Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
BA
|

Skandal na Śląsku. Nagranie z kościoła obiegło sieć

929
Podziel się

Sieć obiegł film, na którym ojciec Daniel Galus z kościoła pw. Zesłania Ducha Świętego w miejscowości Czatachowa (woj. śląskie) próbuje zniechęcić wiernych do szczepień przeciwko COVID-19. - A biskup milczy... - komentuje jego skandaliczne, niezgodne z wiedzą naukową słowa zakonnik Grzegorz Kramer.

Skandal na Śląsku. Nagranie z kościoła obiegło sieć
Z ust księdza padły wstrząsające słowa (YouTube)

Daniel Galus, duchowny z kościoła pw. Zesłania Ducha Świętego w Czatachowej (woj. śląskie), słynie ze skandalicznych, niezgodnych z nauką wypowiedzi na tematy zdrowotne. W październiku 2020 roku o nim zrobiło się głośno, kiedy namawiał wiernych do zdejmowania maseczek w kościele, ponieważ "można się nimi zatruć".

Księdzu śniło się szczepienie. "To był koszmar"

Jak przekonywał wówczas Galus, zdjęcie maseczki pozwala modlić się "w wolności i spokoju i radością". Natomiast obowiązek nakładania maseczki to według niego przejaw zniewolenia. Archidiecezja Częstochowska odcięła się wówczas od działań i wypowiedzi księdza. Ksiądz został wysłany półroczne rekolekcje odosobnienia.

Nie mógł też publicznie sprawować kapłańskich funkcji. Okres ten już jednak minął, dlatego duchowny powrócił do kościoła w Czatachowej. Tym razem postanowił zabrać głos w sprawie szczepień na COVID-19.

Śniło mi się, że jest piękne spotkanie w Czatachowie. Ludzie się modlą, wielbią Pana Boga. Nagle widzę, że ja wychodzę z kościoła i jest punkt szczepień, podkasuję rękaw i pielęgniarka przychodzi i mnie szczepi. To był koszmar – mówił ksiądz.

Film, na którym ksiądz wypowiada oburzające słowa, stwierdzając, że szczepionka to "trucizna", obiegł sieć. "Gdzieś na prowincji, jakiś kościół i jakiś ksiądz. I tak Covid ma się dobrze w naszym kraju" - skomentował Grzegorz, internauta, który udostępnił nagranie na Twitterze.

W niedzielę głos zabrał Grzegorz Kramer, znany zakonnik i jezuita, który udziela się w internecie. Jego komentarz był krótki. "A biskup milczy..." - napisał na Twitterze.

Szczepionki na COVID-19 są bezpieczne

Naukowcy wielokrotnie udowodnili, że szczepionki przeciwko COVID-19 są bezpieczne i skuteczne. Szczepionki zostały poddane badaniom klinicznym i kontrolom bezpieczeństwa, aby uzyskać autoryzację. Przykładowo, ponad 40 tys. osób uczestniczyło w badaniach klinicznych szczepionki firmy Pfizer oraz ponad 30 tys. w badaniach szczepionki Moderna. WHO podkreśla, że szczepienie to jedyny sposób na ochronę przed koronawirusem.

Zobacz także: Ks. Leszek Gęsiak: szczepienia są rzeczą dobrą
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(929)
kris777
miesiąc temu
pandemia jest dziełem ludzi ktorzy chca rzadzic swiatem
kris777
miesiąc temu
Wiecej takich kapłanow potrzebujemy
kris777
miesiąc temu
Brawo dla ksiedza
Marian
miesiąc temu
Popieram w całości to co powiedział ksiądz w swoim kazaniu. Troska o zdrowego człowieka jest najważniejsza.
pawel-
miesiąc temu
a o celibacie nic nie gadał ? - 1 list do Tymoteusza 3 rozdział !
darecki1973
miesiąc temu
Obserwuje tą nagonkę na tego człowieka mówiącego prawdę i po prostu nie dowierzam co się dzieje z polskim społeczeństwem...
xandra
miesiąc temu
Lepiej jakbys zbuku,wyszedl z kosciola a przed kosciolem dwoch slicznych 12 latkow bez spodni,co?
Logisch
miesiąc temu
To że pitoli bzdety, to jedno, ale są tacy co przychodza na jego kazania to dopiero przeraża
Foliarz, płas...
miesiąc temu
Skandaliczny tj. ten "gunwniany" artykuł. Samą prawdę powiedział. Niezgodne z wiedzą naukową to są te całe szczepienia i nakaz noszenia masek.
zaszczepiony
miesiąc temu
każdy chory czy zaszczepiony czy nie w czasie choroby i inkubacji roznosi zarazki tylko że zaszczepieni nie mają obowiązku kwarantanny gdy ich rodzina choruje i mogą poruszać się gdzie chcą więc kto roznosi zarazki niezaszczepieni czy zaszczepieni bez obowiązku kwarantanny bo ja się w tym trochę gubię
Art 240 kk
miesiąc temu
§ 1. Kto, mając wiarygodną wiadomość o karalnym przygotowaniu albo usiłowaniu lub dokonaniu czynu zabronionego określonego w art. 118 ludobójstwo, art. 118a udział w masowym zamachu, art 120–124, art. 127 zamach stanu, art. 128 zamach na organ konstytucyjny RP, art. 130 szpiegostwo, art. 134 zamach na życie Prezydenta RP, art. 140 zamach na jednostkę sił zbrojnych RP, obiekt albo urządzenie o znaczeniu obronnym, art. 148 zabójstwo, art. 156 spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, art. 163 sprowadzenie katastrofy, art. 166 piractwo, art. 189 pozbawienie człowieka wolności, art. 197 zgwałcenie lub wymuszenie czynności seksualnej § 3 lub 4, art. 198 seksualne wykorzystanie bezradności lub niepoczytalności innej osoby, art. 200 obcowanie płciowe z osobą małoletnią lub doprowadzenie jej do poddania się czynnościom seksualnym, art. 252 wzięcie lub przetrzymywanie zakładnika lub przestępstwa o charakterze terrorystycznym, nie zawiadamia niezwłocznie organu powołanego do ścigania przestępstw, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
pong
miesiąc temu
wiadomo mój koment już wywalony coronaszaleństwo niech dalej trwa
john rambo
miesiąc temu
ksieza na ksiezyc
bolo
miesiąc temu
Skandal to jest jak Michnik ściskał się z Jaruzelskim!😬
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić