aktualizacja 

Przyszła zima. Uwaga kierowcy! Nawet 500 zł mandatu

99

Spadł śnieg? Lepiej zainteresuj się swoim pojazdem przed ruszeniem w trasę. Auto musi być dobrze odśnieżone. Jeżeli o to nie zadbasz, możesz dostać mandat.

Przyszła zima. Uwaga kierowcy! Nawet 500 zł mandatu
(PAP)

Od 20 do 500 zł kary można otrzymać za zaśnieżone lusterka i dach samochodu. Pamiętajmy zatem, by dokładnie odśnieżać samochód.

Mandat grozi też za jeżdżenie zimą na letnich oponach. Za coś takiego można zapłacić nawet 500 złotych. Można też stracić dowód rejestracyjny.

Niewielu wie o tym, że mandat można dostać również za "grzanie się w samochodzie". Jeżeli np. czekasz na kogoś w aucie, to powinieneś zgasić silnik. Za pozostawienie włączonego silnika podczas postoju w obszarze zabudowanym na więcej niż minutę można dostać mandat w wysokości 100 złotych.

Szyby i tablice muszą być czyste!

Zimą trzeba często przecierać szyby i tablice rejestracyjne. Jeżeli policja zobaczy, że tego nie robimy, może nas zatrzymać i nakazać natychmiastową poprawę. W przypadku odmowy funkcjonariusz może sprawdzić stan wycieraczek i poziom płynu w spryskiwaczach. Jeżeli coś będzie nie tak, grozi nam mandat do 500 złotych.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić