Aborcja dla Polek. W tym kraju oferują pomoc za darmo

21

Holenderski parlament uchwalił ustawę, na mocy której będzie oferowana pomoc Europejkom, które potrzebują aborcji, ale nie mogą na nią liczyć w swoim kraju. To kolejny kraj, który w ten sposób zareagował na zaostrzenie prawa aborcyjnego w Polsce.

Aborcja dla Polek. W tym kraju oferują pomoc za darmo
Zdjęcie obrazowe. (Pixabay)

Historia Izy z Pszczyny obiła się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Holandia nie pozostała wobec temu bierna i podjęła decyzję o utworzeniu wsparcia dla obywatelek Unii Europejskiej, które zabieg aborcji w swoim kraju mają utrudniony lub nie mają do niego dostępu w ogóle.

Holenderski parlament uznał więc, że będzie finansował dostęp do bezpiecznej aborcji w ramach Funduszu Praw Człowieka. Zdaniem holenderskich polityków ograniczenie dostępu do bezpiecznej i legalnej aborcji, jest równe ograniczaniu wolności.

Aborcja za granicą

Nie tylko Holandia wyszła z taką inicjatywą. Już w lutym tego roku pozarządowa organizacja FEDERA informowała o tym, że pomóc Polkom chcą również Belgia, Czechy oraz kraje skandynawskie. Obywatelki Unii Europejskiej (przypomnijmy, że aborcja nielegalna jest również na Malcie) mogą liczyć na zabieg nieodpłatnie.

Zobacz także: Tragedia w Pszczynie. Adam Bodnar: Wyrok TK wytworzył wielki strach
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić