oprac. Robert Czykiel| 

Kolejne kraje UE otwierają granice. Co z Polską?

2
Podziel się:

Coraz więcej krajów otwiera swoje granice. Polska jednak wciąż wstrzymuje się z decyzją. Wygląda jednak na to, że czasu zostało niewiele. Komisja Europejska chce, by kraje członkowskie UE otworzyły granice do końca czerwca.

Kolejne kraje UE otwierają granice. Co z Polską?
Kiedy w Polsce zostaną otwarte granice? (PAP, Wojtek Jargiło)

Nadal nie wiadomo, kiedy w Polsce zostaną otwarte granice. Obecnie po dotarciu do naszego kraju jest obowiązek poddania się 14-dniowej kwarantannie. Rząd jeszcze nie określił, kiedy zniesie to obostrzenie.


Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w niektórych pobliskich krajach. Austria, Czechy, Słowacja i Węgry otworzyły granice i obywatele tych krajów mogą swobodnie podróżować między tymi państwami. Oczywiście bez obowiązkowej kwarantanny.


Węgrzy obecnie rozmawiają z Niemcami i Chorwacją, by wprowadzić takie samo rozwiązanie. Z kolei Czesi już mogą przekraczać niemiecką granicę.

Kiedy otwarte granice w Polsce?

Wszystko wskazuje na to, że Polska i tak za moment będzie musiała otworzyć granice. Komisja Europejska chce, by do 30 czerwca wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej zniosły ograniczenia w strefie Schengen.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić