Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Ksiądz z Rawicza wnerwił sąsiadów. Sąd zdecydował. Ludzie w kościele bili brawo

596
Podziel się:

Afera w Wielkopolsce. Sąsiedzi byli źli na księdza Wojciecha Prostaka, że ten, jak twierdzili, odmawia zbyt głośne msze. Złożyli więc sprawę do sądu. Ten zdecydował jednak, że nie będzie się nią zajmować.

Ksiądz z Rawicza wnerwił sąsiadów. Sąd zdecydował. Ludzie w kościele bili brawo
Ksiądz Wojciech Prostak podpadł ludziom żyjącym w pobliżu kościoła w Rawiczu (Getty Images, fararawicz.parafia.net.pl)

Sprawa miała miejsce w Rawiczu w woj. wielkopolskim. Mieszkańcy byli źli na księdza proboszcza Prostaka. Uważają, że podczas mszy św. puszcza on zbyt głośno pieśni religijne.

Złożyli więc sprawę do sądu. Ten jednak orzekł, że uroczystości kościelne mogą być głośne. Sędzia tłumaczył, że ksiądz nie popełnił wykroczenia, bo uroczystości kultu religijnego są wyłączone z przepisów o hałasie.

Gdy ks. wikariusz ogłosił decyzję sądu, na zakończenie mszy ludzie obecni w kościele wstali i klaskali. Mnie też osobiście taka decyzja cieszy. Nagłośnienie jest używane jedynie w niedzielę i tylko jeśli na terenie przeznaczonym dla kultu religijnego znajdują się ludzie uczestniczący we mszy. Są to w większości ludzie młodzi z małymi dziećmi oraz osoby, które w czasie pandemii wchodzą do kościoła - skomentował ks. Prostak w rozmowie z "Faktem".

Wierzący z Rawicza zatem nie muszą się obawiać. Msze święte będą odprawiane tak jak do tej pory.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(596)
Ministrant
3 miesiące temu
To sie robi coraz bardziej chore , ten terror religijny ??? Wczesniej tak nie bylo .
Marcel 33
9 miesięcy temu
Polski odpowiednik islamu i szariatu =chrześcijaństwo i katolicyzm oraz kościół. Polski odpowiednik talibów : pis, konfederacja, Kaja Godek, Morawiecki, Czarnek i Rydzyk.
niedziela
9 miesięcy temu
Pobudka w niedzielę o 6.00. To ma być dzień odpoczynku ? Nie można pracować, trzeba odpoczywać.
matkaboska
9 miesięcy temu
No to już wszystko wiadomo. Jak zrobisz impre w domu a sasiad zadzwoni po kulsonów, mów, że odprawiasz kult religijny a ten jest wyłączony z przepisów o hałasie.
Aga
9 miesięcy temu
Zastanawiam się czy ten proboszcz wierzy w Boga. Czy wie co to jest złośliwość do bliźniego. W kościele Andrzeja Boboli nie ma takiej złośliwości. Przynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo.
Szela
9 miesięcy temu
Wieloprzymiotnikowy (niezawisly, uczciwy, bezstronny itd) sad lekcewazac prawa innych niz latwowierni stanal na narodowej barykadzie obrony kosciolow. Obroncy kretaczy w togach nie wstyd wam?
i wzajemnie
9 miesięcy temu
zorganizować legalną imprezę z odpowiednią muzyką i pogadankami o prawach dzieci zgwałconych przez księży
Mała
9 miesięcy temu
Czyżbyście zazdrościli wierzącym?? Ludzie małej wiary, małostkowość przez was przemawia
mlewy
10 miesięcy temu
Czy to państwo różni się czymś od rządu talibów, w którym też chcieli narzucić swoje prawa teraz ogon podwinęli i spieprzają. Niedługo "talib" czernek nauczy wasze dzieci jak postępować z niewiernymi.
zini
10 miesięcy temu
Są wyłączeni z wszystkiego, z prowadzenia uczciwej księgowości, z odpowiedzialności za pedofilię, to niby za hałas mieliby odpowiadać?
Blue
10 miesięcy temu
"Wiesz, dlaczego dzwon głośny? Bo wewnątrz jest próżny." I.Krasicki
Mój Nick
10 miesięcy temu
Niestety. Każdy polski sędzia jest ,,za krótki,, na byle klechę.
Wikary
10 miesięcy temu
Najlepsze anale wychodzą w konfesjonale.
Wnerw
10 miesięcy temu
Osoby nieuczęszczające do kościoła nie powinny być zmuszane do mimowolnego wysłuchiwania mszy. W niedzielę chcę wypoczywać w ciszy i spokoju, a wyjców kościelnych niestety trzeba kilka razy dziennie po półtorej godziny wysłuchać. Ponastawiali kościoły niemal ludziom pod oknami.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić