"Słodki i uroczy". To zdjęcie jest hitem internetu. Zebrało ponad dwa tysiące reakcji

3

Te informacje z pewnością zainteresują wszystkich miłośników przyrody. Nadleśnictwo Baligród (woj. podkarpackie) podzieliło się na swoim fanpejdżu na Facebooku ciekawym zdjęciem. Widać na nim małego niedźwiadka, który bawi się gałązką. Internauci nie kryli swego zachwytu nad zwierzakiem.

"Słodki i uroczy". To zdjęcie jest hitem internetu. Zebrało ponad dwa tysiące reakcji
To zdjęcie jest hitem internetu. (Facebook, Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe, Roman Pasionek)

Nadleśnictwo Baligród prowadzi własny profil w mediach społecznościowych na Facebooku. Stronę tę obserwuje obecnie 288 tysięcy internautów. Polubiona zaś została już 248 razy.

Tutaj specjaliści edukują swoich fanów na temat otaczającej flory i fauny. Zamieszczają też liczne, przyrodnicze ciekawostki.

Leśnicy pokazali fotografię prosto z lasu. Widać na niej niedźwiadka

W poniedziałek, 1 maja bieżącego roku, pracownicy Nadleśnictwa Baligród zamieścili na Facebooku wyjątkowo rozczulające zdjęcie. Jednemu z leśniczych udało się bowiem uchwycić swym aparatem bawiącego się w lesie, małego niedźwiadka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zima w Bieszczadach. Leśnicy publikują niezwykłe nagrania z fotopułapek
Słodki i uroczy miś, gdy urośnie przeistoczy się w groźnego drapieżnika. Pamiętajmy o tym - napisali pouczająco na Facebooku.

Zwierzak bardzo szybko skradł serca użytkowników sieci. Ludzie chętnie komentowali kadr z nim. Podkreślali, że jest piękny. Pod zdjęciem pojawiło się ponad dwa tysiące reakcji.

No faktycznie uroczy i zabawne ma oczy. No cóż małe jest piękne. Super zdjęcie - zachwycała się jedna internautka.
Jakie słodkie stopki - dodawała inna.

"Uroczy misiaczek, aż by się chciało go przytulić. No ale lepiej się nie narażać. Pięknie uchwycony moment" - pisała następna.

Dorosły niedźwiedź potrafi biegać z prędkością nawet 65 km/h

Jak informuje strona "lasy.gov.pl", niedźwiedzie to największe drapieżniki lądowe w Polsce. Waga i wielkość pojedynczego osobnika robią wrażenie.

"Może osiągać nawet 2,5 m długości, a ciężar jego ciała przekracza 300 kg. Mimo dużych rozmiarów, na krótkich odcinkach niedźwiedź może biec z prędkością nawet 65 km/h. Potrafi też pływać i wspinać się wysoko w górach. Jest wszystkożerny, ale najczęściej zjada rośliny" - czytamy na stronie "lasy.gov.pl".

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić