o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Sejm podjął decyzję. Powołano nowego Rzecznika Praw Obywatelskich

27
Podziel się

We wtorek w Sejmie odbyło się kolejne już w tym roku głosowanie nad powołaniem nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Posłowie mieli do wyboru kandydatkę PiS Lidię Staroń i wspólnego kandydata opozycji prof. Marcina Wiącka. Wreszcie powołano nowego RPO.

Sejm podjął decyzję. Powołano nowego Rzecznika Praw Obywatelskich
Lidia Staroń powołana na nowego Rzecznika Praw Obywatelskich (PAP)
bEshetmJ

Na Rzecznika Praw Obywatelskich została powołana Lidia Staroń. Większość posłów zagłosowała za kandydatką Prawa i Sprawiedliwości. Senator otrzymała 231 głosów.

Teraz kandydaturę Staroń poprzeć musi Senat. W sumie w głosowaniu wzięło udział 455 posłów. Na Marcina Wiącka zagłosowało 222 parlamentarzystów.

bEshetmL

To było piąte podejście. Sejm już czterokrotnie próbował wybrać następcę Adama Bodnara. Jego kadencja zakończyła się we wrześniu 2020 r. W poprzednich głosowaniach kandydatami byli mec. Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk oraz poseł PiS Bartłomiej Wróblewski.

Sejm podjął decyzję. Powołano nowego Rzecznika Praw Obywatelskich

Za kandydaturą Marcina Wiącka zagłosowało dziewięcioro posłów z klubu Prawa i Sprawiedliwości: Stanisław Bukowiec, Jarosław Gowin, Andrzej Gut-Mostowy, Iwona Michałek, Wojciech Murdzek, Marcin Ociepa, Grzegorz Piechowiak, Magdalena Sroka i Michał Wypij.

bEshetmR
9 posłów Jarosława Gowina dotrzymało słowa - powiedział po głosowaniu szef PO Borys Budka.

Z kolei Lidię Staroń poza posłami PiS poparło trzech członków Konfederacji: Krzysztof Bosak, Artur Dziambor oraz Dobromir Sośnierz, a także trzech posłów Kukiz'15 i dwaj niezależni posłowie: Lech Kołakowski i Łukasz Mejza.

Lidia Staroń jest obecnie senatorem. W izbie wyższej parlamentu zasiada jako niezależna. Kandydatka PiS na RPO przez 10 lat była członkinią Platformy Obywatelskiej, z której odeszła w 2015 roku. W swojej karierze parlamentarnej zajmowała się głównie sprawami społecznymi.

bEshetmS
bEshetnm
Źródło:
Pilne
KOMENTARZE
(27)
Bebzon Higgsa
2 miesiące temu
To co się w tym kraju wyprawia, w czasie pandemii z obywatelami, to jest skandal i dramat, a rzecznika jakby nie było. Zamykane bezprawnie lokale, karani bezprawnie obywatele, segregacja sanitarna, a rzecznika jakby nie było. Zmuszanie nieformalne ludzi w firmach, wojsku, szkołach do szczepień, a rzecznika jakby nie było. Zakaz leczenia ludzi i ograniczenie dostempu do lekarzy. Spadek hospitalizacji o 1.5mln pacjętów (cudowne ozdrowienia) Gdzie był rzecznik??? Staroń, przynajmniej walczy dla obywateli z systemem. Zachowanie podczas wystąpienia Gabrieli Morawskiej Staneckiej, czy Grodzkiego z lewicy, nie dające szans na zaprezentowanie siebie, przerywanie i ograniczanie czasu świadczy o jednym. PIS to psychopaci ale opozycja nas przed nimi nie obroni, bo ważniejsze są ich interesy i słupki, niż dobro i wolność obywateli, co pokaza patologia lockdawnów i łamanie praw obywateli. Nikt nie krzyczał KONSTYTUCJA. Zapytajcie o te działania tych na których głosowaliście. Niech każdy rozliczy swoich, inaczej zawsze będziemy ich niewolnikami.
...
2 miesiące temu
Obrońca praw w kagańcu to ja dziękuję.
AAAAAAA
2 miesiące temu
Ona jest rzadka jak kupa niemowlaka. Słuchałem jej wypowiedzi
bEshetnn
To pewne
2 miesiące temu
Nie sejm, tylko pisowska ośmiornica.
Tymek
2 miesiące temu
Szanowna Pani L.Staroń bardzo cenię Pani decyzję być Rzecznikiem Praw Człowieka.Muszę Pani podpowiedzieć,że dzięki posłom PIS jest Pani doceniona,a tak Pani w Senacie była Pani urządliwą osą wrogo nastawioną na rząd PIS.Pani koledzy z senatu nawet ręki nie podali Pani.Przecież Pani była zawsze Po stronie PO KO SLD PSL.Teraz jak Panią traktują.??? Tylko rząd PIS.Gratulacje Pani L.Staroń.
tedy00
2 miesiące temu
po to był potrzebne kukiz a fra jer myśli że jest nowym odnowicielem ....chyba dysko polo będzie tera śpiewał
dora
2 miesiące temu
Ale ta pani z wykształcenia nie jest prawnikiem.
mtmt
2 miesiące temu
Szczere gratulacje dla nowej Rzecznik Praw Pisu!
dar
2 miesiące temu
TO SIE OKAZE KOLEJNA OFIARA PREZESA
msa
2 miesiące temu
na pani Staron nikt sie nie zawiedzie.jest dobra w tym co robi ,zreszta zawsze byla dobra.to najodpowiedniejszy czlowiek na to stanowisko.
Blanka
2 miesiące temu
Sejm popelnił błąd.
Sonia
2 miesiące temu
Ona powinna być na rencie inwalidzkiej.
Monika
2 miesiące temu
Lidka nosić MASECZKĘ do końca zycia.
bEshetnf
Anna
2 miesiące temu
Pani Senator jest po przejściach zdrowotnych, niestety czasem nie nadąża za rzeczywistością. Przykre to, że nie ma na tyle samokrytyki by wiedzieć, że w takim stanie nie nadaje się na to stanowisko
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić