Rafał Strzelec| 

Senior nagle upadł na ziemię. Reakcja przechodniów

34

W Lubaniu, niewielkim mieście w województwie dolnośląskim, rozegrały się w piątek (8 grudnia) dramatyczne sceny. Jeden z przechodniów nagle upadł na chodnik. Na szczęście w tej konkretnej sytuacji reakcja przechodniów była natychmiastowa. Całe zajście nagrała kamera monitoringu.

Senior nagle upadł na ziemię. Reakcja przechodniów
Natychmiastowa reakcja przechodniów (Facebook, Straż Miejska Lubań)

Nie tak dawno cała Polska była w szoku po śmierci 14-letniej Natalii z Andrychowa. Dziewczynka przez kilka godzin marzła siedząc koło sklepu, ale nikt się nad nią nie pochylił. Gdy została odnaleziona, było za późno. Zmarła w szpitalu.

Ta sytuacja pokazuje, że każdy niepokojący sygnał należy traktować poważnie. Tak było, gdy w Lubaniu (woj. dolnośląskie) w piątkowe popołudnie jeden z mieszkańców nagle przewrócił się na ulicę. Całę zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę miejskiego monitoringu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Odśnieżali dach bez zabezpieczeń. Nagranie z Gliwic rozgrzało internautów

Lubań: Upadł na chodnik, zareagowali przechodnie

8 grudnia około godziny 13:00 przy ulicy Zgorzeleckiej w Lubaniu 82-letni mieszkaniec powiatu upadł na chodnik. Zdarzeniu opisuje na swoim profilu Straż Miejska.

Reakcja przechodniów była natychmiastowa, gdyż bez zastanowienia wezwali pogotowie ratunkowe. Poprzez kamerę monitoringu miejskiego zdarzenie zauważył również dyżurny Straży Miejskiej w Lubaniu, który niezwłocznie zadysponował patrol interwencyjny - opisuje lubańska SM.

Wszystko działo się bardzo szybko. Gdy strażnicy przyjechali na miejsce, okryli 82-latka kocem. Potem asekurowali mężczyznę, kiedy ten wchodził do służbowego auta. Mundurowi razem z nim czekali na przyjazd ratowników medycznych.

Śliska nawierzchnia utrudnia codzienność kierowców i pieszych. Jedni i drudzy muszą zachować szczególną ostrożność, gdyż w takich warunkach nietrudno o nieszczęście - podsumowuje Straż Miejska.

Jednocześnie stróże prawa zauważają, że godna pochwały jest reakcja przechodniów, którzy widząc mężczyznę w potrzebie nie wahali się ani chwili. Poniżej można zobaczyć zdjęcia z akcji w Lubaniu.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić