o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Śląskie. Bezczelne oszustwo. Spakowała już dla nich 140 tys. zł

123
Podziel się

72-latka z województwa śląskiego omal nie stała się ofiarą oszustwa. Dwaj przestępcy, podający się za funkcjonariusza policji oraz prokuratora, zadzwonili do seniorki i polecili, aby spakowała i przekazała im wszystkie oszczędności. Uratowała ją ostrożność bliskiej osoby.

Przestępcy podawali się za policjanta i prokuratora
Przestępcy podawali się za policjanta i prokuratora (Policja)
bELyZbKd

Oszuści zadzwonili do 72-letniej mieszkanki Siemianowic Śląskich. Fałszywi policjant i prokurator polecili seniorce przez telefon stacjonarny, aby natychmiast spakowała wszystkie pieniądze, jakie znajdują się w jej domu.

Seniorka zebrała aż 140 tysięcy złotych. Oszuści twierdzili, że część pieniędzy może być fałszywa, ostrzegali także 71-latkę przed zagrożeniem kradzieżą. Aby uwiarygodnić swoją wersję, fałszywy policjant podał dane prawdziwego funkcjonariusza i sam zachęcił starszą panią, aby zadzwoniła pod numer 997 i zweryfikowała jego tożsamość.

bELyZbKf

Oszustwo na "policjanta". Synowa zapobiegła kradzieży

Mężczyzna podający się za policjanta miał odebrać od niej paczkę z pieniędzmi. Zaznaczył, że nie powinna informować o niczym członków rodziny.

Zobacz także: Zobacz też: Wyskoczył z jadącego auta. Pościg za oszustem

Oszust przyjechał do starszej pani i chciał zabrać jej pieniądze. Jak poinformował przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich, obecność obcego mężczyzny wzbudziła podejrzliwość synowej 71-latki. Nie dała wiary wyjaśnieniom "policjanta", więc fałszywy prokurator próbował zastraszyć ją groźbami, że poniesie odpowiedzialność karną za utrudnianie śledztwa.

bELyZbKl

Synowa nie uległa presji i zażądała, aby na miejsce przyjechał patrol policji. Wówczas oszust zdecydował się na ucieczkę, a kobiety zawiadomiły prawdziwych funkcjonariuszy.

Zdjęcia podejrzanego zostały upublicznione przez Komendę w Siemianowicach Śląskich. Wszystkie osoby, które go widziały, są proszone o kontakt pod numerami 47 853 12 01 oraz 47 853 12 55.

bELyZbKm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bELyZbKG
KOMENTARZE
(123)
Gość
rok temu
Wow 140 tysięcy złotych pani trzymała w domu. Pewnie na drobne wydatki,bułki i mleko.
pkw
rok temu
'Oszuści nie próżnują i szukają nowych sposobów na okradzenie rodaków z pieniędzy. Jedną z takich metod jest voice phishing, który polega na podszywaniu się pod pracowników banków i wyłudzaniu prywatnych danych klientów. Przed tego typu oszustwami ostrzegli w tym tygodniu ING oraz PKO. Oba banki zauważyły, że w ostatnim czasie pojawiają się próby podszywania pod ich pracowników. Osoby te dzwonią do klientów i następnie w trakcie rozmowy próbują uzyskać szereg informacji od ofiary. W tym imiona i nazwiska, numery PESEL'' >>>TO SAMO TRZEBA PODAĆ PRZY WYBORACH KORESPONDENCYJNYCH
internauta
rok temu
zdjęcie bardzo pomoże w tej sprawie.To najwyższa jakość
bELyZbKH
Żaba
rok temu
Czyli szukamy gościa w czapce z daszkiem, szarej bluzie z kapturem i w dresikach z paskiem. Z tak szczegółowym opisem Policja poniesie kolejny sukces i szybko ujmie sprawcę, i to wielokrotnie.
PGR FORDON
rok temu
Jeden facet "spakował" moją całą pocztę e-mail i dał przestępcy który poszedł na miejsce pracy tego pierwszego i złożył zawiadomienie na mnie. Jaja jak berety. Ten pierwszy też udaje policjanta co ciekawe udaje mu się to wyśmienicie - nawet pensje dostaje.:-)
IQ 300
rok temu
TO NA PODSTAWIE TEGO ZDJĘCIA MAMY ROZPOZNAĆ GOSTKA ?INTELIGENCJA POLSKIEJ POLICJI PORAŻA .
ślązaczka
rok temu
na oczy nie widziałam 140000 zł.,skąd te babcie tyle mają w domu schowane ?
jurek
rok temu
A skąd u babci tyle hajsu w skarpecie?
zula
rok temu
Przy takich artykułach ciągle mnie zastanawia skąd ci goście wiedzą do kogo dzwonić. Przecież nikt nie chodzi po placu apelowym wykrzykując sumę swoich oszczędności i numer telefonu.
Oburzony
rok temu
Przeciez czerwona kasta ich zaraz wypusci jak Hossa.
Astat
rok temu
W średniowieczu, za coś takiego, ucinali rączkę.
Yuo
rok temu
Czyzby bank i potrzebowal kasy
POL
rok temu
A SKĄD WIEDZĄ ŻE AKURAT TA OSOBA MA TAKĄ KASĘ. Z BANKU? BO JAK TO INACZEJ ZROZUMIEĆ?
bELyZbKz
Maciek
rok temu
Jakość nagrania poraża... A ojca dyrektora nikt nie ściga za to, że wyłudza całe majątki od swoich fanów... hmmm
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić