Rusin rozwścieczyła Pawłowicz. "Bóg sprawiedliwie osądzi"

743

Kinga Rusin nazwała wypowiedzi niektórych dziennikarzy i polityków na temat migrantów "niemoralnymi i niechrześcijańskimi". Na te słowa szybko zareagowała sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz. Była posłanka PiS nie przebierała w słowach.

Rusin rozwścieczyła Pawłowicz. "Bóg sprawiedliwie osądzi"
Krystyna Pawłowicz (PAP, Leszek Szymański)

Krystyna Pawłowicz aktywnie prowadzi swoje konto na Twitterze, gdzie reaguje na liczne wydarzenia w Polsce i za granicą. Często komentuje też wypowiedzi osób o innych poglądach. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego zwykle nie przebiera w słowach.

Kinga Rusin ostro o Pawłowicz

W ostatnim czasie na koncie Pawłowicz coraz częściej pojawiają się ostre wpisy wobec tego, co dzieje się na granicy. Kilka dni temu zaatakowała znaną działaczkę humanitarną Janinę Ochojską, która, zdaniem byłej posłanki, "poniża obrońców polskich granic, jest zdrajcą i działa na rzecz napastników RP".

W najnowszym wpisie zareagowała na słowa Kingi Rusin, która nazwała zachowanie niektórych polityków i dziennikarzy "niemoralnym i niechrześcijańskim". Celebrytka na Instagramie odniosła się do słów, które padały z ust Krystyny Pawłowicz, dziennikarzy Rafała Ziemkiewicza i Anny Popek czy aktora Jarosława Jakimowicza.

Niemoralne i niechrześcijańskie są wypowiedzi Ziemkiewicza (krytyka biskupów za chęć niesienia pomocy), Popek (straszy, że może to przebrani białoruscy żołnierze), Pawłowicz (pomoc to zdrada narodowa) czy Jakimowicza, który dopytywał podniecony o możliwość...strzelania - napisała Rusin.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

"Panią też Bóg sprawiedliwie osądzi"

Zdaniem Rusin, obrzydliwe jest atakowanie i szczucie na ludzi zaangażowanych w pomoc, ponieważ oni "wszyscy dają dowód odwagi i ratują nasze człowieczeństwo". Na koniec napisała: "Niech Bóg osądzi ich wszystkich".

Krystyna Pawłowicz zareagowała na te słowa w tradycyjny dla siebie sposób, za pośrednictwem Twittera. "Panią, pani Rusin, Bóg też sprawiedliwie osądzi" - napisała rozjuszona polityczka, zwracając uwagę na to, że Kinga Rusin opisuje sytuację na granicy, przebywając na Zanzibarze.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jeden z komentujących zapytał sędzię TK: "Dlaczego Pani zajmuje się idiotami?". Na co Pawłowicz odpisała: "Ze względu na skalę idiotyzmu".

Zobacz także: Ksiądz o kontaktach na Białorusi. „Migranci są tylko i wyłączenie elementem tej gry”
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić