Skandal na cmentarzu w Szubinie. Zlikwidowali grób i pochowali inną osobę

196

W Szubinie (woj. kujawsko-pomorskie) proboszcz zlikwidował grób babci i pochował tam inną osobę. Jak mówi rodzina zmarłej, nie było do tego żadnych podstaw, bo miejsce mieli opłacone na 20 lat do przodu.

Skandal na cmentarzu w Szubinie. Zlikwidowali grób i pochowali inną osobę
Cmentarz w Szubinie (Google Maps)

Do zdarzenia doszło na cmentarzu w Szubinie w województwie kujawsko-pomorskim. Sprawę nagłośnił dziennik "Fakt". W lipcu tego roku rodzina Żuków uczestniczyła w pogrzebie znajomego. Okazało się, że ma zostać pochowany w miejscu, gdzie leży matka pani Katarzyny Żuk.

Grób babci był rozkopany

Małżeństwo nie mogło w to uwierzyć, zanim nie przyszli na miejsce planowanego pochowku. Tam czekał na nich szokujący widok — grób ich babci był już rozkopany i przygotowany na pochówek.

Pani Katarzyna nie wytrzymała i zaczęła ostrą sprzeczkę z księdzem, który uczestniczył w ceremonii. Ksiądz pytał, czy rodzina ma przy sobie dokumenty na to miejsce. "Czy ktoś nosi takie rzeczy w torebce?" – oburza się pan Jerzy Żuk na łamach "Faktu".

Proboszcz nie przyznał się do błędu

Protesty państwa Żuków nie były jednak skuteczne — pochówek mimo wszystko się odbył, a proboszcz parafii pw. św. Marcina Biskupa nie przyznał się do błędu. Jak mówi pani Katarzyna, nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego grób został zlikwidowany. W księdze parafialnej widnieje nazwisko Żuk i potwierdzenie wpłaty aż do 2031 roku.

Jak mówi rodzina Żuków, chodzi o przyszywaną babcię pani Katarzyny Eleonorę Fetwagner. W latach 50. była uznaną felczerką. Zmarła w latach 60. Kwaterę opłacała najpierw ciocia Katarzyny Żuk, potem je rodzice, a teraz robi to ona. Ostatniej wpłaty dokonała w 2011 roku, a uiszcza się ją na 20 lat.

Państwo Żukowie zapowiadają, że sprawy tak nie zostawią i ksiądz musi ponieść konsekwencje. Proboszcz nie chciał rozmawiać z mediami.

Zobacz także: Kościół pod ruinami kościoła. Niezwykłe odkrycie na placu budowy w Wielkiej Brytanii
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić