Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Nie szczepisz się? Sprawdź, co cię czeka. Rząd szykuje nowe przepisy

616
Podziel się

Rząd zapewniał, że nie zamierza dokonywać podziału Polaków na zaszczepionych i niezaszczepionych. Tymczasem teraz... zmienia zdanie! Resort zdrowia ma propozycję, której wdrożenie oznaczałoby spore ograniczenia dla osób, które nie przyjęły preparatu na COVID-19.

Nie szczepisz się? Sprawdź, co cię czeka. Rząd szykuje nowe przepisy
Mateusz Morawiecki, Adam Niedzielski (PAP)
bETiFqRN

Rząd szykuje nowe przepisy. Przedstawiono już projekt ustawy, która ma doprowadzić do tego, że pracodawcy będą posiadać dostęp do bazy osób zaszczepionych.

W tej chwili projekt przechodzi konsultacje wewnętrzne. Jego istotą, na czym zależy nam najbardziej, jest możliwość weryfikacji zaszczepienia przez pracodawcę - podkreśla w rozmowie z "Faktem" Wojciech Andrusiewicz, rzecznik resortu zdrowia.
bETiFqRP

Okazuje się, że na tym nie koniec! Przedsiębiorcy mają zyskać możliwość weryfikacji, czy klienci przyjęli szczepionkę na koronawirusa.

Zgodnie z projektowanymi przepisami przedsiębiorca lub podmiot niebędący przedsiębiorcą, prowadzący działalność gospodarczą w zakresie objęty czasowym ograniczeniem w prowadzeniu działalności gospodarczej(...) , nie podlegałby takiemu ograniczeniu, jeżeli działalność gospodarcza jest wykonywana na rzecz osoby zaszczepionej przeciwko COVID-19, osoby po przebytej infekcji wirusa SARS-CoV-2 potwierdzonej wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 lub osoby posiadającej ważny negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 - zaznaczono w założeniach projektu ustawy.

Koronawirus w Polsce. Liczne ograniczenia dla niezaszczepionych?

Co prawda wciąż obowiązuje sporo limitów, ale do większości z nich nie wlicza się osób zaszczepionych. Problemem jest jednak kwestia weryfikacji, czy ktoś przyjął szczepionkę na COVID-19, czy może jednak nie.

bETiFqRV

Teraz ma się to zmienić. W związku z tym niezaszczepieni mogą mieć spory problem np. ze swobodnym dostępem do hoteli czy restauracji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETiFqSq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(616)
riki
3 miesiące temu
spokojnie, zgodnie z nowymi przepisami i obostrzeniami dla niezaszczepionych, zagłosujemy w najbliższych wyborach również odpowiednio ostrożnie, tak dla naszego wspólnego dobra :)
czasy ostatec...
3 miesiące temu
a kiedy znamię na rękę z napisem ^^^....???
normalny
3 miesiące temu
Na wybory tylko zaszczepieni pójdą?
bETiFqSr
Marta
3 miesiące temu
Jesteśmy pracodawcami polityków, czy będziemy mieć wgląd do ich statusu zaszczepienia?? Tajemnica lekarska i jakakolwiek prywatność jestnam odboerana. Pandemia się skończy, Orwell zostanie
woj
3 miesiące temu
są protesty ale .. po co w nich brać udział ... przecież teraz umiera się na sepsę ,,,, ale i na to jest "specyfik"
Wacław71
3 miesiące temu
jako pracodawca wyzej cenię pracowników logicznie myslacych i nie szczepiacych sie od dzbanów wierzących we wszystko co im propaganda TVP i TVN wmawia. Pracowników oceniam na podstawie wydajnosci i umiejetnosci dlatego u mnie niepalacy zarabia 5% wiecej niż palący opuszczajacy na fajke stanowisko 3x w ciagu zmiany.
max
3 miesiące temu
Nie wiem czy wiecie ale fakty są takie że umieralność w Polsce i Izraelu jest na podobnym poziomie dziesięć do jednego umierają na Covid osoby zaszczepione o to im chodziło . Następna sprawa ludzie pod respiratorani podawane dawki tlenu to trzydzieści litrów na min po takiej ilości tlenu płuca są do wymiany , robimy za szczury doświadczalne dlatego kremowali zwłoki żeby nie było śladów
Lolo
3 miesiące temu
To jak nie chce szczepić dziecka to nie wpuszcza go do szkoly😝?
Niekeczupowa
3 miesiące temu
Mam gdzieś wasz restauracje....
rec
3 miesiące temu
Z portalu Humans Are Free: "Sędzia z Chicago pozbawia matkę praw rodzicielskich, ponieważ nie zaszczepiła się przeciwko COVID"
RGJ
3 miesiące temu
Jak się boją ss-yny podjąć decyzję o zniewoleniu narodu więc zwalają to wszystko na tzw.pracodawców zapomnieliście jeszcze o potężnej grypie emerytów i rencistów ale jak znam życie to już reżim demokratyczny pracuje nad tym
123
3 miesiące temu
Takimi restrykcjami rząd łamie przepisy o ochronie danych osobowych. I tu powinni sprawą zająć się prawnicy. Pinokio i cała reszta mówili, że szczepienia są dobrowolne, dlaczego więc rząd chce karać tych co nie chcą się zaszczepić. Dlaczego głośno nie mówi się o tym, że zaszczepieni też zarażają, dlatego kto kogo powinien się bać.
War
3 miesiące temu
Masz ubezpieczenie na życie? Zaszczep się a już go nie będziesz miał bo oni nie podpisywali z tobą umowy na dobrowolny udział w eksperymencie medycznym.
bETiFqSj
law
3 miesiące temu
I SLUSZNIE.Bylismy na Malcie Rezydent dostaje telefon albo do konca lipca przyjmie szczepionkę albo zegna się z pracą.Z hotelu o pólnocy osoby niezaszczepione myk wypisują poniewaz w ciągu tygodnia rząd wydaje zarządzenie.Ilosc zaeazonych w ciągu tygodnia 3 osoby !! W tej chwili 90% zaszczepionych czyli wszyscy ktorzy mogą przyjąc zastrzyki.Jest PANDEMIA cyt.GLOBALNE zagrozenie nie PIS sris,Duda czy Niedzielski.Slowa Trumpa ....to nie ja przegrałem to oni idą po was....Nowa organizacja swiata juz się zaczęła i na nic wasze narzekania.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić