Rydzyk o marszu równości: "Przywożeni są różni ludzie, m.in. osoby z Niemiec"

1170

W Częstochowie 21 sierpnia odbędzie się III Marsz Równości. O. Tadeusz Rydzyk na antenie Radia Maryja skomentował nadchodzące wydarzenie. - Manifestacje osób LGBT są organizowane przez potężne zaplecze. Próbuje się zdeprawować naród, dając w zamian coś materialnego. Polska przeżywa okres rozbiorów, ale nie terytorialnych, tylko gospodarczych, politycznych, kulturowych - grzmiał toruński redemptorysta.

Rydzyk o marszu równości: "Przywożeni są różni ludzie, m.in. osoby z Niemiec"
Tadeusz Rydzyk znowu uderzył w osoby LGBT (PAP)

III Marsz Równości rozpocznie się w sobotę o 14:00 i wyruszy spod Jasnej Góry, przy al. Henryka Sienkiewicza. "Stamtąd wyruszymy, aby głosić i rozpowszechniać miłość, równość, akceptację, solidarność oraz antyfaszyzm na terenie całej Częstochowy" - informują organizatorzy marszu.

Tym razem przejdziemy pod hasłem "CZĘSTOCHOWA JEST TĘCZOWA!" Gwarantujemy ogromną dawkę energii i dobrej zabawy! Nie zabraknie również Tęczowej Matki Boskiej, oficjalnej patronki wydarzenia - czytamy na stronie wydarzenia.

"Przywożeni są różni ludzie, m.in. osoby z Niemiec"

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest przeciwny wszelkim paradom i marszom równości. W audycji "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja zwrócił się do katolików, którzy powinni być w tym czasie szczególnie aktywni.

Do zwycięstwa zła wystarczy, że dobrzy nie będą się angażować. Manifestacje aktywistów LGBT są organizowane przez potężne zaplecze. Z Polski i spoza kraju przywożeni są różni ludzie. Pojawiają się m.in. osoby z Niemiec. Powinno nam to dużo mówić. (…) Chrońmy dzieci i młodzież. Musimy dobrze je wychowywać, rozmawiać z nimi - mówi o. Rydzyk

Dyrektor Radia Maryja twierdzi, że takie eventy deprawują naród, a "naród, któremu odbierze się ducha, jest narodem pokonanym".

Aktywiści LGBT przygotowują sobie następców, dlatego wchodzą w szkoły i w przeróżne organizacje pozarządowe. Oni są wspierani przez potężne organizacje spoza Polski. Dają coś materialnego, pieniądze, ale zabijają ducha - podkreslił toruński duchowny.

O. Rydzyk dodał, że "Polska przeżywa okres rozbiorów. Nie są to rozbiory terytorialne, ale dzieją się na przeróżne sposoby - gospodarcze, polityczne, kulturowe. Jak naród będzie zdemoralizowany, będzie można zrobić wszystko. Tym bardziej powinniśmy skupiać się na modlitwie, pogłębianiu intelektualnym, dobrym wychowaniu i angażowaniu na rzecz dobra".

Zobacz także: Ujawniony majątek Głódzia. „Nasza ojczyzna musi być świecka”
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić