Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Skutki burz w Polsce. Doszło do ogromnych zniszczeń

4

Nawałnice przechodzą przez cały kraj, siejąc ogromne spustoszenie. Na zdjęciach publikowanych w mediach społecznościowych widać skalę zniszczeń, które spowodował m.in. silny wiatr. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło m.in. w Toruniu.

Skutki burz w Polsce. Doszło do ogromnych zniszczeń
Kierowca auta był w środku. Może mówić o ogromnym szczęściu (Straż pożarna)

O możliwych nawałnicach od rana ostrzegali meteorolodzy, a także specjaliści z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Mieszkańcy zagrożonych regionów otrzymali SMS ze specjalnym alertem RCB. Eksperci ostrzegali przed burzami z gradem i silnym wiatrem. Ich przewidywania okazały się słuszne.

Do niebezpiecznych zdarzeń doszło na terenie całej Polski. Niewiele brakowało, a w Toruniu moglibyśmy mówić o tragedii. Połamane drzewo całkowicie zniszczyło samochód osobowy, który poruszał się jedną z toruńskich ulic.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Kierowcę pojazdu dzieliły centymetry od poważnego urazu, a nawet śmierci. Roślina, która nie wytrzymała naporu wiatru, całkowicie zniszczyła dach pojazdu. Osobowy ford nadaje się już tylko do kasacji.

Ostatecznie kierowcy samochodu nic się nie stało. Mężczyzna musiał poczekać jednak na interwencję straży pożarnej. W akcji ratowniczej wzięły udział dwa zastępy.

Pamiętaj, aby uważać na burze i gwałtowne zjawiska atmosferyczne!

Eksperci ostrzegają, aby poważnie podchodzić do kwestii ochrony przed gwałtownymi burzami i silnym wiatrem. Najlepiej nie wychodzić w takiej sytuacji z domu. Co natomiast, gdy jest to konieczne?

Nie należy m.in. chować się pod drzewami. Podczas jazdy samochodem również warto w miarę możliwości ograniczyć poruszanie się po drogach, na których mogą znajdować się wysokie rośliny i gałęzie.

Pamiętajmy, aby nie zostawiać otwartych okien i balkonu. Z samego balkonu należy z kolei zabrać wszystkie elementy ruchome takie jak np. hamak, doniczki, krzesła czy popielniczki.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić