Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Środa 21 września. Każdy kierowca powinien zapamiętać tę datę

94
Podziel się:

Od 16 do 22 września 2022 roku na europejskich drogach odbywać się będzie akcja służb mundurowych. W naszym kraju kulminacja tych działań nastąpi 21 września. Drogówka nie będzie mieć litości dla piratów drogowych.

Środa 21 września. Każdy kierowca powinien zapamiętać tę datę
Kontrola policyjna (Policja)

Niestety, na europejskich drogach nadal ginie mnóstwo osób. Ten problem jest obecny między innymi w Polsce. W 2021 roku pod kątem liczby ofiar śmiertelnych wypadków na milion mieszkańców zajęliśmy w Unii Europejskiej czwarte miejsce od końca.

Polska policja nie odpuszcza i regularnie wyłapuje piratów drogowych. Od 16 do 22 września w poszczególnych państwach odbywać się będzie akcja Roadpol Safety Days. Jej celem jest doprowadzenie do tego, by w tym okresie na drogach UE nie zginął ani jeden człowiek.

Tygodniowa akcja Roadpolu ma przede wszystkim wymiar edukacyjny. Ale nie tylko. Kulminacją tego tygodnia w Polsce będzie środa 21 września. Wtedy na drogach całego kraju zostanie przeprowadzona duża akcja mundurowych. Liczniejsze niż zwykle patrole będą zwracały uwagę na każde wykroczenie kierowców - wyjaśnia autokult.pl.

Szeroko zakrojona akcja policji

Głos w sprawie planowanych działań w rozmowie z autokult.pl zabrała nadkom. Joanna Biel-Radwańska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

21 września wszystkie komendy będą organizować specjalne akcje drogowe. Działania kontrolne mogą być różne. Może to więc być akcja "Prędkość", kaskadowe pomiary prędkości czy akcje skoncentrowane na bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu - przekazała.

Wiadomo, że na drodze krajowej nr 94 będzie działać dron. Za jego pośrednictwem policjanci będą obserwowali zachowania kierowców w rejonie przejść dla pieszych.

W dniu akcji będą już obowiązywać nowe przepisy. Kary za niektóre wykroczenia będą zdecydowanie dotkliwsze niż do tej pory (szczegóły tutaj >>>).

Zobacz także: Moment wypadku w Łukowie. Potrąciła 11-latkę na pasach, po chwili uciekła
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(94)
Diana
3 miesiące temu
Mam nadzieję że przyjdzie taka chwilą że dzielna milicja Pisu będzie uciekała przed tłumem narodu jak ruscy przed ukraincami
Herr Kules
3 miesiące temu
Tacy, co takie mandaty wymyślają, mają zarobki 4 x średnia krajowa a i tak sami się chowają, za immunitetami.
ok.
3 miesiące temu
Wzrosną mandaty to i łapówki wzrosną.
Herr Kules
3 miesiące temu
Pora na wielką akcję przeciwko "niegrzecznym" pieszym. Nie tylko pojazdy korzystają z dróg.
Uśmiech
3 miesiące temu
Ukarać kierowcę auta dziwne przepuściła pierwszą osobę a w drugą potrąciła prawdopodobnie mogła nie zauważyć ale uciec to jusz przesadą
Haos
3 miesiące temu
Każdy ukarany gigantycznym mandatem, poleci głosować na PiS,to jest pewne. Oczywiście chodzi o ratowanie gospodarki, którą PiS doprowadził do upadku. Przecież nie wcześniej, a teraz kiedy PiS wprowadza te drakońskie kary. Teraz kiedy społeczeństwo jest u kresu wytrzymałości finansowej, po covidzie i skutkach wojny na Ukrainie. To jest ewidentne dojenie społeczeństwa, by ratować swoje tyłki. Wypuszczą lojalnych funkcjonaruszy, żeby podoili kierowców. Trudno powiedzieć, jakie jest faktycznie zadłużenie państwa, bo PiS prowadzi kreatywną księgowość i ukrywa faktyczne zadłużenie. Ja dziękuję, jak zostanie ukarany emeryt z najniższą krajową, któremu brakuje do następnej emerytury. To jest reżim nie rząd.
obserwator>
3 miesiące temu
21 września partia rządząca rozpoczyna"tresurę społeczeństwa"dopływ kasy na zabawę partii i polityków pisowskich zapewniony.Piniądze na uciechy polityczne zapewnione.
B.C
3 miesiące temu
Bandyckie państwo, odechciewa się żyć w tym kraju. PIS potrzebuje pieniędzy to łupi obywateli. Nie mogę doczekać się wyborów.
Piterski
3 miesiące temu
Tak naprawdę to nikt nie lubi polipolicji, wyobraźmy sobie co by się działo na polskich drogach gdyby ich nie było strach myśleć
Polka
3 miesiące temu
Zaczyna się okradać kierowców. Jedźcie do UK to zobaczycie jak jest liberalne prawo dla kierowców. Można parkować prawie wszędzie nie jak w bandyckiej Polsce.
Fff
3 miesiące temu
Dzięki za info.,a,co mi zrobisz jak mnie złapiesz...........
Jarek
3 miesiące temu
50-70 to max przy tej cenie paliwa. Wprowadzam zasady jazdy z elektryków np żeglowanie i inne brednie.
Polak
3 miesiące temu
To dopiero V kolumna. Łupić i zniewalać ludzi to ich główne zadanie, a ni dbanie o bezpieczeństwo.
Kierowca
3 miesiące temu
Kiedy Policja sama zacznie stosować się do przepisów? Oni potrafią karać, a sami czują się bezkarni.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić