Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Sasin publicznie do Scholza. Wspomniał o odszkodowaniach

23

Jacek Sasin odniósł się do wpisu kanclerza Niemiec na Twitterze. Olaf Scholz napisał, że "78 lat temu Niemcy i świat zostały wyzwolone spod tyranii narodowego socjalizmu". Według Jacka Sasina jest to kuriozalny sposób na zrzucenie odpowiedzialności Niemiec za II wojnę światową.

Sasin publicznie do Scholza. Wspomniał o odszkodowaniach
Jacek Sasin w mocny sposób komentuje słowa szefa niemieckiego rządu (PAP, Waldemar Deska)

8 maja w Europie świętowano 78. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Głos w tej sprawie zabrali przywódcy. Nie zabrakło wpisu Olafa Scholza. Kanclerz Republiki Federalnej Niemiec użył słów, które według wicepremiera Jacka Sasina są kuriozalne.

Zachodni polityk napisał, że Niemcy i cały świat zostały wyzwolone z tyranii narodowego socjalizmu. Scholz dodał też, że data 8 maja to ostrzeżenie dla wszystkich krajów.

Kanclerz podkreśla, że demokracja oparta na konstytucji nie jest rzeczą oczywistą i daną raz na zawsze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Europoseł ostrzega. "Na unijnej polityce tuczą się Chiny"

Sasin odpowiada na słowa Scholza

Słowa niemieckiego polityka szybko na Twitterze skomentował Jacek Sasin. Minister Aktywów Państwowych nie tylko nazwał wpis Olafa Scholza kuriozalnym, ale też poruszył sprawę reparacji wojennych, których domagają się rządzący.

Według Sasina Niemcy nie wypłacili Polsce odszkodowania za mordy i zniszczenie. Wicepremier uważa też, że właśnie Niemcy próbują zrzucić z siebie odpowiedzialność za wybuch i przebieg II wojny światowej. - Nie narodowi socjaliści, nie faszyści, nie hitlerowcy, ale Niemcy — przeczytamy we wpisie polskiego polityka.

Przypomnijmy, że Polska domaga się od Niemiec 6 bilionów 220 miliardów 609 milionów złotych odszkodowania. To kwota za straty poniesione w czasie największego konfliktu zbrojnego w dziejach. Rząd Olafa Scholza przekazał w oficjalnej odpowiedzi, że sprawa jest zamknięta i nie będzie w tej sprawie żadnych rozmów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić