o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MDO
|

Znów głośno o Danielu Obajtku. Tym razem za sprawą przysmaku ze stacji Orlen

1
Podziel się

Wyszło na jaw, skąd pochodzą parówki znajdujące się w produktach oferowanych na stacjach Orlenu. Okazuje się, że jeden z dostawców to niewielka firma z rodzinnych Myślenic Daniela Obajtka, szefa PKN Orlen.

Znów głośno o Danielu Obajtku. Tym razem za sprawą przysmaku ze stacji Orlen
Orlen (Pixabay)
bDYIOIxx

TVN24 ustalił, kto dostarcza parówki na stacje paliw Orlenu. Okazuje się, że są to cztery firmy, a jedna z nich - spółka Wędzonka - funkcjonuje w Myślenicach, czyli rodzinnej miejscowości Daniela Obajtka.

Rzeczniczka Orlenu Joanna Zakrzewska przekazała w odpowiedzi na pytania TVN24, że ta marka ma "niewielki wolumen dostaw". Kto jeszcze zaopatruje Orlen w parówki? Są to takie firmy jak Animex, Zakłady Mięsne Silesia i Zakłady Mięsne Stanisławów.

bDYIOIxz

Te trzy przedsiębiorstwa są bez wątpienia bardzo duże. Ich kapitał zakładowy rozpoczyna się od 1,4 mln złotych, a kończy na kilkuset mln.

Wędzonka na tym tle wygląda bardzo mizernie. Kapitał tej rodzinnej firmy to zaledwie 50 tysięcy złotych.

Co łączy firmę Wędzonka z Orlenem?

Stanowisko prezesa firmy Wędzonka pełni Józef Górka. Prokurentem, czyli pełnomocnikiem zarządu spółki, od 2010 roku jest natomiast Joanna Górka-Firek. Z zapisów w Krajowym Rejestrze Sądowym wynika, że od stycznia 2020 roku jest ona również członkiem rady nadzorczej spółki Orlen Paliwa.

bDYIOIxF

TVN24 donosi, że Zakrzewska nie wyjaśniła, od kiedy firma z Myślenic jest dostawcą Orlenu. Zapewniła natomiast, że dostawcy "zostali wybrani w szerokim postępowaniu przetargowym, w którym decydowały przede wszystkim jakość produktu i cena".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYIOIya
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Kamilek
2 miesiące temu
Koniec jedzenia parówek na orlenie. Pójdę do biedry a do orlena nie. Jeszcze mi hot doga w gazetę zawiną. A nie daj Boże w niemiecką.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić