Nie szczepisz się? Sprawdź, co cię czeka. Rząd szykuje nowe przepisy

1164

Rząd zapewniał, że nie zamierza dokonywać podziału Polaków na zaszczepionych i niezaszczepionych. Tymczasem teraz... zmienia zdanie! Resort zdrowia ma propozycję, której wdrożenie oznaczałoby spore ograniczenia dla osób, które nie przyjęły preparatu na COVID-19.

Nie szczepisz się? Sprawdź, co cię czeka. Rząd szykuje nowe przepisy
Mateusz Morawiecki, Adam Niedzielski (PAP)

Rząd szykuje nowe przepisy. Przedstawiono już projekt ustawy, która ma doprowadzić do tego, że pracodawcy będą posiadać dostęp do bazy osób zaszczepionych.

W tej chwili projekt przechodzi konsultacje wewnętrzne. Jego istotą, na czym zależy nam najbardziej, jest możliwość weryfikacji zaszczepienia przez pracodawcę - podkreśla w rozmowie z "Faktem" Wojciech Andrusiewicz, rzecznik resortu zdrowia.

Okazuje się, że na tym nie koniec! Przedsiębiorcy mają zyskać możliwość weryfikacji, czy klienci przyjęli szczepionkę na koronawirusa.

Zgodnie z projektowanymi przepisami przedsiębiorca lub podmiot niebędący przedsiębiorcą, prowadzący działalność gospodarczą w zakresie objęty czasowym ograniczeniem w prowadzeniu działalności gospodarczej(...) , nie podlegałby takiemu ograniczeniu, jeżeli działalność gospodarcza jest wykonywana na rzecz osoby zaszczepionej przeciwko COVID-19, osoby po przebytej infekcji wirusa SARS-CoV-2 potwierdzonej wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 lub osoby posiadającej ważny negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 - zaznaczono w założeniach projektu ustawy.

Koronawirus w Polsce. Liczne ograniczenia dla niezaszczepionych?

Co prawda wciąż obowiązuje sporo limitów, ale do większości z nich nie wlicza się osób zaszczepionych. Problemem jest jednak kwestia weryfikacji, czy ktoś przyjął szczepionkę na COVID-19, czy może jednak nie.

Teraz ma się to zmienić. W związku z tym niezaszczepieni mogą mieć spory problem np. ze swobodnym dostępem do hoteli czy restauracji.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić