Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Śląskie. Bezczelne oszustwo. Spakowała już dla nich 140 tys. zł

123
Podziel się

72-latka z województwa śląskiego omal nie stała się ofiarą oszustwa. Dwaj przestępcy, podający się za funkcjonariusza policji oraz prokuratora, zadzwonili do seniorki i polecili, aby spakowała i przekazała im wszystkie oszczędności. Uratowała ją ostrożność bliskiej osoby.

Przestępcy podawali się za policjanta i prokuratora
Przestępcy podawali się za policjanta i prokuratora (Policja)
bCIUFSaJ

Oszuści zadzwonili do 72-letniej mieszkanki Siemianowic Śląskich. Fałszywi policjant i prokurator polecili seniorce przez telefon stacjonarny, aby natychmiast spakowała wszystkie pieniądze, jakie znajdują się w jej domu.

Seniorka zebrała aż 140 tysięcy złotych. Oszuści twierdzili, że część pieniędzy może być fałszywa, ostrzegali także 71-latkę przed zagrożeniem kradzieżą. Aby uwiarygodnić swoją wersję, fałszywy policjant podał dane prawdziwego funkcjonariusza i sam zachęcił starszą panią, aby zadzwoniła pod numer 997 i zweryfikowała jego tożsamość.

bCIUFSaL

Oszustwo na "policjanta". Synowa zapobiegła kradzieży

Mężczyzna podający się za policjanta miał odebrać od niej paczkę z pieniędzmi. Zaznaczył, że nie powinna informować o niczym członków rodziny.

Zobacz też: Wyskoczył z jadącego auta. Pościg za oszustem

Oszust przyjechał do starszej pani i chciał zabrać jej pieniądze. Jak poinformował przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich, obecność obcego mężczyzny wzbudziła podejrzliwość synowej 71-latki. Nie dała wiary wyjaśnieniom "policjanta", więc fałszywy prokurator próbował zastraszyć ją groźbami, że poniesie odpowiedzialność karną za utrudnianie śledztwa.

bCIUFSaR

Synowa nie uległa presji i zażądała, aby na miejsce przyjechał patrol policji. Wówczas oszust zdecydował się na ucieczkę, a kobiety zawiadomiły prawdziwych funkcjonariuszy.

Zdjęcia podejrzanego zostały upublicznione przez Komendę w Siemianowicach Śląskich. Wszystkie osoby, które go widziały, są proszone o kontakt pod numerami 47 853 12 01 oraz 47 853 12 55.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCIUFSbm
KOMENTARZE
(123)
M3
2 miesiące temu
Złapać, połamać nogi i ręce. Niech zdrowieje w areszcie śledczym. Co za śmiecie ludzkie.
Ewa
2 miesiące temu
co sie dxzieje z rozumami na stare lata. Nie udała sie Bozi starosc
Delio
2 miesiące temu
ludzie sami są sobie winni. Proszę mi powiedzieć, kto trzyma w domu 140 000, zwłaszcza jeżeli jest w podeszłym wieku? Po drugie - skąd przestępcy wiedzieli, że te pieniądze tam są? Mam ponad 60 lat i do mnie nikt nie dzwoni, że soc się stało wnukowi i że są potrzebne pieniądze.... Ludzie są naiwni - a potem mają pretensje do każdego, tylko nie do siebie...
bCIUFSbn
Widz
2 miesiące temu
Ktoś z rodziny ją sprzedał. P. S. Super zdjęcia.
tomek
2 miesiące temu
Ale jak już by go złapali to polskie prawo nie pozwala na pokazanie społeczeństwu jego twarzy i podania jego nazwiska. Pytanie dlaczego tak jest ?
Najnowsze komentarze (123)
Gość
3 tyg. temu
Wow 140 tysięcy złotych pani trzymała w domu. Pewnie na drobne wydatki,bułki i mleko.
pkw
2 miesiące temu
'Oszuści nie próżnują i szukają nowych sposobów na okradzenie rodaków z pieniędzy. Jedną z takich metod jest voice phishing, który polega na podszywaniu się pod pracowników banków i wyłudzaniu prywatnych danych klientów. Przed tego typu oszustwami ostrzegli w tym tygodniu ING oraz PKO. Oba banki zauważyły, że w ostatnim czasie pojawiają się próby podszywania pod ich pracowników. Osoby te dzwonią do klientów i następnie w trakcie rozmowy próbują uzyskać szereg informacji od ofiary. W tym imiona i nazwiska, numery PESEL'' >>>TO SAMO TRZEBA PODAĆ PRZY WYBORACH KORESPONDENCYJNYCH
internauta
2 miesiące temu
zdjęcie bardzo pomoże w tej sprawie.To najwyższa jakość
Żaba
2 miesiące temu
Czyli szukamy gościa w czapce z daszkiem, szarej bluzie z kapturem i w dresikach z paskiem. Z tak szczegółowym opisem Policja poniesie kolejny sukces i szybko ujmie sprawcę, i to wielokrotnie.
PGR FORDON
2 miesiące temu
Jeden facet "spakował" moją całą pocztę e-mail i dał przestępcy który poszedł na miejsce pracy tego pierwszego i złożył zawiadomienie na mnie. Jaja jak berety. Ten pierwszy też udaje policjanta co ciekawe udaje mu się to wyśmienicie - nawet pensje dostaje.:-)
IQ 300
2 miesiące temu
TO NA PODSTAWIE TEGO ZDJĘCIA MAMY ROZPOZNAĆ GOSTKA ?INTELIGENCJA POLSKIEJ POLICJI PORAŻA .
ślązaczka
2 miesiące temu
na oczy nie widziałam 140000 zł.,skąd te babcie tyle mają w domu schowane ?
jurek
2 miesiące temu
A skąd u babci tyle hajsu w skarpecie?
bCIUFSbf
zula
2 miesiące temu
Przy takich artykułach ciągle mnie zastanawia skąd ci goście wiedzą do kogo dzwonić. Przecież nikt nie chodzi po placu apelowym wykrzykując sumę swoich oszczędności i numer telefonu.
Oburzony
2 miesiące temu
Przeciez czerwona kasta ich zaraz wypusci jak Hossa.
Astat
2 miesiące temu
W średniowieczu, za coś takiego, ucinali rączkę.
Yuo
2 miesiące temu
Czyzby bank i potrzebowal kasy
POL
2 miesiące temu
A SKĄD WIEDZĄ ŻE AKURAT TA OSOBA MA TAKĄ KASĘ. Z BANKU? BO JAK TO INACZEJ ZROZUMIEĆ?
Maciek
2 miesiące temu
Jakość nagrania poraża... A ojca dyrektora nikt nie ściga za to, że wyłudza całe majątki od swoich fanów... hmmm
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić