Śmierć po przyjęciu szczepionki na COVID-19. Są wyniki sekcji zwłok

281

Do tragedii doszło dzień po tym, jak 73-latek z Oleśnicy przyjął szczepionkę na COVID-19. Córka zmarłego zwróciła się o pomoc w wyjaśnieniu sprawy do prokuratury. Zdecydowano o przeprowadzeniu sekcji zwłok, która ma wyjaśnić, czy do śmierci przyczyniło się szczepienie.

Śmierć po przyjęciu szczepionki na COVID-19. Są wyniki sekcji zwłok
Szczepionka na COVID-19 (Getty Images, Omar Marques , Stringer)

Zmarły 73-latek był pensjonariuszem domu opieki społecznej w Ostrowinie w gminie oleśnickiej. Już kilka godzin po przyjęciu szczepionki na koronawiursa zaczął skarżyć się na gorączkę i złe samopoczucie. Mimo otrzymania leków – odmówiono mu przyjęcia do szpitala – następnego dnia zmarł.

Koronawirus – śmierć po przyjęciu szczepionki. Wyniki sekcji zwłok

Wątpliwości córki zmarłego dotyczyły tego, czy 73-latek przed podaniem szczepionki został zbadany oraz czy personel DPS mógł dopuścić się zaniedbań. Domaga się także sprawdzenia, czy ratownicy medyczni, którzy przyjeżdżali do jej ojca, dopełnili wszystkich obowiązków.

Pierwsze szczegóły odnośnie sekcji zwłok przedstawił Radosław Żarkowski, rzecznik prokuratury okręgowej w Oleśnicy. Jak ujawnił w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", badania wykluczyły, aby do śmierci 73-latka przyczyniło się działanie osób trzecich. Ponieważ do zgonu doszło aż 36 godzin po przyjęciu szczepionki na koronawirusa, wykluczono również wstrząs anafilaktyczny.

To na razie tylko wstępne ustalenia odnośnie stanu zdrowia 73-latka w chwili jego śmierci. Prawdopodobnie bezpośrednia przyczyna zgonu zostanie ujawniona po nadejściu wyników z badań wycinków narządów wewnętrznych. Procedura może jednak potrwać nawet trzy miesiące.

Zobacz także: Zobacz też: Szczepionka na COVID. Opozycja oskarża rząd. Adam Niedzielski odpiera zarzuty
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić