o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Krystyna Pawłowicz o tym, co było po ogłoszeniu wyroku TK. "Bandyterka"

52
Podziel się

Krystyna Pawłowicz opowiedziała o tym, co stało się po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji z powodu ciężkiej wady płodu. "Bandyterka zwykła" - oceniła była posłanka PiS na antenie TVP Info.

Krystyna Pawłowicz o tym, co było po ogłoszeniu wyroku TK. "Bandyterka"
Krystyna Pawłowicz (Getty Images)
bDStbVtx

Krystyna Pawłowicz była jednym z orzekających w sprawie aborcji sędziów

W czwartek 22 października zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji z powodu ciężkiej wady płodu. Uznano, że jest ona niezgodna z Konstytucją. Pawłowicz, która była jednym z sędziów orzekających w tej sprawie, opowiedziała, co działo się później.

bDStbVtz

Krystyna Pawłowicz: "Kazał się tłumaczyć z wyroków Trybunału Konstytucyjnego"

Na antenie TVP Krystyna Pawłowicz opowiedziała, co stało się po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego, gdy została odwieziona do domu.

Kiedy samochód odjechał, to z głębi ciemnego podwórka wyszło dwóch mężczyzn młodych. Takich meneli można powiedzieć. Jeden stanął na przejściu do mojej klatki. Zaczął zadawać mi pytania i kazał się tłumaczyć z wyroków w Trybunale Konstytucyjnym, a drugi filmował w tym czasie i świecił latarką w oczy – mówiła na antenie TVP Info była posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.
bDStbVtF

Z relacji Katarzyny Pawłowicz wynika, że mężczyźni zagrodzili jej wejście do domu. Wciąż dopytywali: "dlaczego pani tak orzeka"? Zaczęli się do niej zbliżać, świecili latarką i nagrywali ją. Była posłanka PiS odwróciła się więc i poszła do najbliższego sklepu, gdzie spędziła pół godziny. Wezwała też policję.

Krystyna Pawłowicz: "Bandyterka zwykła"

Kiedy weszłam do sklepu, oni stali pod. Nie miałam możliwości wyjścia, po prostu się bałam. Zadzwoniłam na policję, radiowóz przyjechał, wylegitymował tych mężczyzn. Jeden filmował mnie w środku. Oni są absolutnie bezkarni. Radiowóz odwiózł mnie do domu. Nie zdążyliśmy dojechać, a policjant mówi, że oni już są, z powrotem wrócili. Policja ich wylegitymowała, ale oni są bezkarni. Ciągle mówią, że mają jakąś wolność, że im wolno pytać, jakiś suweren, nie wiadomo co. Bandyterka zwykła – relacjonowała Krystyna Pawłowicz w TVP Info.

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego dodała, że czuje się zastraszana.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDStbVua
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(52)
fałszywa13tka
6 miesięcy temu
niezgodny z konstytucją to był skład trybunału - sami pisowcy, i udział wyżej wymienionej Pani znanej już wcześniej ze swojego agresywnego poglądu na temat aborcji - sędziowie powinni być niezależni i obiektywni. to była farsa a nie wyrok
Folwarczni+
6 miesięcy temu
Jaki "trybunał" taka reakcja spoleczeństwa wolnego
Bllvb
6 miesięcy temu
Macie to na co głosowaliście
bDStbVub
Ania
6 miesięcy temu
Każą rodzić kobietą zdeformowane i bardzo chore dzieci, a potem i tak zostawią tą matkę samą ze swym problemem. Najgorsze, że o tej zmianie zdecydowali ludzie starzy i niereformowalni, którzy nie mieli nigdy styczności z bardzo chorymi dziećmi.
Wujek
6 miesięcy temu
Mozliwe, ze w obecnym czasie matka z takim zdeformowanym dzieciątkiem będzie miała ograniczony dostęp do lekarzy, co tez jest niezgodne z konstytucją, ale to o dziwo nikogo juz nie obchodzi
Najnowsze komentarze (52)
GiC
2 miesiące temu
Za to TEN jest w każdym calu "NIESPECJALNY"!!! Panie Pawłowicz...wstyd...kończ waść...
Tumak
6 miesięcy temu
25-10-2020 g. 10:50~ Tumak Myślę, że „pani Krysia” powinna być wdzięczna za to, że mieszka w demokratycznym kraju. Gdyby było inaczej mogłaby zostać znieważona fizycznie „chłopską ręką”!!! A i tak za bandyterkę może spodziewać się pozwu sądowego!!!
Badzi
6 miesięcy temu
Inteligencja tej pani to 0000!!!!
Paulus
6 miesięcy temu
Zamiast cyjanku- protest na ulicy. Na jedno wychodzi.
Koko
6 miesięcy temu
Dzięki chłopaki, jako kobieta jestem z Was dumna, że staliście w naszej obronie!!!Tacy powinni być Polacy odważni i bronić swoich kobiet, mam, żon, córek, sióstr.
Zygy
6 miesięcy temu
Ile dzieci urodzila i wychowala pani Pawlowicz? Kobieto zyj i daj zyc innym a decyzje zostaw mlodym...
asdfghjkjhgf
6 miesięcy temu
Jak można być sędzią bojąc się własnego cienia ?
pinok
6 miesięcy temu
dać na wychowanie szlachetnej panience ze czworo takich dzieci niech wprowadza w życie swoje poglądy
bDStbVtT
...
6 miesięcy temu
"Krystyna Pawłowicz – cudowne dziecko socjalizmu. Kolejny poseł PiS funkcyjnym członkiem SZSP, przybudówki Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, następnie w roku 1979 przynależała do Federacji Socjalistycznych Związków Młodzieży Polskiej, organizacji działającej pod silną kontrolą Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej" – napisał na Facebooku były poseł Zbigniew Nowak.
i wróci
6 miesięcy temu
karma zawsze wraca!
joda
6 miesięcy temu
Tak to już jest, że każdy dostanie to na co zapracował.
dziadek
6 miesięcy temu
Jak można zadawać takie pytania 100%-wej kobiecie,która najlepiej wie co to macierzyństwo i jakie wiążą się z macierzyństwem uczucia.
matka i żona
6 miesięcy temu
brawo trybunal !
szelma
6 miesięcy temu
ma babina tupet
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić