o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Robert Czykiel
|

Seks i dobre jedzenie. Słowa papieża zabolą wielu duchownych

599
Podziel się

Papież Franciszek uważa, że seks jest boską przyjemnością i Kościół nie powinien za niego potępiać ludzi. Jego słowa już odbiły się szerokim echem na całym świecie.

Seks i dobre jedzenie. Słowa papieża zabolą wielu duchownych
Papież Franciszek o seksie (Getty Images, Vatican Pool - Corbis)
bDIDvWSt

Carlo Petrini wydał książkę "TerraFutura", w której głównym tematem jest wizja ekologii na świecie. Jego rozmówcą był papież Franciszek. Media szybko wyłapały fragment, w którym poruszany jest temat seksu.

Papież Franciszek zaskakująco o seksie

Wątek pojawił się podczas rozmowy o przyjemnościach. Głowa kościoła katolickiego uważa, że ten stan jest boskim darem. Dlatego też ludzie nie powinni być potępiani, że czerpią przyjemność z seksu lub dobrego jedzenia.

bDIDvWSv
Przyjemność pochodzi bezpośrednio od Boga. Nie jest ani katolicka, ani chrześcijańska, ani żadna inna, jest po prostu boska. Przyjemność z jedzenia ma na celu utrzymanie zdrowia poprzez jedzenie. Tak samo jako przyjemność z seksu ma na celu upiększenie miłości i zagwarantowanie przetrwania gatunku. Obie te przyjemności pochodzą od Boga - przyznał papież.

Franciszek przy okazji wbił szpilkę Kościołowi. Wielu duchownych na przykład krzywym okiem patrzy na związki nieformalne i nie akceptuje w nich cielesnych zbliżeń.

bDIDvWSB
To efekt błędnej interpretacji przesłania chrześcijańskiego. Kościół zawsze potępiał nieludzkie, brutalne i wulgarne przyjemności, a z drugiej strony akceptował ludzkie, proste i moralne przyjemności - przyznał.

Autor książki "TerraFutura" jest założycielem światowego ruchu "slow food", który powstał w latach 80. Carlo Petrini ma na koncie wiele książek poświęconych temu stylowi życia.

Zobacz także: Pociągnęła papieża za rękę. Ojcu Świętemu puściły nerwy
bDIDvWSC
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIDvWSW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(599)
hera
6 miesięcy temu
Papież Franciszek stara się być blisko problemów ludzkich bez niedomówień i owijania w bawełnę.
nic nowego
6 miesięcy temu
Kościół nie potępia seksu, tylko rozwiązłość i wyuzdanie.
Megi
6 miesięcy temu
Sex bez miłości nie jest przyjemny. Gdy jest prawdziwe uczucie, jest niebiański.
bDIDvWSX
dionizy św.
6 miesięcy temu
ależ ojcze Franciszku , oni już to doskonale znają i sex i dobre jedzenie i cudowne trunki do przepłukiwania podniebienia purpuraci i ich podwładni to wszystko "z kosztowali " i dolej się tym delektują.
Ech
6 miesięcy temu
A gdzie jest napisane, że papież mówi o seksie pozamałżeńskim?? Przecież wiadomo, że seks jako akt służący prokreacji pochodzi od Boga i jest przez kościół tak pojmowany jak powiedział papież Franciszek. Każdy inny seks jako akt będący następstwem najniższych popedów poniża człowieka i jest potępiany przez kościół, jakbyście zapytali papieża to na pewno by wam to powiedział. Poza tym ciekawe dlaczego ludzie nie związani w żaden sposób z kościołem tak się liczą z jego zdaniem. Czyżby jednak odzywało się sumienie i jednak pojawiało się pytanie co jeśli każdy człowiek stanie przed Bogiem na swoim sądzie ?
Najnowsze komentarze (599)
Kajka
6 miesięcy temu
Moim zdaniem jest zbytnie oparcie na przyjemność, gdyż przyjemność nie musi być dobra. Dla wielu ludzi dzisiejszych czasów przyjemność nie jest dla niech tak dobra jak im się wydaje, ponieważ dzisiejszy człowiek opiera się na przyjemności i nie chce przyjąć cierpienia, szuka ulgi i nie rozumie że nie ma innej drogi niż przez cierpienie przejść. Takie słowa kierowane do ludzi wprowadzą ich w błąd, niezależnie od intencji przekazanych słów. Jeżeli przyjemność pochodzi od Boga to wszystko jest w porządku i dlatego trzeba precyzyjnie określać przekaz bo może być źle zrozumiany. Seks to bardzo ważna i osobista sprawa ale nie powinno się lekceważyć nauki Pana, po ślubie powinien być a jak inaczej jest uprawiany to jest grzech i nie jest dobre.
CNNNC
6 miesięcy temu
Tylko w lokalu ze sredniej polki zabawisz sie i dobrze zjesz . W lokalach z wyzszej polki naie zabawisz sie i nie zjesz . Tylko duzy wydatek i nic wiecej . Srednia polka albo nizej
Jakub
6 miesięcy temu
Ten artykuł to prowokacja. Nie dajcie się zwiesc
Anna
6 miesięcy temu
Kościół nie wyraża zgody na małżeństwa osób bezpłodnych, nawet gdy ta bezpłodność wynika ze względów medycznych - wskutek choroby. Jak nie może się rozmnażać to nici ze ślubu kościelnego! Przy okazji do zakonu też nie przyjmą bo tylko interesują ich w 100% zdrowi!
Anna
6 miesięcy temu
zdziwisz się, kościół nie widzi miejsca dla małżeństwa osób bezpłodnych, nawet ze względów medycznych, jak nie może się rozmnażać to nici ze ślubu kościelnego, do zakonu też nie przyjmą bo tylko interesują ich w 100% zdrowe osoby i młode.
pawel
6 miesięcy temu
wielebny Jankowski wiedział co dobre +++
pawel
6 miesięcy temu
a on choć raz przeczytał 1 list do Tymoteusza 3 rozdział ?
txt
6 miesięcy temu
Przypowieści Salomona 13:13 Kto gardzi Słowem, ten ginie; lecz kto szanuje przykazania, temu będzie odpłacone.
bDIDvWSP
txt
6 miesięcy temu
Nie tak przebierańcu Bóg ustanowił przykazania. Sola scriptura („Tylko Pismo”).
Mikołaj
6 miesięcy temu
Tutaj zrobiono OGROMNĄ manipulacje słowami Franciszka! Zobaczcie sami zresztą: "Przyjemność pochodzi bezpośrednio od Boga. Nie jest ani katolicka, ani chrześcijańska, ani żadna inna, jest po prostu boska. Przyjemność z jedzenia ma na celu utrzymanie zdrowia poprzez jedzenie. Tak samo jako przyjemność z seksu ma na celu upiększenie miłości i zagwarantowanie przetrwania gatunku. Obie te przyjemności pochodzą od Boga - przyznał papież." - To powiedział Papież. I teraz jaki komentarz dodany do tego? "Franciszek przy okazji wbił szpilkę Kościołowi. Wielu duchownych na przykład krzywym okiem patrzy na związki nieformalne i nie akceptuje w nich cielesnych zbliżeń." No masakra! 1. Jak to niby wbija szpile Kościołowi? Przecież to wprost wynika z nauczania Katolickiego. Poczytacie katechizm... Klasyka: zaatakować Kościół papieżem Kościoła. Serio, to jest zdanie wynikające z nauki katolickiej, jestem teologiem katolickim więc wiem co mówię. 2. Gdzie papież mówi o związkach nieformalnych??? Nigdzie. To zestawienie dokonane przez redaktora tekstu, nie wynikające z wypowiedzi papieża. Seks jak wszystko na świecie ma swoje miejsce i granice w których się realizuje. Docenienie przyjemności seksualnej nie jest tożsame z akceptowaniem go poza związkami formalnymi, czy jak to w przypadku Kościoła Katolickiego, po za instytucją rodziny i relacją w ramach sakramentu małżeństwa. Redakcjo! Nie manipuluj.
Icek
6 miesięcy temu
Przecież księża tylko przez zazdrość atakowali sex.Kośció ł jest najgorszą zarazą na świecie.
Katka
6 miesięcy temu
Mason i tyle nie papiez diabelski poplecznik przelazuje to co chca masoni,to nie jest nauka Jezusa
taddat
6 miesięcy temu
Niestety ten artykuł jest sformułowany tak, że może wprowadzać w błąd. Użycie cytatu o "błędnej interpretacji" sugeruje, że papież wyraził akceptację dla zbliżeń pozamałżeńskich, a księża, którzy je potępiają, są w błędzie. Tymczasem słowa papieża o "błędnej interpretacji" dotyczyły innego tematu, a świadome i dobrowolne zbliżenie dwojga osób, które nie są w sakramentalnym związku małżeńskim, pozostaje niezmiennie grzechem przeciw VI przykazaniu. Mam nadzieję, że to niedopatrzenie autora, a nie celowa chęć przeinaczenia przesłania papieża. Pozdrawiam.
Pablo
6 miesięcy temu
Co za kłamliwy artykuł! Jest tak zmanipulowany, żeby wyszło, że papież poparł seks pozamałżeński. A to całkowita nieprawda. Mówił o sytuacji małżeńskiej. A o tym, że czerpanie przyjemności z seksu w małżeństwie jest dobre i pożądane - to nie jest nowość Franciszka - mówi o tym m.in. teologia ciała, gałąź teologii rozwinięta przez św. Jana Pawła II.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić