Angelika Karpińska| 

Śląsk. 19-latek z Gliwic odpowie za oszustwo metodą na policjanta

81

Mundurowi z Gliwic (woj. śląskie) zatrzymali 19-latka podejrzanego o udział w oszustwie metodą "na policjanta". Ofiarą przestępców padło małżeństwo, które straciło blisko 120 tys. zł.

Fałszywy policjant ze Śląska aresztowany.
Fałszywy policjant ze Śląska aresztowany. (Policja)

Oszuści podający się za policjantów z Gliwic (woj. śląskie) dzwonili co najmniej do 15 mieszkań, które głównie zamieszkiwały osoby starsze. Większość osób znała metodę "na policjanta" i wiedziała jak się zachować.

Na historię przedstawioną przez przestępców dało się jednak nabrać jedno małżeństwo pięćdziesięciolatków. Fałszywy funkcjonariusz nakłonił ich do współpracy ze "śledczymi obserwującymi oszustów".

Śląsk. Metodą "na policjanta" oszuści wyłudzili 120 tys. zł

Przestępca mówił, że oszczędności pokrzywdzonych znajdujące się w jednym z banków są zagrożone. Twierdził, że aby pomóc złapać oszustów, należy wykonywać jego polecenia. Małżeństwo wypłaciło pieniądze, przelało je na wskazane konto i kupiło wirtualną walutę Bitcoin. W ten sposób oszust wyłudził 120 tys. zł.

Śledczym z Gliwic udało się zatrzymać 19-latka podejrzanego o udział w oszustwie. Mieszkaniec Zabrza (woj. ślaskie) został tymczasowo aresztowany. Grozi mu 8 lat więzienia.

Mundurowi podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Jednocześnie przypominają, że policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy, ani nie informuje telefonicznie o prowadzonych przez siebie akcjach.

Zobacz także: Domowy arsenał "generała". Ukrainiec podawał się za wojskowego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić