Skandal na Śląsku. Nagranie z kościoła obiegło sieć

1665

Sieć obiegł film, na którym ojciec Daniel Galus z kościoła pw. Zesłania Ducha Świętego w miejscowości Czatachowa (woj. śląskie) próbuje zniechęcić wiernych do szczepień przeciwko COVID-19. - A biskup milczy... - komentuje jego skandaliczne, niezgodne z wiedzą naukową słowa zakonnik Grzegorz Kramer.

Skandal na Śląsku. Nagranie z kościoła obiegło sieć
Z ust księdza padły wstrząsające słowa (YouTube)

Daniel Galus, duchowny z kościoła pw. Zesłania Ducha Świętego w Czatachowej (woj. śląskie), słynie ze skandalicznych, niezgodnych z nauką wypowiedzi na tematy zdrowotne. W październiku 2020 roku o nim zrobiło się głośno, kiedy namawiał wiernych do zdejmowania maseczek w kościele, ponieważ "można się nimi zatruć".

Księdzu śniło się szczepienie. "To był koszmar"

Jak przekonywał wówczas Galus, zdjęcie maseczki pozwala modlić się "w wolności i spokoju i radością". Natomiast obowiązek nakładania maseczki to według niego przejaw zniewolenia. Archidiecezja Częstochowska odcięła się wówczas od działań i wypowiedzi księdza. Ksiądz został wysłany półroczne rekolekcje odosobnienia.

Nie mógł też publicznie sprawować kapłańskich funkcji. Okres ten już jednak minął, dlatego duchowny powrócił do kościoła w Czatachowej. Tym razem postanowił zabrać głos w sprawie szczepień na COVID-19.

Śniło mi się, że jest piękne spotkanie w Czatachowie. Ludzie się modlą, wielbią Pana Boga. Nagle widzę, że ja wychodzę z kościoła i jest punkt szczepień, podkasuję rękaw i pielęgniarka przychodzi i mnie szczepi. To był koszmar – mówił ksiądz.

Film, na którym ksiądz wypowiada oburzające słowa, stwierdzając, że szczepionka to "trucizna", obiegł sieć. "Gdzieś na prowincji, jakiś kościół i jakiś ksiądz. I tak Covid ma się dobrze w naszym kraju" - skomentował Grzegorz, internauta, który udostępnił nagranie na Twitterze.

W niedzielę głos zabrał Grzegorz Kramer, znany zakonnik i jezuita, który udziela się w internecie. Jego komentarz był krótki. "A biskup milczy..." - napisał na Twitterze.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Szczepionki na COVID-19 są bezpieczne

Naukowcy wielokrotnie udowodnili, że szczepionki przeciwko COVID-19 są bezpieczne i skuteczne. Szczepionki zostały poddane badaniom klinicznym i kontrolom bezpieczeństwa, aby uzyskać autoryzację. Przykładowo, ponad 40 tys. osób uczestniczyło w badaniach klinicznych szczepionki firmy Pfizer oraz ponad 30 tys. w badaniach szczepionki Moderna. WHO podkreśla, że szczepienie to jedyny sposób na ochronę przed koronawirusem.

Zobacz także: Ks. Leszek Gęsiak: szczepienia są rzeczą dobrą
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić