Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Skandal na mszy w Lublinie. Oto co powiedział ksiądz przy dzieciach

656
Podziel się:

Proboszcz parafii p.w. Św. Rodziny w Lublinie mocno zaskoczył w trakcie kazania, gdy mówił o samobójstwach i medalikach, które "parzą szatana". Problem w tym, że była to msza w intencji dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników... przedszkola.

Skandal na mszy w Lublinie. Oto co powiedział ksiądz przy dzieciach
Szokujące kazanie księdza do dzieci. Teraz przeprasza (Pixabay)

O bulwersującej sprawie informuje "Dziennik Wschodni". Lubelskie przedszkole nr 63 co roku zamawia mszę w kościele przy ul. Jana Pawła II "w intencji dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników, o Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski". Nie inaczej było także w tym roku.

Msza zaplanowana była na wtorek. W kościele pojawiło się wiele osób związanych z przedszkolem nr 63: nauczyciele, dzieci i rodzice pociech. Gdy wszyscy byli przekonani, że ksiądz wygłosi kazanie specjalnie dla najmłodszych, padły szokujące słowa o samobójstwach, żyletkach i medalikach, które parzą szatana.

To, co się zadziało, jest skandalem. Absolutnie nie miałyśmy pojęcia, że to będzie tak wyglądać. Msza za nasze przedszkole była zamawiana 4 września, wtedy intencja była tylko jedna. Do tego, ksiądz wikariusz zapewniał, że msza będzie dla dzieci - podkreśla Magdalena Bielak, dyrektorka przedszkola nr 63 w Lublinie.

Jak tłumaczy Ewa Wójtowicz, zastępca dyrektora, sytuacja jest dla nich bardzo nieprzyjemna. Na pewno przedszkole będzie domagało się wyjaśnień od księdza i tak nie zostawi tej sprawy.

Byłem na tej mszy razem z 6-letnią córką. To, co usłyszałem, zmroziło mnie i zbulwersowało. To była makabra. Ksiądz mówił o samobójstwach. O tym, że te osoby wieszają się m.in. w piwnicach i na strychach czyli miejscach, które nie były poświęcone - mówił zbulwersowany rodzic.

Szokujące kazanie w kościele. Ksiądz przeprasza

Jak podkreśla "Dziennik Wschodni", mszy z udziałem w sumie dziewięciu kapłanów (bo tyle było intencji) przewodniczył proboszcz parafii p.w. Św. Rodziny w Lublinie. Teraz przeprasza za swoją sytuację.

O tym, że do wtorkowej mszy św. o godz. 18 zostanie dołączona jeszcze jedna intencja - przedszkola nr 63, dowiedziałem się tuż przed rozpoczęciem Eucharystii, w zakrystii (...). Bardzo przepraszam, ale nie miałem świadomości, że w kościele są dzieci - mówi dziennikowi proboszcz ks. Tadeusz Pajurek.
Zobacz także: Ksiądz nadal odprawia mszę, gdy potężny tajfun Rai uderza w kościół na Filipinach
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(656)
Apostata
5 dni temu
Dziwne że o czystości przedmałżeńskiej i tęczowej zarazie nie nawijał, oni mają na tym punkcie obsesję
czasami, ....
6 dni temu
MAM WRAŻENIE ŻE NIEKTÓRZY DUCHOWNI ZAPOMINAJĄ O NAUKACH CHRYSTUSA A TWORZĄ JAKĄŚ WŁASNĄ MITOLOGIĘ niezbyt zgodną z Duchem EWANGELII
Wierzący
2 miesiące temu
Jedyny ratunek dla psychiki niewinnych dzieci: nie prowadzać Ich więcej do kościoła. Kapłan doskonale widzi od strony ołtarza, kto znajduje się w kościele i tylko od niego zależy, jaką jazdę Wiernym danego dnia zgotuje. Nasuwa się tutaj pytanie: jak złym i okrutnym rodzicem lub wychowawcą trzeba być, aby po takiej traumie znowu zaprowadzić ufające starszym dzieci, do takiego właśnie kościoła??? Masakra w najczystszej postaci.
pawel-
2 miesiące temu
a po co te nerwy , wystarczy zlikwidować konkordat, religie w szkołach , fundusz kościelny i etaty kapelanów - Dzieje Apostolskie 5 : 38 i 39
Julian
2 miesiące temu
Wniosek: jak chcesz się powiesić, to zrób to w kościele - miejscu poświęconym.
Elba
2 miesiące temu
Biedy ksiądz...nie widział dzieci ;) Kazali ślepemu mszę odprawiać. Wstyd!
ASDFGHJ
2 miesiące temu
Gdziekolwiek jesteś , jeśli masz ochotę na rozmowę z Bogiem to porozmawiaj. do tego nie potrzeba pośredników ani kościoła.
Ooo
2 miesiące temu
Bo liczy się kasa. 9 intencji?? Zbiorówka bez refleksji! Kto ma "mieć świadomość"jak nie księża którym za to zapłacono??
Bartek
2 miesiące temu
Przecież znajdowano też samobójców w budynkach kościelnych: na dzwonnicach, w zakrystiach. Wieszali się i podcinali żyły również w domach obwieszonych krzyżami i Maryjkami, gdzie ksiądz co roku kropi podczas kolędy. A ksiądz mówił, że jak ktoś ma na szyj medalik lub krzyżyk to dzięki temu jest w bańce chroniącej go przed całym złem świata i biżuteria religijna to magnes, który przyciąga samo dobro a jak jakieś miejsce jest nie pokropione wodą świeconą to tylko tam są nieszczęścia. Ksiądz widać że nic nie wie o życiu i świecie i do wszystkiego dorabia sobie ideologię.
Cywilizowany
2 miesiące temu
Mamy 21 wiek a to zobowiązuje do odrzucenia wiary w Bogów, aniłki, diabły, skrzaty, trole, okylultyzm czary i inne zabobony, przesądy i gusła. Edukacja została wymyślona w celu tępienia ciemnoty, zabobonu i przesądów itd poprzez propagowanie nauki i wiedzy tej prawdziwej bo obalającej przesąd i zabobon. Wszyscy wierzący są tacy sami : 1. Demony i zło widzą we wszystkim co nie jest związane z ich religią. 2.zamiast sumienia, refleksji, samodzielnego myślenia religijny fanatyzm. 3. Wszyscy źli i czczą demony a my to ci dobrzy, których wszyscy prześladują. 4. Za wszelką cenę z kogoś (innowiercy) zrobić nas (wyznawcę naszej wiary) 5. Powołują się na wolność wyznania a są jej przeciwnikami i nie potrafią uszanować tego, że ktoś jest innego wyznania, prowadzi inny tryb życia itd i zamiast pozwolić mu być sobą to starają się go złamać i zniszczyć aż przestanie być sobą i stanie się nimi. Cała prawda o chrześcijaństwie, islamie, judaizmie, buddyzmie, hinduizmie itd.
ziut
2 miesiące temu
To państwowe przedszkole zamawia msze w kościele katolickim ??? Za czyje pieniądze ???
Gondecki
2 miesiące temu
Tak mówił bo nie wierzy w boga a do figurki można wszystko jej wsio radno
Anna
2 miesiące temu
Pokażcie bąbelkom lepiej lateksik na smyczy
???
2 miesiące temu
A co rodzice na obchody w przedszkolach guseł demonicznych halloween i przebieraniu się dzieci za trupy?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić