Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Śląskie. Bezczelne oszustwo. Spakowała już dla nich 140 tys. zł

239

72-latka z województwa śląskiego omal nie stała się ofiarą oszustwa. Dwaj przestępcy, podający się za funkcjonariusza policji oraz prokuratora, zadzwonili do seniorki i polecili, aby spakowała i przekazała im wszystkie oszczędności. Uratowała ją ostrożność bliskiej osoby.

Przestępcy podawali się za policjanta i prokuratora
Przestępcy podawali się za policjanta i prokuratora (Policja)

Oszuści zadzwonili do 72-letniej mieszkanki Siemianowic Śląskich. Fałszywi policjant i prokurator polecili seniorce przez telefon stacjonarny, aby natychmiast spakowała wszystkie pieniądze, jakie znajdują się w jej domu.

Seniorka zebrała aż 140 tysięcy złotych. Oszuści twierdzili, że część pieniędzy może być fałszywa, ostrzegali także 71-latkę przed zagrożeniem kradzieżą. Aby uwiarygodnić swoją wersję, fałszywy policjant podał dane prawdziwego funkcjonariusza i sam zachęcił starszą panią, aby zadzwoniła pod numer 997 i zweryfikowała jego tożsamość.

Oszustwo na "policjanta". Synowa zapobiegła kradzieży

Mężczyzna podający się za policjanta miał odebrać od niej paczkę z pieniędzmi. Zaznaczył, że nie powinna informować o niczym członków rodziny.

Zobacz także: Zobacz też: Wyskoczył z jadącego auta. Pościg za oszustem

Oszust przyjechał do starszej pani i chciał zabrać jej pieniądze. Jak poinformował przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich, obecność obcego mężczyzny wzbudziła podejrzliwość synowej 71-latki. Nie dała wiary wyjaśnieniom "policjanta", więc fałszywy prokurator próbował zastraszyć ją groźbami, że poniesie odpowiedzialność karną za utrudnianie śledztwa.

Synowa nie uległa presji i zażądała, aby na miejsce przyjechał patrol policji. Wówczas oszust zdecydował się na ucieczkę, a kobiety zawiadomiły prawdziwych funkcjonariuszy.

Zdjęcia podejrzanego zostały upublicznione przez Komendę w Siemianowicach Śląskich. Wszystkie osoby, które go widziały, są proszone o kontakt pod numerami 47 853 12 01 oraz 47 853 12 55.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić