Duchowny krzyczał na Franciszka, odciągnęła go policja. Nagranie świadka

355

W czasie wizyty papieża w Atenach w sobotę doszło do bardzo nieprzyjemnego incydentu. Starszy greckokatolicki duchowny musiał zostać odciągnięty przez policję, kiedy krzyczał na wchodzącego do świątyni Franciszka. O co poszło?

Duchowny krzyczał na Franciszka, odciągnęła go policja. Nagranie świadka
Nieprzyjemny incydent w Atenach. Duchowny nazwał Franciszka heretykiem. Fot. Iliana Mier-Lavin (Twitter.com)

Papież zapamięta sobotnią wizytę w świątyni greckokatolickiej w Atenach. W momencie gdy Franciszek wchodził do arcybiskupstwa, z tłumu wyszedł starszy duchowny greckokatolicki i krzyczał: "Papieżu, jesteś heretykiem".

Na nagraniach widać starszego mężczyznę z długą białą brodą, który kilkakrotnie powtórzył okrzyk. Świadkowie incydentu powiedzieli agencji Reutera, że głos mężczyzny był na tyle donośny, że Franciszek nie mógł go nie słyszeć.

Duchowny krzyczał na Franciszka. Interweniowała policja

Głowa Kościoła Katolickiego nie zareagowała na zaczepkę, towarzyszący duchowi prawosławni również zignorowali całe zamieszanie. Krzyczący mężczyzna został odciągnięty od świątyni przez policję. Na nagraniach widać, że w trakcie interwencji duchowny upadł i został podniesiony przez funkcjonariuszy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Franciszek przybył do Grecji w sobotę w ramach trzydniowej wizyty. Spotkał się z Hieronimem II, arcybiskupem Aten i zwierzchnikiem Greckiego Kościoła Prawosławnego. W swoim przemówieniu Franciszek prosił go o przebaczenie za wyrządzone przez Kościół Katolicki krzywdy, które doprowadziły do ​​rozpadu chrześcijaństwa na Kościół wschodni i zachodni w 1054 r. w czasie tzw. wielkiej schizmy wschodniej.

Wierzymy, że masz odwagę i szczerość, by zbadać porażki i zaniedbania swoich poprzedników. Pomiędzy tymi, którzy chcą być nazywani braćmi chrześcijańskimi, najlepszym językiem jest i zawsze będzie uczciwość – powiedział Hieronim II, cytowany przez agencję Reutera.
Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić