Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Śledztwo ws. zaginionego lekarza. Apel gdańskiej prokuratury

33
Podziel się:

Znany trójmiejski chirurg onkologiczny Michał Kąkol zaginął 16 października. Po raz ostatni był widziany w Sopocie. Mieszkańcy proszeni są o nagrania z własnych, przydomowych kamer.

Śledztwo ws. zaginionego lekarza. Apel gdańskiej prokuratury
Zaginął lekarz z Gdańska (Policja)

Dziewięć dni po zaginięciu znanego trójmiejskiego chirurga Michała Kąkola prokuratura zdecydowała się wszcząć śledztwo w tej sprawie. Poszukiwania zaginionego prowadzone są przez policję, WOPR, straż pożarną i wolontariuszy.

Ustalono, że zaginiony prowadził bardzo ustabilizowany tryb życia, ale doszło do nagłego zdarzenia, które doprowadziło do zaginięcia. I jedna z zakładanych wersji jest taka, że mógł paść ofiarą przestępstwa - mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Mężczyzna ostatni raz widziany był w sobotę 16 października około godziny 22 w Sopocie, właśnie na ul. Łokietka. W najbliższym czasie rozpoczną się czynności procesowe w tej sprawie, takie jak np. przesłuchania świadków.

Prokuratura prosi wszystkie osoby prywatne, które mają monitoring między ulicą Łokietka a linią brzegową o udostępnienie nagrań z wieczora, kiedy to zaginął poszukiwany lekarz.

Sprawdzaliśmy i nadal sprawdzamy miejsca, gdzie mógł lub może przebywać zaginiony. To m.in. okolica, gdzie po raz ostatni był widziany zaginiony, tereny zielone i leśne w Sopocie i okolicy, rejon plaży, a także inne ustalone miejsca. Do działań wykorzystywaliśmy m.in. drony, quady i psy - dodała Wawryniuk.

Ogromne zaufanie pacjentów

Michał Kąkol zajmuje się chirurgią onkologiczną, jest bardzo popularny w Trójmieście, a pacjenci mają do niego ogromne zaufanie. W dniu zaginięcia ubrany był w długi ciemny płaszcz, sweter w serek w kolorze rdzy, T-shirt koloru szarego z emblematem roweru na wysokości klatki piersiowej i granatowe spodnie dresowe.

Zobacz także: Księżniczka Mako wyszła za mąż. Historię Japonki porównują do Megxitu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(33)
hmm
10 miesięcy temu
Czyżby żonie nie powiedział gdzie wychodzi o 22-giej? Z pewnością powiedział.
Roziu
10 miesięcy temu
Jaworska to lekarz onkologii?
osien
10 miesięcy temu
ale mógłby mieć spokojniejszy wygląd. Nie rozumiem tego roweru na t-shircie i swetra. Ja tak się nie ubieram. W Tatrach była koszula flanelowa na sweter. Tak też ubierał się Bartoszewski.
hmm
10 miesięcy temu
Podobny do Jaworka
Kobben
10 miesięcy temu
Co za głupota. PKP marnotrawi godzinę życia pasażerow. A co z pociągami dalekobieznymi, międzynarodowymi? Też stają, a przekraczają czasem kilka stref czasowych?Moze zamiast czekania teleportuja się w przód - bo tego wymaga czas lokalny danego kraju, buahahaha? Banda polskich nieudaczników..
ZnawcaTematu
10 miesięcy temu
Palermo bałtyckie. Kolejna ofiara
Janko
10 miesięcy temu
Bolą dure komentarze.Świadczą o poziomie osób, ktore je piszą. Zaginął człowiek. Trzeba pomóc!!
kinoman
10 miesięcy temu
może go ktoś porwał żeby ratował jakiego zbója, tak jak na filmie?
Czarny
10 miesięcy temu
Moze skrytykowal cudowne preparaty Pfizera?
Ala
10 miesięcy temu
Ja czuje , ze to ucieczka przed pisem!!!
Nikt
10 miesięcy temu
Może miał dosyć gadania i słuchania o 4 fali.
ola go.
10 miesięcy temu
Trzymam kciuki za szczęśliwe zakończenie! Tak mało jest w Polsce dobrych i życzliwych lekarzy. Panie Doktorze, niech Pan szybko wraca, pacjenci czekają.
palma
10 miesięcy temu
jakie te nowe informacje
PytamTylko
10 miesięcy temu
A co na to jasnowidz Jackowski ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić