Stan wyjątkowy na granicy z Białorusią. Jest decyzja prezydenta

47

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na terenach znajdujących się przy granicy z Białorusią. Dokument ma trafić jeszcze do Sejmu.

Stan wyjątkowy na granicy z Białorusią. Jest decyzja prezydenta
Andrzej Duda (PAP)

Prezydent podpisał rozporządzenie o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na pograniczu polsko-białoruskim. Dokument ma jeszcze trafić do Sejmu, a posłowie zajmą się nim już w najbliższy poniedziałek.

Stan wyjątkowy przy granicy

Dzisiaj, dosłownie przed chwilą prezydent podjął decyzję o wydaniu rozporządzenia o wprowadzenie stanu wyjątkowego na terenie wskazanym we wniosku przez Radę Ministrów. To jest mniej więcej 3-kilometrowy pas województwa lubelskiego i województwa podlaskiego, to jest granica Polski z Białorusią - powiedział rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał w 183 miejscowościach. Rozporządzenie zawiera dokładny opis ograniczenia swobód na przygranicznych terenach

Sytuacja na granicy jest trudna i niebezpieczna. My jako Polska, która jest odpowiedzialna za swoje granice, ale też za wschodnią granice UE, musimy podejmować takie decyzje i zapewnić bezpieczeństwo Polsce i UE - tłumaczył rzecznik prezydenta.
Zobacz także: Andrzej Duda o "lex TVN". Głos sprzeciwu z rządu Zjednoczonej Prawicy
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić