o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Dramat małoletniej matki w Słupsku. Prokuratura zleciła już sekcję zwłok

125
Podziel się

Ciało martwego noworodka znaleziono w mieszkaniu w Słupsku (woj. pomorskie). Prokuratura wszczęła śledztwo, które ma wyjaśnić czy dziecko, które urodziła 17-latka przyszło na świat żywe czy martwe.

Dramat małoletniej matki w Słupsku. Prokuratura zleciła już sekcję zwłok
Interwencja policji. Zdjęcie ilustracyjne (Newspix)
bDKtLhgB

Dramat w Słupsku. Z informacji jakie podaje "Dziennik Bałtycki" wynika, że poród 17-letniej dziewczyny nastąpił w nocy z soboty na niedzielę. W niedzielę rano do mieszkania przyjechała policja. Na miejscu obecny był też prokurator. Na razie nie ujawniono, czy w czasie oględzin znaleziono na ciele noworodka jakiekolwiek obrażenia.

W poniedziałek słupska prokuratora wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci noworodka. Marcin Natkaniec, zastępca słupskiego prokuratora rejonowego nie ujawnia jednak okoliczności sprawy ze względu na fakt, że matka dziecka jest osobą małoletnią.

bDKtLhgD
"Dziecko urodziło się w domu. Zostało znalezione martwe. Dopiero po sekcji zwłok będzie wiadomo, czy żyło w chwili narodzin" - dodaje Marcin Natkaniec w rozmowie z dziennikiem.

Sekcja zwłok ma odbyć się w czwartek (1 października) w Katedrze i Zakładzie Medycyny Sądowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

bDKtLhgJ
Zobacz także: Ciało noworodka w łódzkim parku
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDKtLhhe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(125)
Teodor
5 miesięcy temu
może dziewczyna nie winna rodzice albo opiekunowie nie wezwali pogotowia...współczuje bo poród to straszne przezycie nawet przy pomocy lekarzy....nie oceniajmy nie wiemy jak było
Inka
5 miesięcy temu
Nie ważne co teraz napiszecie, jak ocenicie. Nie traktuje ciąży jako pomyłki aczkolwiek każdemu z nas zdarzyło się w życiu coś co dziś zrobiłby inaczej. Nie ma człowieka, który czegoś nie żałuje. Żal mi tej młodej dziewczyny, która i tak nosić będzie brzemię swojego czynu. Przykre jest to, że ci sami, którzy w niedzielę przekazują sobie znak pokoju tak bardzo opluwają bądź co bądź to dziecko, nie wiedząc tak na prawdę co stało się tamtej nocy.
jkl
5 miesięcy temu
więcej lekcji religi , mniej zajęć edukacji sexualnej i mamy teraz takie efekty
bDKtLhhf
Sabina
5 miesięcy temu
To było 40 lat temu! Byłam w trzeciej klasie liceum, kiedy zaszłam w ciążę z kolegą z klasy Nic mu nie powiedziałam, bałam się też powiedzieć matce, ale w końcu nie było wyjścia! Pamiętam, jak dziś - styczeń, 18 stopni mrozu! Wyrzuciła mnie z domu, ojciec się nie odezwał, bo się jej bał, pojechałam do szkoły, a potem tułałam się po koleżankach W końcu rodzice jednej z nich zmusili mnie do przyznania, kto jest ojcem i od tego czasu wszystko potoczyło się błyskawicznie! Zarówno on jak i jego rodzina stanęli na wysokości zadania, zabrali mnie do siebie, w lipcu urodziłam śliczną córkę! Pobraliśmy się, mamy jeszcze dwie córki i wnuki! Wybaczyłam matce, ale zadra tkwi do dziś! Od czasów mego doświadczenia życiowego minęło prawie pół wieku, a nic się w kwestii mentalności nie zmieniło, ba, wręcz odwrotnie! Wystarczy posłuchać Bosaka z małżonką, Kai Godek i jeszcze paru innych o mentalności talibów, by się przekonać, do czego to wszystko zmierza!
gość
5 miesięcy temu
Mam koleżankę. Na pewnym etapie życia była bardzo biedna. Pracowała, ale wynajem mieszkania, rachunki itp, zżerały jej prawie całe pieniądze. Ma syna i raz mu kupiła książki do szkoły w połowie września, zamiast na początku, bo tak dostawała wypłatę. Ktoś o tym doniósł. Ile ona miała problemów! Chcieli jej- dobrej, kochającej, oddanej matce, bez żadnych nałogów, tyle że biednej- odebrać dziecko! Po sądach musiała chodzić i się tłumaczyć! A tymczasem piętro niżej w bloku w którym mieszkała, facet dziennie lał żonę i dwójkę dzieci, lat 5 i 9. Dzieci płakały, uciekały, krzyki było słychać. I co? Nikt, nigdy mu nic nie zrobił. Czy to jest sprawiedliwość?
Najnowsze komentarze (125)
hriso
5 miesięcy temu
Na 99 procent ta dziewczyna nie chciała dziecka, więc jego śmierć była po jej myśli, a aborcji dokonać nie potrafiła. Gdyby 17 latka chciała urodzić w domu, to dla dobra swojego i dziecka (dużo większy komfort)by wezwała położną domową.
Janusz
5 miesięcy temu
W Niemczech jest bardzo popularny program telewizyjny Teenie-Mütter - Wenn Kinder Kinder kriegen. Pokazywane są dziewczyny, którym przytrafiło się zajść w ciążę w bardzo młodym wieku. Z sympatią przedstawia się problemy młodziutkich matek, jednocześnie kładąc nacisk, że to nic złego, że skoro ta ciąża jest, to można sobie z tym poradzić, urodzić dziecko i funkcjonować dalej. Pokazywane są miejsca, gdzie młoda dziewczyna w ciąży może znaleźć pomoc. Może i w Polsce, zamiast straszenia skutkami aborcji powinno się przedstawić jakąś drogę dla tych dziewczyn, które są w ciąży i nie radzą sobie w tej sytuacji. Najważniejsze, żeby tak, jak w niemieckim programie okazać sympatię takim osobom i co wydaje się niesamowite, pokazać, że z takiej nieplanowanej ciąży można się w końcu cieszyć, że dziecko, to nie jest problem, a skarb, szczęście, coś bardzo, bardzo ważnego.
Ehhh
5 miesięcy temu
A skąd wy wiecie, jak było? A może ktoś ją zgwałcił? A może to ktoś z najbliższego otoczenia (ojciec/konkubent)? Wtedy na pewno mogłaby liczyć na wsparcie rodziny.. idź się przyznaj, że tatuś cię brał, jak matka spala, i groził jeszcze?
Kąsacz
5 miesięcy temu
Wszyscy o edukacji! To rodzice przede wszystkim powinni edukować, uczyć, rozmawiać. Wychowywać, a nie chować! Oczekujemy od państwa wiele, ale sami od siebie nic, a to my wybieramy i tworzymy państwo. Oczywiście, jak widać, w tym przypadku starzy 'stanęli' na wysokości.. Ale, niestety, dziś jest więcej patologii, bo pod pięknymi domami i ubraniami nie widać tego gołym okiem. Patologia dalej kojarzy się z biedą lub nałogami. Natomiast, ilość niewydolnych rodziców jest porażająca.
ika
5 miesięcy temu
A o wychowaniu seksualnym zapewne nic nie słyszła...
Roy
5 miesięcy temu
Podwójna tragedia. Współczuję.
polaczky
5 miesięcy temu
to bardzo dobre ludzie podobno
maciek
5 miesięcy temu
Państwo najpierw przez 9 miesięcy nie interesuje się 17 letnią dziewczyną w ciąży, nie daje jej wsparcia i pomocy. A potem nasyła prokuraturę, gdy dziewczyna pozbawiona opieki medycznej rodzi w skandalicznych warunkach martwe dziecko. Tak działa państwo. Macie szacunek dla takiego państwa ? Bo ja mam tylko pogardę.
bDKtLhgX
Jacek
5 miesięcy temu
Zapewne to dobra katolicka rodzina wspomagająca córkę w biedzie.
sat
5 miesięcy temu
Więcej lekcji religii w szkole !!!!
maciek
5 miesięcy temu
Zamiast solidnej edukacji seksualnej, dostosowanej do wieku dzieci i młodzieży, opartej na naukowych i medycznych podstawach, mamy w szkołach katolicką indoktrynację za pieniądze podatników. Nie dziwota że potem 17 letnia dziewczyna w ciąży nie wie co ze sobą zrobić. I rodzi w skandalicznych warunkach, pozbawiona opieki medycznej, którą (podobno) gwarantuje konstytucja. Całe to "opiekuńcze państwo" i ruch "ochrony życia poczętego" to fikcja i fasada. Gęby pełne frazesów o ochronie życia. A jak przychodzi co do czego to wszyscy ci "obrońcy życia poczętego" odwracają się plecami do takich dziewczyn w ciąży, zadowalając się rządowymi dotacjami i ciepłymi posadami w spółkach skarbu państwa.
maciek
5 miesięcy temu
Skoro nie możemy, a nie możemy, powstrzymać młodych ludzi przed wczesnym rozpoczęciem życia seksualnego, to przynajmniej zapewnijmy im edukację seksualną i dostęp do antykoncepcji. A w razie "wpadki" wsparcie medyczne i moralne. A nie tak jak obecnie, indoktrynację katolicką wspieraną przez rządowych dewotów, która stygmatyzują takie młode matki, skazując je na ostracyzm społeczny i wykluczenie. I potem są tego efekty że noworodki są porzucane na śmietnikach albo rodzą się martwe, bo niedoświadczona dziewczyna musi rodzić sama, w skandalicznych warunkach, pozbawiona przez katolickie państwo, z powodów ideologicznych, wparcia i opieki medycznej.
sien
5 miesięcy temu
Kto rządzi Słupskiem ?
ESM
5 miesięcy temu
Bez skrupułow do poprawczaka, a potem do końca zycia do więzienia za nie wezwanie karetki,wiedziała jak współżyć to o pomoc zadzwonić do szpitala też mogła, nawet jak nie chciała tego dziecka. Nie brońcie to zbrodnia bezwzględnie poprawczak a potem więzienie do końca życia. Są organizacje, kościoły, księża, PIS pomaga, Beata Szydło daje po 4 tys, na dzieci niepełnosprawne, są okna życia. Ludzie opamiętajcie się jest mnóstwo wyjść nawet jak miała nieakceptujących tej sytuacji rodziców.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić