Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Specjalne kosze na śmieci dla osób z koronawirusem. Policja zawiadomiła prokuraturę

4
Podziel się

Dane osób zakażonych koronawirusem trafiły w ręce spółki, która odbiera śmieci od mieszkańców Zawiercia. Teraz tam, gdzie mieszkają chorzy, pojawiają się kosze z napisem COVID-19.

W Zawierciu oznakowano kosze na śmieci, z których korzystają zakażeni koronawirusem
W Zawierciu oznakowano kosze na śmieci, z których korzystają zakażeni koronawirusem (Getty Images)
bEUtUFph

O tej sprawie dowiedziała się policja. Służby uznały takie działanie za "niepokojące", bo chorzy są w ten sposób stygmatyzowani.

To zwykłe kosze na odpady, czarne lub ciemnozielone, takie jakie posiadaliśmy. Opatrzyliśmy je naklejką z napisem COVID i ustawiamy pod adresami osób zakażonych. Od mniej więcej 20 kwietna ustawiliśmy je pod kilkunastoma nieruchomościami, w tym domami jednorodzinnymi i wielorodzinnymi. Koszy jest więcej, w sumie około 20, bo jak pod danym adresem mieszka większa rodzina, to ustawiamy dwa - wyjaśnił Krzysztof Cyberski z Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zawierciu podczas rozmowy z TVN24.

Zobacz także: Doniesienia o działaniach Adama Bielana. Jarosław Gowin komentuje

bEUtUFpj

Informację na temat tego, gdzie mieszkają zakażeni, posiadają nie tylko osoby odbierające śmieci. Zainfekowanych koronawirusem mogą też łatwo namierzyć inni mieszkańcy Zawiercia.

Czytaj także:

Zawiercie. Zakażeni czują się szykanowani

Redaktor Naczelny "Gazety Myszkowskiej" Jarosław Mazanek przyznał w trakcie rozmowy z TVN24, że zna kilka osób, którym ustawiono pod domem takie pojemniki. - Czują się szykanowane - podkreślił.

bEUtUFpp

Adresy przekazał urząd miasta, który posiadał je od sanepidu. Policjanci podjęli już kroki w tej sprawie. - Przekazaliśmy dzisiaj materiały dotyczące wystawiania specjalnych koszy prokuraturze. Jest to niepokojące, bo takim działaniem stygmatyzuje się osoby chore - zaznaczyła rzecznik policji w Zawierciu Marta Wnuk, cytowana przez tvn24.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEUtUFpK
KOMENTARZE
(4)
tom
2 lata temu
ciekawe jest to że UM nie przekaże danych Poczcie a MPGK już tak
tom
2 lata temu
a co na przekazywanie danych osobowych osobom trzecim RODO, czy sanepid i UM nie złamał przepisów o ochronie danych osobowych i nie zostały złamane przepisy o nielegalnym pozyskaniu danych, a kara dla każdego podmiotu po 5 milionów i pracownikowi po milionie
Magda 😍
2 lata temu
POLECAM MEGA STRONKĘ Z FILMAMI ONLINE NAJNOWSZE MEGA HITY NA NUDĘ ŁAP https://ô.cc/Filmowe.Hityy
bEUtUFpL
Emigrant
2 lata temu
Kupe moge zrobic do takiego pojemnika? JESTESCIE CHORZY od tej propagandy strachu! Wyzarla wam szare komorki!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić