Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Specjalne kosze na śmieci dla osób z koronawirusem. Policja zawiadomiła prokuraturę

4

Dane osób zakażonych koronawirusem trafiły w ręce spółki, która odbiera śmieci od mieszkańców Zawiercia. Teraz tam, gdzie mieszkają chorzy, pojawiają się kosze z napisem COVID-19.

W Zawierciu oznakowano kosze na śmieci, z których korzystają zakażeni koronawirusem
W Zawierciu oznakowano kosze na śmieci, z których korzystają zakażeni koronawirusem (Getty Images)

O tej sprawie dowiedziała się policja. Służby uznały takie działanie za "niepokojące", bo chorzy są w ten sposób stygmatyzowani.

To zwykłe kosze na odpady, czarne lub ciemnozielone, takie jakie posiadaliśmy. Opatrzyliśmy je naklejką z napisem COVID i ustawiamy pod adresami osób zakażonych. Od mniej więcej 20 kwietna ustawiliśmy je pod kilkunastoma nieruchomościami, w tym domami jednorodzinnymi i wielorodzinnymi. Koszy jest więcej, w sumie około 20, bo jak pod danym adresem mieszka większa rodzina, to ustawiamy dwa - wyjaśnił Krzysztof Cyberski z Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zawierciu podczas rozmowy z TVN24.

Zobacz także: Doniesienia o działaniach Adama Bielana. Jarosław Gowin komentuje

Informację na temat tego, gdzie mieszkają zakażeni, posiadają nie tylko osoby odbierające śmieci. Zainfekowanych koronawirusem mogą też łatwo namierzyć inni mieszkańcy Zawiercia.

Czytaj także:

Zawiercie. Zakażeni czują się szykanowani

Redaktor Naczelny "Gazety Myszkowskiej" Jarosław Mazanek przyznał w trakcie rozmowy z TVN24, że zna kilka osób, którym ustawiono pod domem takie pojemniki. - Czują się szykanowane - podkreślił.

Adresy przekazał urząd miasta, który posiadał je od sanepidu. Policjanci podjęli już kroki w tej sprawie. - Przekazaliśmy dzisiaj materiały dotyczące wystawiania specjalnych koszy prokuraturze. Jest to niepokojące, bo takim działaniem stygmatyzuje się osoby chore - zaznaczyła rzecznik policji w Zawierciu Marta Wnuk, cytowana przez tvn24.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić