aktualizacja 

Sonda uliczna w Rosji. "Na miejscu Polski postawiłbym miny"

Sonda na ulicach Rosji. Co sądzą mieszkańcy przesiąknięci kremlowską propagandą o Polsce w kontekście historycznym? Rosjanie zostali zapytani o zdradę ich kraju względem Polski, a ich odpowiedzi przedstawił youtuber Wiaczesław Zarutskii.

Sonda uliczna w Rosji. "Na miejscu Polski postawiłbym miny"
W czasie sondy ulicznej mało kto odważył się mówić, co myśli (YouTube)

W rosyjskim społeczeństwie wciąż tkwi wiele propagandy na temat wydarzeń z okresu II wojny światowej. O jej rozpoczęciu i znaczeniu Polski w tym rozdziale historii w sondzie ulicznej zapytano Rosjan.

16-letnia uczennica Catherine doskonale wiedziała, kiedy rozpoczęła się II wojna światowa, czego dotyczył pakt Ribbentrop-Mołotow oraz miała świadomość istnienia mapy, na której widniał podział Polski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Potężna siła HIMARS-ów. Polowanie na Rosjan pod Donieckiem trwa

Inna, 59-letnia emerytka oświadczyła, że II wojna światowa się rozpoczęła, gdyż... Niemcy zaatakowały Związek Radziecki.

Polska była pierwszym krajem europejskim, który podpisał akt o nieagresji z Hitlerem. Polacy mieli chcieć zaatakować Związek Radziecki z Niemcami w 1932 roku. Dlaczego byli zaskoczeni, kiedy my podpisaliśmy taki akt z Niemcami - zastanawiał się zaś 77-letni Andrey.

Dodał też, że w ciągu ostatnich dwóch lat w Europie obserwuje się rzekomo antyrosyjską kampanię. Stwierdził, że armia rosyjska miała stracić wielu ludzi, aby uwolnić kraje europejskie od faszystów.

Wypowiedź bez cenzury

Spośród przepytanych osób zdecydowanie wyróżnił się 39-letni Yakov, który głośno powiedział o tym, co sądzi o obecnym zachowaniu Rosji. Przyznał, że niechęć Polaków do Rosjan jest uzasadniona.

W sąsiednim kraju są przy władzy terroryści z przyciskiem nuklearnym, a ten sąsiad to zupełnie chory człowiek, atakujący wszystko co mu się podoba. Ponadto Polacy mają granice z Białorusią. Dobrze, że budują najpotężniejszą armię, dobrze, że pomagają Ukrainie. Na miejscu Polski postawiłbym miny nuklearne na granicy. Ponadto trzeba by zbudować 15-metrowy mur na granicy. Tutaj racjonalne wytłumaczenie działań naszych władz jest niemożliwe - emocjonował się mężczyzna.
Zobacz także: Dlaczego Rosjanie zdradzili Polaków? Rosjanie odpowiadają.

Dodał też, że wojna go cieszy, ponieważ eliminuje "wielu idiotów".

Gdyby nie wojna z Ukrainą, mielibyśmy masę "idiotów" chodzących po ulicach. W tej chwili są martwi, zginęli na wojnie. Mogę zostać jutro zabity za powiedzenie tego, ale jeśli człowiek jest martwy to na długo, a jeśli człowiek jest głupcem-to na zawsze - podsumował swoją wypowiedź Yakov.

Komentujący film zgodnie przyznali, że mężczyźnie przyda się teraz ochrona międzynarodowa.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić