poscigi.pl| 
aktualizacja 

Spalił dziewięć samochodów. Podpalał tylko te na obcych rejestracjach

3

Sulechowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który spalił dziewięć samochodów w Sulechowie. 46-latek ukrywał się przed policjantami. Straty wyceniono na ćwierć miliona złotych. Sąd Rejonowy w Świebodzinie na wniosek prokuratora aresztował podpalacz tymczasowo na trzy miesiące.

Spalił dziewięć samochodów. Podpalał tylko te na obcych rejestracjach
Spalił dziewięć samochodów w Sulechowie. Podpalał tylko te na obcych rejestracjach (Lubuska Policja)

W lutym ubiegłego roku, policjanci dostali zawiadomienie o podpaleniu samochodu na jednym z osiedli w Sulechowie. Kilka dni później doszło do podobnego incydentu na innej ulicy.

Do działań natychmiast przystąpili policjanci z wydziału kryminalnego sulechowskiego komisariatu, jednak sprawca pozostawał nieznany. Jak się później okazało, aby uniknąć identyfikacji, wiedząc gdzie są rozmieszczone kamery miejskiego monitoringu, wybierał ulice bez kamer, aby nie dać się namierzyć.

Podpalał samochody w Sulechowie

Policjanci jednak cierpliwie cały czas prowadzili działania operacyjne, bo wiedzieli, że w końcu sprawca podpaleń popełni błąd i zostanie przez nich zidentyfikowany - mówi podinsp. Małgorzat Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielone Górze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tłit - Małgorzata Paprocka

Tak też się stało. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany po ostatnim podpaleniu samochodu, do którego doszło 23 marca. Okazało się, że podpalaczem jest 46-letni mieszkaniec Sulechowa. Mężczyzna był w przeszłości notowany za inne przestępstwa.

Jak powiedział policjantom, do działań skłaniał go "wewnętrzny impuls". Podpalał samochody które miały numery rejestracyjne z innych powiatów i województw. Straty przez niego spowodowane to niemal ćwierć miliona złotych.

46-latek jest znany sulechowskim policjantom. Był notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna usłyszał zarzuty podpalenia dziewięciu samochodów i przyznał się do tych czynów. Sąd tymczasowo aresztował 46-latka na trzy miesiące.

Źródło:poscigi.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić