oprac. Anna Piątkowska-Borek| 

Słowacja otwiera granice. Ale nie dla Polaków

22

Słowacja od środy 10 czerwca otwiera granice dla 16 państw. Oznacza to, że mieszkańcy nie będą musieli już przechodzić kwarantanny, gdy będą podróżować do krajów znajdujących się na liście. Dalej wśród nich nie ma jednak Polski.

Słowacja otwiera granice. Ale nie dla Polaków
D(Getty Images, Fot: Michal Fludra)la Polaków Słowacja nie otwarła jeszcze granic (Getty Images, Michal Fludra)

Słowacja otwiera granice dla kolejnych państw. Wśród nich nie ma Polski

Premier Igor Matovicz ogłosił we wtorek 9 czerwca, że Słowacja odchodzi od większości obostrzeń. Otworzyła zatem m.in. granice dla 16 kolejnych państw. Na liście uznawanych przez Słowację za "bezpieczne" krajów nie ma jednak Polski.

Słowacja początkowo otworzyła granice dla takich krajów jak Czechy, Węgry i Austria. Od środy 10 czerwca do tego grona dołącza 16 kolejnych państw, w tym m.in. Niemcy, Szwajcaria, Chorwacja, Bułgaria czy kraje bałtyckie. Dla Polski granice ze Słowacją są nadal zamknięte.

Co oznacza otwarcie granic Słowacji dla niektórych państw? Od 10 czerwca Słowacy będą mogli podróżować do 19 krajów, dla których granice zostały ostwarte i nie będą musieli po powrocie do kraju odbywać obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny.

Polska nadal ma zamknięte granice

Do 16 czerwca obowiązuje u nas zakaz lotów międzynarodowych, a przekroczenie granicy jest związane z koniecznością odbycia 14-dniowej kwarantanny.

Zobacz także: Kiedy otwarcie granic? "Roztropność i rozwaga najlepszymi doradcami"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić