o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GG
|

To nie było zwykłe grzybobranie. Cztery osoby usłyszały zarzuty

210
Podziel się

Czterech mężczyzn wdarło się na prywatną posesję pod pretekstem grzybobrania. Następnie pobili i okradli właścicieli domu. Zatrzymała ich już policja, wszystkim postawiono zarzuty.

To nie było zwykłe grzybobranie. Cztery osoby usłyszały zarzuty
(Pixabay)
bDJlUANx

Do bardzo nietypowego przestępstwa doszło w Olsztynie. Pewien mężczyzna wtargnął na teren prywatnej posesji, przeskakując przez ogrodzenie. Przebywający na zewnątrz ojciec z synem poprosili nieproszonego gościa o opuszczenie ich działki, jednak ten miał przy sobie nóż i nie reagował. To właśnie wtedy rozpoczęły się prawdziwe problemy.

Mężczyźni obezwładnili 48-letniego włamywacza. Ten widząc, że znalazł się w tarapatach, zawołał swoich wspólników. Trzech młodych mężczyzn przeskoczyło przez płot i zaatakowało właścicieli posesji, grożąc im pozbawieniem ich życia. Będący w przewadze liczebnej włamywacze pobili ojca z synem i ukradli im zegarki.

bDJlUANz

Policja zareagowała bardzo szybko na wieść o włamaniu. Trzech młodych przestępców na widok policji zaczęło udawać grzybiarzy. Byli na to przygotowani, gdyż udało im się przebrać i mieli przy sobie wiadra.

To nie zmyliło jednak funkcjonariuszy. Cała trójka w wieku od 17 do 19 lat została zatrzymana. Najstarszy ze sprawców, ojciec jednego z zatrzymanych, został aresztowany w mieszkaniu w Częstochowie. Każdemu z nich grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

bDJlUANF
Zobacz także: Armenia vs Azerbejdżan - wojna o Górski Karabach. Bartłomiej Sienkiewicz o skutkach dla Polski
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJlUAOa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(210)
Derekk
5 miesięcy temu
W USA zostaliby zastrzeleni na miejscu przez farmera ,który ma prawo bronić siebie i swoją rodzinę przed przestępcami.!! I Nas przestępcy wieczorem opuszczą areszt i oskarżą właściciela domu o zadrapania jakie odnieśli w wyniku napadu. Sąd oczywiście da im wiarę i skaże domowników. Jeszcze odszkodowania dostaną.
Zool
5 miesięcy temu
Całe szczęście, że właściciel posesji nie przekroczył obrony koniecznej, bo to on byłby aresztowany z zarzutami, a grzybiarze chodziliby na wolności i mieli opiekę psychologa w związku z przebytą traumą.
Gospodarz
5 miesięcy temu
Każdy właściciel posesji, domku tym bardziej przy lesie powinien mieć zgodę na posiadanie co najmniej dubeltówki ! Bandyta wlazł na teren prywatny bez zezwolenia właściciela do odstrzału ! Policja miała by mniej roboty a bandziory nie wchodzili by na prywatny teren !!!
bDJlUAOb
Polecam
5 miesięcy temu
W Polsce lepiej jest dobić napastnika , bo jak go okaleczysz to poda cię do sadu i wygra rentę do końca swojego plugawego życia a ty będziesz płacił i płacił bo uczciwy jesteś
frrr
5 miesięcy temu
co to za czasy nastały że obcy typ przeskakuje komuś przez ogrodzenie,w takim przypadku użycie broni powinno być dozwolone.
Najnowsze komentarze (210)
Alan
2 tyg. temu
Gdyby właściciel posesji miał broń, powinien bandytów zastrzelić tak jak w USA. U nas od czasu prezydentury Wałęsy bandyci mieli większe prawa niż porządni ludzie czy policjanci na służbie. A swoją drogą sprawcy napaści powinni dostać nie do 12 lat tylko 25 lat odsiadki z ciężkimi robotami bez możliwości skrócenia kary, pozbawienie praw publicznych, konfiskatę mienia w całości i zapłacić poszkodowanym po 200 tysięcy złotych zadośćuczynienia.
Kuba
5 miesięcy temu
W USA można użyć broni jeśli intruz wtargnie na posesje,jeżeli znajduje się poza ogrodzeniem domu to nie wolno strzelać.
Proste
5 miesięcy temu
Dlatego w komunistycznych krajach jest zakaz posiadania broni, by protelariat mógł okradać burżujów.
Małgosia
5 miesięcy temu
Ja bym ich związała i łaskotała aż by błagali o litość. Piórkiem w stopy, uda, pachy i włosami po całym ciele. Byłabym bezlitosna. Skomleli by o litość ale bym nie przestała, bo mnie to kręci.
/.,.,
5 miesięcy temu
(Będący w przewadze liczebnej włamywacze pobili ojca z synem i ukradli im zegarki.) uwielbiam ten język polski na o2...
Jak to?
5 miesięcy temu
Trzech w wieku od 17-19 lat. I jeden z nich jest ojcem jednego z pozostałych???? Ludzie!
jojo
5 miesięcy temu
Matko jedyna co ci ludzie maja w głowach? Jakim trzeba byc desperatem zeby okraść kogoś z zegarka? Po co własciwie tam weszli oczekiwali skarbu?
adsew
5 miesięcy temu
nie nawet, tylko 12 lat!
bDJlUANT
nick
5 miesięcy temu
jeszcze wszystko może sie wydarzyć, bo to Polska i polskie Sądy. może się okazać, że zatrzymani przybyli z odsieczą w misji ratunkowej, dla ratowania napadniętego ojca przez dwóch bandytów. wszystko zależy kto jest kim i jakie ma koneksje.
jeszcze
5 miesięcy temu
powinni ich jeszcze ugościć , może dla panów kawy ,cherbaty, a może tekilli by sie panowie napili .....
maly kazio
5 miesięcy temu
W którym Olsztynie
gość455
5 miesięcy temu
A o kolejnych zatrzymanych w aferze nowaka ani mru mru
zzz
5 miesięcy temu
Oni byli raczej po grzybach a nie grzybiarze..W USA gospodarz bierze broń i pokazjuje gdzie jest jego własność.,.
olo
5 miesięcy temu
Młodzi patrioci byli u siebie i im się to po prostu należało ułaskawić
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić