Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
DSM
|

Duchowny krzyczał na Franciszka, odciągnęła go policja. Nagranie świadka

205
Podziel się:

W czasie wizyty papieża w Atenach w sobotę doszło do bardzo nieprzyjemnego incydentu. Starszy greckokatolicki duchowny musiał zostać odciągnięty przez policję, kiedy krzyczał na wchodzącego do świątyni Franciszka. O co poszło?

Duchowny krzyczał na Franciszka, odciągnęła go policja. Nagranie świadka
Nieprzyjemny incydent w Atenach. Duchowny nazwał Franciszka heretykiem. Fot. Iliana Mier-Lavin (Twitter.com)

Papież zapamięta sobotnią wizytę w świątyni greckokatolickiej w Atenach. W momencie gdy Franciszek wchodził do arcybiskupstwa, z tłumu wyszedł starszy duchowny greckokatolicki i krzyczał: "Papieżu, jesteś heretykiem".

Na nagraniach widać starszego mężczyznę z długą białą brodą, który kilkakrotnie powtórzył okrzyk. Świadkowie incydentu powiedzieli agencji Reutera, że głos mężczyzny był na tyle donośny, że Franciszek nie mógł go nie słyszeć.

Duchowny krzyczał na Franciszka. Interweniowała policja

Głowa Kościoła Katolickiego nie zareagowała na zaczepkę, towarzyszący duchowi prawosławni również zignorowali całe zamieszanie. Krzyczący mężczyzna został odciągnięty od świątyni przez policję. Na nagraniach widać, że w trakcie interwencji duchowny upadł i został podniesiony przez funkcjonariuszy.

Franciszek przybył do Grecji w sobotę w ramach trzydniowej wizyty. Spotkał się z Hieronimem II, arcybiskupem Aten i zwierzchnikiem Greckiego Kościoła Prawosławnego. W swoim przemówieniu Franciszek prosił go o przebaczenie za wyrządzone przez Kościół Katolicki krzywdy, które doprowadziły do ​​rozpadu chrześcijaństwa na Kościół wschodni i zachodni w 1054 r. w czasie tzw. wielkiej schizmy wschodniej.

Wierzymy, że masz odwagę i szczerość, by zbadać porażki i zaniedbania swoich poprzedników. Pomiędzy tymi, którzy chcą być nazywani braćmi chrześcijańskimi, najlepszym językiem jest i zawsze będzie uczciwość – powiedział Hieronim II, cytowany przez agencję Reutera.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(205)
Kamil
2 miesiące temu
Że też przedstawiciele różnych fantastyk nie mogą siebie szanować.
Kamil
2 miesiące temu
Widać że funboy'e danych wariantów ich fantastyki są mocno podzieleni.
Obserwator.
2 miesiące temu
Aż się serce kraje jak ten kapłan za prawdę jest poniewierany.
Kredka-wprawk...
2 miesiące temu
No tak, poloczki uznają tylko JPII za ósmy cud świata-a nawet teologiem był cieniutkim, nie mówiąc o przymykaniu oczu na brudy kościoła-nie tylko polskiego-liczyła się KASA-patrz: sprawa Macerricka.Śmieszny ten cały polski fanatyzm, megalomania( no tak, katole pewnie nawet nie wiedzą, co to znaczy, bo ciemni) i poczucie, że są narodem wybranym.Fuj!!
Bres
2 miesiące temu
Franz nie jest dobrym papiezem. Nie jest intelektualista jak JP2, a parcie na szklo ma ogromne. Co chwila palnie cos jak Walesa i potem tlumacza co mial na mysli. Ponadto kwestionuje sie legalnosc jego wyboru po rezygnacji jego poprzednika. Tekst Franza o drutach kolczastych i barierach na granicach potwierdza zapatrzenie kleru pld.-amerykanskiego na ideologie soviecka. Franz nie czuje bluesa ruskiego. Resume : wystapienie greckiego popa nie dziwi mnie i ma on racje. Identycznie jak ks.Zalewski. Gory koscielne dogaduja sie z rzadami, a Kosciol cierpi i upada, a wierni sa zabijani.
Gin
2 miesiące temu
Już nie uciszycie prawdy.
Tak tak
2 miesiące temu
Tu w "o2.pl" usuwają komentarze , które zachęcają o prawdę
rozbawiony
2 miesiące temu
Nie pochlebiał bym sobie na miejscu tego krzykacza. On też jest heretykiem, zresztą od kiedy półki jakikolwiek kler jest blisko Boga?
Prawda
2 miesiące temu
Jak już napisałem wcześniej: "Franciszek to Mason , to wróg kościoła katolickiego , Uczestniczy w ogólnoświatowym spisku przeciwko ludzkości , jest jednym z wielu trybów światowej masonerii.... Kościół katolicki ma przestać istnieć i w jego strukturach znajdują się ludzie , którzy mają za zadanie "od środka" zniszczyć kościół a "Papież" Franciszek jest jednym z nich.... To oszust" Ludzie ogarnijcie się ! otwórzcie oczy... Zacznijcie myśleć .... Samodzielnie myśleć !!!
Ehhhh
2 miesiące temu
To nie jest duchowny grekokatolicki. Tylko prawosławny obrządku greckiego.
Popon
2 miesiące temu
Racja
Oska
2 miesiące temu
Brak pomysłu?sw Jan Paweł ll jednoczył religie świata,szerzył ewangelizację,przyciągał tłumy.nastepcy powinni to dziedzictwo utrzymać dla następnych pokolen
Jaro
2 miesiące temu
I ma rację ten starszy duchowny obecny papiez zostanie zapamiętany jako heretyk i ten który podzielił kosciol
Gesiarka
2 miesiące temu
A czy nie można po prostu rozmawiać? Znaleźć wspólny język? Razem się pomodlić?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić