Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

"Nieobyczajne ogłoszenie" w polskiej parafii. Sprawę bada już policja

175
Podziel się:

Do sieci trafiła wiadomość od parafian, której skandaliczna treść wprawi w osłupienie każdego katolika. Bulwersujący "apel" zawiera wyzwiska i wulgaryzmy pod adresem kobiety, która rzekomo "wykradła Kościołowi wspaniałego kapłana". Jak dowiedział się "Super Expres", policja już zajęła się tą sprawą.

"Nieobyczajne ogłoszenie" w polskiej parafii. Sprawę bada już policja
Bulwersujący "apel" parafian. Policja zajęła się pismem (Instagram)

Pismo z Nowego Dębu (woj. podkarpackie) dotyczyło rzekomego romansu jednej z mieszkanek miasta z tamtejszym wikarym. W rozwieszonych ogłoszeniach kobietę nazwano m.in. "niemoralną rozwódką". Autorami listu są podpisani na dole "Parafianie z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego".

Absurdalne ogłoszenie najpierw trafiło na słynny profil na Instagramie o nazwie Make Life Harder. Potem opublikowała go Karolina Korwin-Piotrowska, informując, że kartka ma nie być fałszywką. "To nie fejk. Sprawdziłam. To jest Polska, XXI wiek" - pisze dziennikarka pod zdjęciem kartki.

Jak nazwać Katarzynę [tu zamazane nazwisko], która wykradła Kościołowi wspaniałego kapłana, który pracował w naszej parafii jako wikariusz. Byliśmy nim zauroczeni. (…) Ta niemoralna rozwódka z dwojgiem dzieci uwiodła młodego księdza. Zbałamuciła młodego mężczyznę. Pokazała mu swoje splugawione krocze - czytaliśmy w bulwersującym liście.

Autorzy listu nie widzą żadnej winy w księdzu Łukaszu, wikariuszu, który oczarował ich "kazaniami i odprawianiem mszy świętej". Uważają, że złamanie przysięgi czystości przez duchownego jest wyłączną winą kobiety, która rzekomo osaczyła księdza w swoim mieszkaniu.

Policja zbada sprawę listu. Wikary zawieszony

Sprawa listu z pewnością nie zakończy się na samych oskarżeniach. Jak przekazał "Super Expressowi" komendant policji w Tarnobrzegu, kom. Jerzy Lis, policjanci prowadzą już czynności w kierunku art. 141 Kodeksu wykroczeń (nieobyczajne ogłoszenie). Mundurowi szukają obecnie autora pisma, które na razie zniknęło z drzewa.

"Gazeta Wyborcza" z kolei dowiedziała się, wspomniany wikary odszedł na własną prośbę z parafii i został zawieszony w obowiązkach. Teraz ma zadecydować, czy nadal będzie sprawował posługę jako duchowny.

Zobacz także: Start Gowina z list opozycji? "Ja bym nikomu nie zamykał drogi"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(175)
Eda55
2 miesiące temu
Żeby w dzisiejszych czasach była taka ciemnota wierzyć się nie chce widocznie straszna dziura gdzie nie ma nawet prądu a pleban panem jest mogła mu dać ale zostawić go i byłoby dobrze
Polka
2 miesiące temu
Katarzyno, jesteś Wielka.
katolik
2 miesiące temu
to nie napisali żadni parafianie, to lewak celowo chce pokazać KK w złym świetle, ze to niby ktoś chodzi do kościoła a taki jest zły. A po drugie żeby pokazać księży w złym świetle. mam nadzieję, że niedługo policja znajdzie osobnika i ujawni nazwisko i imię dla publiczności. Nadmieniam ze w mieście jest dużo kamer, więc to nie będzie takie trudne. A ten ksiądz już od bardzo dawna nie posługuje w tej parafii, więc sami zobaczcie że to jest zwykły atak na katolików
Aki1691
2 miesiące temu
Jak już to jest miejscowiść Nowa Dęba i w artykule poprawnie powinno być z Nowej Dęby a nie z Nowego Dębu.
Lol
2 miesiące temu
To właśnie Podkarpacie. Ci co pisali zapewne swoje dzieci przed ślubem poczęte. Już nie wspomnę o tych kolorowych dzieciach, bez urazy, jako owoc prac za granicą, bo co drugi pracuje za granicą a głównie o dziwo w Niemczech. Ale nikt tego nie widzi… Hipokryzja elektoratu pis tutaj rządzi.
nnnnn
2 miesiące temu
ksiądz święty zawsze, a czysty prawdziwie wierzący zmorą. dlatego PiS tak wspiera kościół, bo czystej wiary nikt nie chce, tylko pretekstu by kryć piekielne zło. dlatego ludzie czystej wiary odchodzą z kościołów.
NEMO
2 miesiące temu
Miłość , dobroć,tolerancja,szacunek ?
mars12
2 miesiące temu
Przecież tacy są polscy parafianie, taka jest ta wspólnota katolicka, która nie wie po co łazi do kościoła co niedziela. Wiadomo tylko, że łazi dla proboszcza, a nie dla Boga. To straszni ludzie zamknięci na elementarne dobro.
Adam z Raju
2 miesiące temu
Zawsze i wciąż powtarzam,że kraj nad Wisłą to ciemnota i zacofanie.Ksiądz ,,aniołek,,.Tym zacofanym nie potrzeba nauki,kultury,rozwoju gospodarki wystarczy stek bajek z 2000 tysięcy lat i Maryja dziewica,opowieści okraszone pieśniami kościelnymi.Nie ma się co dziwić,że kto może to wyjeżdża z tego kraju z epoki kamienia łupanego.
Chorykraj
2 miesiące temu
Polska to ciemnogród..i zacofanie .A kler nietykalny .Im wolno wszystko .nawet molestowane dzieci same sobie winne ..
zdrowy rozsąd...
2 miesiące temu
Jak to mówi Pan Jezus - nie ma na świecie żadnej ukrytej rzeczy, która nie miałaby być wyjawiona. To co was tak boli? Wolicie swoje grzechy chować, maskować, ale one w końcu wychodzą na jaw, często z wielkim hukiem. A jeśli nawet nie wyjdą w tym życiu, to już z całą pewnością wyjdą po śmierci.
Gonia 61
2 miesiące temu
To dobrzy katolicy napisali, słownictwo godne ludzi przestrzegających przykazań...wstyd!jak to się ma do nauki Jezusa!?
hela
2 miesiące temu
A co słychać u byłego księdza , Tymoteusza Szydło. Ile ma dzieci, czy nadal pracuje u Obajtka.
Zazdrosni lud...
2 miesiące temu
Przeciez mogl sie zakochac w kobiecie i odejdzie do stanu swieckiego a moze zalozy rodzine. A jak “wyszlo z worka” to zrobil to wies polska cicho siedziala bo 500plus bylo na stole. Spolecznosc wiejska to ostracyzm i zabobon
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić