aktualizacja 

Śmierć żołnierza w Węgorzewie. Jest komunikat wojska

16

1. Mazurska Brygada Artylerii im. gen. Józefa Bema potwierdziła w środę informację o śmierci żołnierza służącego w tej jednostce. Jak podano w komunikacie, jego śmierć nie była związana ze służbą wojskową.

Śmierć żołnierza w Węgorzewie. Jest komunikat wojska
Śmierć żołnierza w Węgorzewie. Jest komunikat wojska (Adobe Stock, Tomasz Warszewski)

W środę 12 czerwca TV Republika podała w mediach społecznościowych informację o śmierci żołnierza 1. Mazurskiej Brygady Artylerii. Jednostka wydała oświadczenie, w którym odniosła się do tych doniesień. Z komunikatu wynika, że śmierć żołnierza nie była związana ze służbą wojskową.

Z przykrością informujemy, że w niedzielę, 9 czerwca 2024 r. w mieszkaniu w Węgorzewie zmarł z przyczyn naturalnych żołnierz naszej Brygady. Śmierć żołnierza nie miała związku ze służbą wojskową — przekazała 1. Mazurska Brygada Artylerii im. gen. Józefa Bema.

Jak dodano, bliskim zmarłego żołnierza zapewniono wsparcie i opiekę psychologiczną.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: To nie wojsko powinno stać na granicy? Ekspert wyjaśnia

Śmierć polskiego żołnierza

Z informacji przekazanych przez PAP wynika, że w środę odbywa się ceremonia pogrzebowa zmarłego żołnierza. Wojsko pomogło zorganizować pogrzeb. Zmarły żołnierz miał 35 lat.

1. Mazurska Brygada Artylerii im. gen. Józefa Bema to związek taktyczny Wojsk Rakietowych i Artylerii Sił Zbrojnych RP. Została sformowana w 1993 r. w garnizonie Węgorzewo na bazie 1. Ośrodka Szkolenia Specjalistów Wojsk Rakietowych i Artylerii.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić