Seminarium zaprasza chętnych. Spędź dzień w towarzystwie księży i kleryków

35

Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej organizuje Dzień Skupienia dla Rozeznających Powołanie. Co to takiego? To wydarzenie, które ma zachęcić osoby rozważające wstąpienie w stan duchowny do poznania tajników krakowskiego seminarium. Innymi słowy, dzień otwarty dla osób, które rozważają wstąpienie do stanu duchownego.

Seminarium zaprasza chętnych. Spędź dzień w towarzystwie księży i kleryków
Krakowskie Seminarium organizuje Dzień Skupienia dla osób rozważających powołanie. (Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko-Praskiej, Waldemar Kompała)

Kryzys powołań w polskim Kościele jest faktem. W seminariach w całym kraju pojawia się coraz mniej kandydatów na księży, a niektóre ośrodki kształcenia przyszłych kapłanów są likwidowane lub łączone z innymi.

Nic więc dziwnego, że przedstawiciele polskiego Kościoła szukają różnych sposobów na zachęcenie potencjalnych kandydatów na księży. Jedną z takich inicjatyw podjęła Archidiecezja Krakowska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Spada zainteresowanie seminariami. Ks. prof. Kobyliński tłumaczy przyczyny

Dzień dla rozważających powołanie. Bogaty plan zajęć

Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej przy ul. Podzamcze 8 organizuje Dzień Skupienia dla Rozeznających Powołanie. Wydarzenie, które odbędzie się 16 marca w siedzibie tej instytucji, ma pokazać codzienność życia w seminarium, a także pokazać kompletną ścieżkę kształcenia.

Dzień skupienia jest organizowany dla mężczyzn w przedziale od 16 do 30 lat. To oznacza, że zaproszenie jest kierowane do uczniów szkół średnich i ich absolwentów, studentów oraz "wszystkich tych, którzy zastanawiają się nad swoim życiowym powołaniem".

Plan wydarzeń przewidziany podczas Dnia Skupienia jest bardzo bogaty:

W planie dnia przewidziane są: Eucharystia, modlitwa w ciszy i spotkanie ze Słowem Bożym, wspólne posiłki oraz rozmowy z księżmi i klerykami. Będzie to dobry czas na zadanie pytań dotyczących formacji i na odkrywanie swojej chrześcijańskiej tożsamości. Jest to także doskonała okazja, aby zobaczyć jak wygląda seminarium od środka.

Zapisy na to wydarzenie odbywają się za pośrednictwem specjalnego formularza dostępnego na stronie krakowskiego seminarium. Lista chętnych zostanie zamknięta 13 marca.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić