Samolot musiał awaryjnie lądować. Rosjanin zrobił to na pokładzie

Samolot lecący do ZEA wylądował awaryjnie w rosyjskiej Samarze. Powodem był pasażer, który miał aktywnie rozmawiać o polityce z sąsiadem. Mężczyzna pod wpływem alkoholu opuszczał pokład z podniesioną na kształt hitlerowskiego powitania ręką i krzyczał: "Jestem Rosjaninem".

Samolot musiał awaryjnie lądować. Rosjanin zrobił to na pokładzie
Awaryjne lądowanie samolotu w Rosji (Getty Images, Twitter, Nicolas Economou/NurPhoto)

Do zdarzenia doszło na pokładzie rosyjskiego samolotu, który leciał z miasta Kazań do Dubaju. Według kanału Baza na Telegramie maszyna musiała awaryjnie lądować przez zachowanie jednego z pasażerów. Mężczyzna sprowokował sprzeczkę ze swoim sąsiadem.

Awantura na pokładzie

Jak podaje Baza, powodem była "dyskusja o sytuacji na świecie", nie podając szczegółów, o czym dokładnie rozmawiali pasażerowie. Wszystko wskazuje jednak na to, że Rosjanie mogli się pokłócić na temat wojny w Ukrainie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Na pewno nie przegra". Ekspert o definicji wygranej

Awanturnik szybko się uspokoił, jednak załoga pokładowa postanowiła przekazać go funkcjonariuszom organów ścigania. Na filmiku, który pojawił się w mediach społecznościowych widać, jak pijany pasażer idzie przez korytarz samolotu i krzyczy: "Jestem Rosjaninem!", podnosząc rękę na kształt pozdrowienia hitlerowskiego.

Samolot awaryjnie lądował

Policja ukarała go mandatem. Świadkowie zdarzenia piszą w mediach społecznościowych, że pasażer najpierw po prostu krzyczał, a potem usiłował pobić stewarda. Inni pasażerowie zapewniają, że awanturnika wyprowadzono z maszyny pod oklaski.

Według danych lotniska w Samarze samolot wystartował ze stolicy Tatarstanu w piątek, 3 marca, o godzinie 15:22 i miał przybyć do Dubaju o 19:45 czasu moskiewskiego. Pasażerowie twierdzą jednak, że samolot został w Samarze do 6 rano w sobotę.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić