Sieradz. Włamał się do kościoła. Grozi mu 10 lat więzienia

10

W jednym z sieradzkich (woj. łódzkie) kościołów doszło do włamania. Nie wiadomo, czy przestępstwo nie uszłoby sprawcy płazem, gdyby nie czujność przypadkowego świadka. Zauważył włamywacza, gdy ten akurat wybijał szybę w drzwiach świątyni.

Sieradz. Włamał się do kościoła. Grozi mu 10 lat więzienia
26-latek włamał się do jednego z sieradzkich kościołów. Został szybko ujęty dzięki czujności świadka (Policja Łódzka)

Świadek właśnie wyszedł na balkon, gdy dostrzegł, że ktoś wybija szybę w drzwiach kościoła, a następnie wchodzi do środka. Gdy tylko zdał sobie sprawę, że jest świadkiem włamania, natychmiast zaalarmował funkcjonariuszy policji.

Włamanie do kościoła w Sieradzu. Kim był sprawca?

Jak informuje rzecznik łódzkiej policji, po przybyciu na miejsce funkcjonariusze policji zastali rozrzucone odłamki szkoła. Skierowali się do zakrystii, gdzie znaleźli młodego mężczyznę.

Od 26-letniego mieszkańcy woj. lubelskiego było czuć silną woń alkoholu. Ponieważ funkcjonariusze zjawili się w kościele krótko po włamaniu, młody mężczyzna nie zdążył zgromadzić żadnych łupów.

Zobacz także: Zobacz też: Wszedł do kaplicy i ukradł figurkę Jezusa

W trakcie oględzin okazało się, że po zbiciu szkła 26-latek odgiął metalowe elementy drzwi i tak dostał się do środka. Mieszkaniec woj. lubelskiego został przewieziony do komendy. W trakcie badania alkomatem potwierdzono, że miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

26-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Przedstawiono mu zarzut usiłowania włamania, do którego się przyznał. Zaprzeczył jednak, aby próbował okraść kościół – miał dostać się do środka, aby przenocować. Za kradzież z włamaniem mieszkańcy woj. lubelskiego grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić