Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
SSŃ
|

Śmierć 30-letniej Izabeli. Są wyniki kontroli szpitala w Pszczynie

61
Podziel się

Ministerstwo Zdrowia zna już wyniki kontroli szpitala w Pszczynie, w którym zmarła ciężarna 30-latka. - Wypada kiepsko dla pracującego tam zespołu - stwierdził Adam Niedzielski na antenie TVN24.

Śmierć 30-letniej Izabeli. Są wyniki kontroli szpitala w Pszczynie
Są wyniki kontroli szpitala w Pszczynie (Google Maps)

W związku ze śmiercią ciężarnej 30-latki Adam Niedzielski zlecił prezesowi NFZ przeprowadzenie kontroli w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie, gdzie doszło do tragedii. We wtorek szef resortu zdrowia na antenie TVN24 poinformował o jej wynikach.

Są wyniki kontroli szpitala w Pszczynie

- Niestety wypada to kiepsko dla zespołu, który tam pracował - powiedział Niedzielski. Dopytywany przez dziennikarza, czy kontrola wykazała błędy lekarskie, odpowiedział twierdząco.

To były po prostu błędne decyzje, które niestety się zdarzają - podsumował mnister zdrowia w rozmowie z TVN24.

Śmierć 30-letniej Izabeli

Przypomnijmy, że pani Izabela trafiła do szpitala w 22. tygodniu ciąży z powodu odejścia wód płodowych. Lekarze potwierdzili, że płód ma wady genetyczne, jednak odmówili wykonania aborcji.

Przed śmiercią 30-latka pisała do bliskich, że czuje się coraz gorzej, a lekarze zdecydowali się czekać, aż płód obumrze. Kobieta zmarła 22 września z powodu wstrząsu septycznego. Po jej śmierci w kraju doszło do fali protestów.

Zobacz także: Referendum o prawie aborcyjnym? Adam Bodnar tłumaczy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(61)
marian
2 miesiące temu
może i były błędy lekarskie ale nie wciskajcie teraz ludziom że to tylko przez błędy pani Iza leży w grobie tak by można powiedzieć a nawet zamknąć lekarza gdyby nie groziło mu więzienie za zrobienie aborcji więc to rząd ją zamordował i TK
Lol
2 miesiące temu
Ciekawe czy takie rzeczy zdarzaja sie w przypadku politykow i ich rodzin, lub lekarzy i ich rodzin?
Pitero
2 miesiące temu
A itp już, wszystko. Doszło do błędów. Takie rzeczy się, zdarzają. Pardon. Messie i do widzenia a pani Iza leży w grobie. Osierocona córka wola mamusie a ta już nigdy jej nie przytuli i jest wsz. Ok.
Faaaz
2 miesiące temu
Przecież to było od samego początku wiadome, że tak zrobią. A tymczasem zakonnice z katolickich zakonów żeńskich skrobią się jak dzikie - i wszystko jest ok.
Taka prawda
2 miesiące temu
Najlepiej będzie jak wprowadza rejestr ciąż. Będą mieć dopiero akcje bo masa kobitek pojawi się u lekarza dopiero przed porodem.
Helka
2 miesiące temu
Ten szpital już 2017 dostał karę milion złotych za zaniedbania. Zwłoki trzymali w brudowniku, instalacje ratujące życie to atrapy, a ciężarne zamiast lekarza przyjmował ratownik medyczny. Teraz na pewno nie było lepiej. Szef szpitala prowadził tę ciążę prywatnie i jak nie dało się do niego dodzwonić, to inni nie chcieli się mieszać. Z SMSów poszkodowanej wiadomo, że nawet temperatury jej nie zmierzono. Lekarzy partaczy należy ukarać.
tom
2 miesiące temu
Dlaczego nie podają nazwiska Izabeli, skoro pokazują jej zdjęcie ? Na Zachodzie tożsamość ofiar jest podawana. To nie jakaś tam pani Izabela, tylko ona miała nazwisko.
Yatoya
2 miesiące temu
Od kilkudziesięciu lat szpital w Pszczynie określany jest jako umieralnia. Z moich wspomnien najgorsze to oddział wewnętrzny i patologia ciąży. Przyjechaliśmy kiedyś z żoną do porodu, ale jak minęliśmy na oddziale lekarza z zapalonym w pysku papierosem, skręciliśmy z powrotem do wyjścia. Na w/w kiedy mój sąsiad z sali dostał ataku padaczki i stracił przytomność syn ordynatora klepał go po twarzy i mówił "halo, budzimy się" dopiero pielęgniarka ( z dużym stażem) przybiegła, kazała mu wyjść i zaczęła faceta ratować. Podczas wizyt rannych ordynator potrafił omijać łóżka z chorymi, którzy jeszcze nie zdążyli z góry podziękować za leczenie😉. O operacjach niewłaściwych kończyn i błędnych amputacjach słyszałem, ale nie mogę potwierdzić.
Anna
2 miesiące temu
Dwie możliwości- albo to przez ustawę PIS i wtedy rząd ma krew na rękach, albo to wina lekarzy a wtedy należy się gigantyczne odszkodowanie za śmierć oraz cierpienie zmarłej, ale także na dalszą opiekę nad pozostałymi członkami rodziny. Odszkodowanie na poziomie nie mniejszym niż 2 lub 3 miliony zł. Inaczej to będzie parodia prawa co zresztą wcale by mnie nie zdziwiło w tym kraju.
Zdzich
2 miesiące temu
Ta kontrola nie mogła zakończyć się bez stwierdzenia haniebnych niedopatrzeń ze strony szpitala. Taka sytuacja oznaczałaby winę naszych pisowskich ludzkich panów.
mafa
2 miesiące temu
oczywiscie ze winna lezy po stronie lekarzy, bo przeciez PIS nie powie ze po stronie PIS :-) !!! moze wolne sady by sie tym zajely..., aha, tez ich nie ma.. no coz ;-)
Kazia
2 miesiące temu
Moim zdaniem to wina leży po stronie lekarzy . Oni są od tego by ratować życie , a nie czekać aż stanie się najgorsze
XYZ
2 miesiące temu
Pisała też że lekarze nie dokonują aborcji że względu na ustawę antyaborcyjną .Dlaczego to stwierdzenie jest non stop pomijane.
Darwin
2 miesiące temu
Nie dala im w lape....taka sluzba niezdrowia
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić