Rusko. Mieszkańcy zastali przerażający widok. Już wszystko wiadomo

47

Do makabrycznego odkrycia doszło w miejscowości Rusko w województwie dolnośląskim. W sobotę 6 marca w stawie zauważono zwłoki. Na miejsce wezwano strażaków, funkcjonariuszy policji oraz przedstawicieli prokuratury. Wiadomo, kim był zmarły.

Rusko. Mieszkańcy zastali przerażający widok. Już wszystko wiadomo
Zwłoki znalezione w stawie w miejscowości Rusko należą do zaginionego 87-latka (OSP Jaroszów)

Jak podaje Świdnica24, zwłoki zauważyła przypadkowa osoba. Miało to miejsce około godziny drugiej po południu. Teren został zabezpieczony przez strażaków i policjantów z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy pod nadzorem prokuratury będą wyjaśniać okoliczności tragedii.

Zwłoki w stawie. Kim jest zmarły?

Służbom udało się już ustalić tożsamość zmarłego mężczyzny. Okazało się, że to Stanisław A., 87-letni mieszkaniec gminy Strzegom, który aż do tamtej pory pozostawał osobą zaginioną. Jego los był nieznany od czwartku 4 marca, kiedy około 8 rano wyszedł z domu i już nie wrócił.

Na miejsce udali się policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy prowadzili swoje czynności pod nadzorem prokuratora. Okazało się, że nieżyjące mężczyzna to 87-letni mieszkaniec tej miejscowości – przekazał podkomisarz Wojciech Jabłoński (Gazeta Wrocławska).

Staw, w którym znaleziono ciało 87-latka, znajduje się na prywatnej posesji. Prokurator zdecydował, że konieczna będzie sekcja zwłok zmarłego. Ma ona pomóc ustalić bezpośrednią przyczynę zgonu i tym samym – rzucić światło na okoliczności śmierci Stanisława A.

Decyzją prokuratora ciało zostało skierowane na sekcję zwłok, która pozwoli ustalić co było przyczyną zgonu, a także jakie były okoliczności śmierci – poinformował podkomisarz Wojciech Jabłoński (Gazeta Wrocławska).
Zobacz także: Zobacz też: Piwnica, w której mąż zakopał ciało żony. Policja znalazła go po latach
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić