Aneta Polak
Aneta Polak| 

Śmiertelny wypadek w Tatrach. Turysta spadł z Orlej Perci

72

Tragiczna niedziela na tatrzańskich szlakach - turysta spadł z dużej wysokości w rejonie Orlej Perci. Do wypadku doszło dzisiaj (17 września) rano. Niestety, mężczyzna nie przeżył upadku. Choć w Tatrach panują dobre warunki, TPN apeluje o ostrożność.

Śmiertelny wypadek w Tatrach. Turysta spadł z Orlej Perci
Śmiertelny wypadk w Tatrach (Pixabay)

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę rano w rejonie Orlej Perci. Na miejscu nadal trwa akcja Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednakże ratownicy na razie nie udzielają szczegółowych informacji na temat zdarzenia.

Wiadomo, że turysta spadł z dużej wysokości, a wypadek okazał się śmiertelny. — Przed godz. 12 ciało zostało przetransportowane na lądowisko przy szpitalu w Zakopanem — poinformował ''Tygodnik Podhalański''.

Śmiertelny wypadek w Tatrach. Komunikat TPN

W ten weekend, ze względu na sprzyjające warunki pogodowe, na Podhalu zaroiło się od turystów, którzy ruszyli zdobywać tatrzańskie szczyty. Już wczoraj pojawiły się opinie, że frekwencja może być znacznie większa niż w sierpniowe weekendy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ponure znalezisko w Gdyni. Odkopali ludzkie kości

Paradoksalnie to właśnie w takie dni, gdy panuje ładna, słoneczna pogoda, w górach często dochodzi do wypadków. Tatrzański Park Narodowy przypomina, że należy zachować ostrożność.

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są dobre. Jednak miejscami na szlakach jest mokro, a na odcinkach leśnych zalega błoto. W wyższych partiach Tatr jest ślisko, zwłaszcza w godzinach porannych oraz w miejscach zacienionych. Prosimy zachować ostrożność, ponieważ poślizgnięcie się w stromym terenie, grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem z wysokości. Na szlaku pomiędzy Halą Ornak a Przełęczą Iwaniacką są uszkodzone poręcze mostków. Do czasu wymiany należy zachować szczególną ostrożność. — czytamy w komunikacie TPN.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić