Dramatyczna akcja ratunkowa pod Warszawą. Nie żyje młody mężczyzna

18

To kolejny dramat, który rozegrał się w święta wielkanocne. Jak opisuje "Super Express" w Zielonce pod Warszawą 24-latek wszedł do wody i już z niej nie wyszedł o własnych siłach. Dzień później mężczyzna - pochodził z Kolumbii - zmarł w szpitalu. Służby nie podały przyczyny zgonu.

Dramatyczna akcja ratunkowa pod Warszawą. Nie żyje młody mężczyzna
Dramatyczna akcja ratunkowa pod Warszawą. Nie żyje młody mężczyzna (Pixabay)

Tragedia rozegrała się w poniedziałkowe popołudnie w Zielonce, która oddalona jest o kilkanaście kilometrów od Warszawy. Młody mężczyzna chciał wyłowić przedmiot, który mu do niej wpadł. Zaczął tonąć, a jego partnerka wezwała odpowiednie służby.

Jak podkreśla "Super Express, na miejscu pojawili się zarówno policjanci, jak i straż pożarna. Lądował również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano osoby postronne próbujące znaleźć zaginionego mężczyznę w wodzie. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu poszkodowanego spod powierzchni wody przez dwóch ratowników - podkreśla mł. asp. Marcin Otulak z wołomińskiej straży pożarnej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sondażowa bieda Trzeciej Drogi. Wskazał głównego winnego

Dzień później pojawiła się informacja, że mężczyzna niestety zmarł w szpitalu. To 24-letni obywatel Kolumbii.

Liczba utonięć w Polsce. Najgorzej jest w wakacje

Nie jest tajemnica, że w Polsce do utonięć najczęściej dochodzi w lipcu i sierpniu. W okresie wakacji 2023 na terenie naszego kraju odnotowano 192 utonięcia osób, tj. o 24 osoby więcej niż w okresie wakacji 2022 roku i o 25 więcej niż w roku 2021. Ponadto, odnotowano 26 wyratowań osób.

Według statystyk policji, największą liczbę utonięć osób odnotowano w województwie pomorskim (29), wielkopolskim (18), małopolskim i zachodniopomorskim (po 16).

Najwięcej utonięć osób miało miejsce w zbiornikach wodnych takich jak: jezioro (57), rzeka (34), staw (26), zalew (8) oraz "inny zbiornik" (53). Na 192 przypadki utonięć osób, 16 to utonięcia obcokrajowców. Najliczniejszą grupą wśród ofiar utonięć byli mężczyźni - 168, następnie kobiety - 15 oraz dzieci - 9.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić