o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Ofiara księdza pedofila z filmu braci Sekielskich doczekała się sprawiedliwości

9
Podziel się

Ofiara księdza pedofila Pawła Kani otrzyma zadośćuczynienie finansowe od kurii. Diecezje wrocławska i bydgoska będą musiały wypłacić tej osobie kilkaset tysięcy złotych.

Ofiara księdza pedofila z filmu braci Sekielskich doczekała się sprawiedliwości
Zdjęcie poglądowe (Pixabay, jclk8888)
bECNDQaJ

O finale głośnej sprawy odszkodowania dla ofiary pisze Polsat News. Postać księdza pedofila Pawła Kani została przedstawiona w filmie braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Mężczyzna w maju 2019 roku został usunięty ze stanu duchownego. Został skazany i obecnie odsiaduje w więzieniu karę 7 lat pozbawienia wolności.

Ofiara księdza pedofila otrzyma odszkodowanie. W zeszłym tygodniu sąd gdański oddalił apelacje archidiecezji wrocławskiej i diecezji bydgoskiej, które nie zgadzały się z wyrokiem Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Ofiara otrzyma 400 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Kwota została powiększona o 100 tysięcy złotych z racji odsetek i kosztów procesowych.

bECNDQaL
Przelaliśmy około 200 tys. złotych, a archidiecezja wrocławska 200 tys. zł - powiedział "Gazecie Wrocławskiej" Edmund Dobecki, adwokat reprezentujący kurię bydgoską.

Watykan został poinformowany w sprawie księdza w 2012 roku. 3 lata później duchowny usłyszał wyrok skazujący za popełnione przestępstwo. Dokumenty przesłano do Watykanu. Na ich podstawie Watykan podjął wiosną 2019 roku decyzję o wydaleniu Kani ze stanu duchownego. Sprawa została nagłośniona filmem braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu".

bECNDQaR
Zobacz także: Bortniczuk: "Strajk Kobiet to polityczni kosmici"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECNDQbm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
Maks
9 miesięcy temu
Ten chłopak (nastolatek, on nie miał chyba 15 lat) był przez tydzień gwałcony na jakimś wyjeździe "wakacyjnym" przez ks. Kanię. Kania jeszcze mu powiedział, że jak komuś piśnie słówko, to mu zgwałci młodszego braciszka. Wiecie co napisała kuria wrocławska w odwołaniu od wyroku przyznającego odszkodowanie? "Gdy ofiara nie pojechała z ks. Kanią, to nie byłoby gwałtu". Dla kościoła wciąż winna jest ofiara, bo nie obroniła się przed gwałtem... Z powodu tego odwołania robię apostazję i odchodzę z tego bagna.
Dos
9 miesięcy temu
W stanach na wypłatę odszkodowań kościół musiał sprzedać całe diecezje ciekaw jestem czy w Polsce tez tak jest czy podatnicy za to płaca
Gosc
9 miesięcy temu
Jaki kraj takie odszkodowania u nas archidiecezja Chicagowska tydzień temu w ramach ugody wypłacila 1.5 mln $ odszkodowania kolejnej ofierze księdza pedofila.
bECNDQbn
ania
9 miesięcy temu
To i tak mało jak na taką podłość i to ze strony osoby,która jest reprezentantem Boga. Ludzie idą do nich i ufają im bezgranicznie, a oni takie podłości i to na dzieciach. Jaki kolor szaty taki Bóg o czym też świadczą czyny,
Wierzacy
9 miesięcy temu
Zbankrutować kościół katolicki będzie trudno ale miejmy wiarę ...
Doonin
9 miesięcy temu
Pan Ziobro dysponuje funduszem dla ofiar przestępstw ale jego beneficjentem jest ojciec dyrektor bo martwi się o dobro przestępców logiczne?
dalej !!!
9 miesięcy temu
Panowie Sekielscy = ILE !!!! DOBREGO ZROBILIŚCIE !!! /i dalej robicie !/ Czwarta i piąta władza to jednak POTĘGI !!! Oby tak
Preczztvpis.
9 miesięcy temu
A skąd te archidiecezje miały po te 200 tysięcy.
4443
9 miesięcy temu
Brawo ludzie, pira wstać z kolan. Walczcie o dobre imię i godne życie. Zakłamany kościół musi w końcu zrozumieć że to nie lata 70e i teraz ludzie mają telefony telewizję internet. Przenoszenie z parafia na parafie nie kończy tematu.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić