aktualizacja 

Skorzystał z huśtawki w lesie. Dramat na Opolszczyźnie

49

W lesie w rejonie miejscowości Górażdże na Opolszczyźnie doszło do dramatycznego zdarzenia. Podczas zabawy nastolatek spadł z huśtawki z wysokości około 6 metrów. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe, w tym helikopter LPR.

Skorzystał z huśtawki w lesie. Dramat na Opolszczyźnie
Nastolatek ucierpiał w wypadku (Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach)

W polskich lasach nie brakuje prowizorycznych atrakcji dla dzieci i młodzieży. Przyrządy wiszące zazwyczaj od lat na jednym drzewie stanowią jednak ogromne niebezpieczeństwo. W przeciwieństwie do tych na normalnych placów zabaw nie przechodzą żadnych testów, ani nie posiadają wymaganych przez Unię Europejską atestów.

Nic dziwnego, że regularnie słyszy się o wypadkach. Niekiedy ich skutki potrafią być naprawdę poważne. Najlepiej przekonał się o tym nastolatek bawiący się w lesie, w okolicy miejscowości Górażdże na Opolszczyźnie. Bujanie się na prowizorycznej huśtawce zawieszonej na gałęzi drzewa zakończyło się dla niego fatalnie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 28 marca. O 17:27 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku w lesie. Grupa nastolatków bawiła się na prowizorycznej huśtawce, zawieszonej na gałęzi drzewa. Niestety w pewnym momencie ześlizgnął się z niej i spadł z wysokości około 5-6 metrów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Tusk nauczył się od PiS". Ekspertka komentuje "babciowe"

Niestety upadek z tak dużej wysokości musiał mieć przykre konsekwencje. Nastolatek doznał urazu kończyny dolnej. Na miejscu konieczna była interwencja służb ratunkowych. Na polu zaraz obok lasu lądował nawet śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na miejscu zdarzenia musieli również interweniować strażacy. Ich działania polegały na udzieleniu pomocy ratownikom medycznym w dotarciu do poszkodowanego leżącego w zagłębieniu terenu o stromych zboczach, pomocy w jego opatrzeniu i ewakuacji do śmigłowca. Na szczęście akcja zakończyła się sukcesem.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić