Skandal w Rakoniewicach. Ludzie mu nie przeszkadzali

291

Wraz z wysokimi temperaturami za oknem rośnie liczba amatorów miejskich kąpieli. Mieszkańcy Rakoniewic byli ostatnio świadkami gorszącego zachowania na rynku. Starszy mężczyzna rozebrał się do majtek i wykąpał w miejskiej fontannie. Po sieci krąży kontrowersyjne nagranie.

Skandal w Rakoniewicach. Ludzie mu nie przeszkadzali
Starszy mężczyzna kąpał się w miejskiej fontannie na rynku w Rakoniewicach. (YouTube)

Upały w Polsce najwyraźniej dają się niektórym we znaki. Jeden z mieszkańców Rakoniewic (woj. wielkopolskie) nagrał ostatnio nietypową sytuację, do której doszło na miejskim rynku. Wideo przesłał do redakcji portalu myregion.pl.

Rakoniewice. Bezwstydna kąpiel w fontannie

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek. Na filmie widać, jak starszy mężczyzna zdejmuje z siebie ubrania i w samej bieliźnie zanurza w publicznej fontannie po sam czubek głowy, nie zważając na obecność innych ludzi.

Portal skontaktował się z miejscowym sanepidem. Jak poinformował p.o. Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Grodzisku Wielkopolskim Walerian Silski, kąpiel w fontannie jest zabroniona oraz niebezpieczna dla zdrowia.

Woda w fontannach płynie w obiegu zamkniętym i nie jest poddawana kontroli sanitarno-higienicznej. Kontakt z nią może spowodować podrażnienia skóry oraz problemy jelitowe w przypadku jej połknięcia.

Sanepid miał już poinformować o zajściu zarządcę obiektu, czyli Zakład Usług Komunalnych w Rakoniewicach. ZUK otrzymało już podobno nagranie ze zdarzenia i jest w trakcie omawiania działań, które miałyby zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości.

Kąpiel w miejskiej fontannie może nieść za sobą także konsekwencje prawne. Takie zachowanie może zostać uznane za nieobyczajny wybryk, za co w kodeksie wykroczeń grozi kara aresztu, ograniczenia wolności, grzywna do 1500 zł albo kara nagany.

Zobacz także: Kąpiel w miejskiej fontannie zabroniona
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić