Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Stan wyjątkowy na granicy z Białorusią. Jest decyzja prezydenta

25
Podziel się

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na terenach znajdujących się przy granicy z Białorusią. Dokument ma trafić jeszcze do Sejmu.

Stan wyjątkowy na granicy z Białorusią. Jest decyzja prezydenta
Andrzej Duda (PAP)
bEUDhMlN

Prezydent podpisał rozporządzenie o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na pograniczu polsko-białoruskim. Dokument ma jeszcze trafić do Sejmu, a posłowie zajmą się nim już w najbliższy poniedziałek.

Stan wyjątkowy przy granicy

Dzisiaj, dosłownie przed chwilą prezydent podjął decyzję o wydaniu rozporządzenia o wprowadzenie stanu wyjątkowego na terenie wskazanym we wniosku przez Radę Ministrów. To jest mniej więcej 3-kilometrowy pas województwa lubelskiego i województwa podlaskiego, to jest granica Polski z Białorusią - powiedział rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.
bEUDhMlP

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał w 183 miejscowościach. Rozporządzenie zawiera dokładny opis ograniczenia swobód na przygranicznych terenach

Sytuacja na granicy jest trudna i niebezpieczna. My jako Polska, która jest odpowiedzialna za swoje granice, ale też za wschodnią granice UE, musimy podejmować takie decyzje i zapewnić bezpieczeństwo Polsce i UE - tłumaczył rzecznik prezydenta.
bEUDhMlV
Zobacz także: Andrzej Duda o "lex TVN". Głos sprzeciwu z rządu Zjednoczonej Prawicy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUDhMmq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(25)
Misque
4 tyg. temu
Będzie nowa ustawa- nie spodoba się Wam. A do tego potrzebny jest strach i zasłona dymna , temat zastępczy. Skoro ten portal i wszystkie internetowe tabloidy ma należeć do "wolnej prasy" to czemu tak elegancko dokładają swoje do zaciemniania nam obrazu? Bo w rzeczywistości nie ma podziału politycznych na górze, a wojna przebiega dziś w pionowej strukturze władza- społeczeństwo. I dlatego ani Putinowi, ani Łukaszence ani Kimowi nic w rzeczywistości nie grozi. Są potrzebni władzy "wolnego świata" bardziej niż my- zatruwający ziemię, winni za "zmiany klimatyczne",roznoszące wirusy i niedostatecznie wyszczepione barany
LLLLLLL
3 miesiące temu
On podpisał, że ma wystąpić w jakimś kabarecie.?
twola
3 miesiące temu
Polska ma Prezydenta reszta poprzedników , bez śp Prezydenta Kaczyńskiego nie jest godna czyścić buty Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie!
bEUDhMmr
Walto
3 miesiące temu
Polska ma prezydenta? Od kiedy?
Analityk
3 miesiące temu
Gdyby dotyczyło by to obszaru gór, to by nie podpisał, bo nie mógłby tam jeździć na nartach.
PRAWDA
3 miesiące temu
Brawo panie prezydencie! Rząd, odpowiedzialny za bezpieczeństwo kraju, jest odpowiedzialny i wie co czyni. Każdy rzą ma swój wywiad i wie co w "trawie piszczy", a piszczą car Putin i Łukaszenka. Lepiej dmuchać na zimne, niż dać się zaskoczyć. I dlatego nie będzie powtórki z historii, nie będzie Wielunia z 1939 roku, a kto tego nie rozumie, po prostu nic nie rozumie i jest na bakier z historią.
Kradzio
3 miesiące temu
Ktokolwiek zbliży się do płotu zostanie internowany.
Tak myśle
3 miesiące temu
Dostał polecenie i wykonał, nie mogło być inaczej jak się nie ma kręgosłupa i honoru…
Hmmm
3 miesiące temu
Rozporządzenie?
Gienia
3 miesiące temu
A to już Dudus wrócił w końcu z podróży, za jeden uśmiech? Tyyyle urlopu, szok!
Gość.
3 miesiące temu
I nie zapomnijcie o szprycy... a jak nie to dyskryminacja i lockdown.... Ostrzegają klauni ludzi... Do kopalni tych pseudekspertów zagonic bo z nudów covidoza ich łapie. Nie ma choc jednego dnia żeby naganiacze szprycy nie wylazili ze swych nor i nie wciskali ludziom tych farmazonów ... Skonfrojtujcie swoje tezy w publicznej tv z niezależnymi naukowcami i lekarzami... Ludziom otworzylo by to oczy jakie klamstwa wciskacie codziennie w mediach...
Zdumiony
3 miesiące temu
3 kilometrowy pas graniczny, a na nim 183 miejscowości, co on podpisał?
Ted
3 miesiące temu
W sieci wrze Biedroń ma menopauzę w sieci wrze jak to możliwe przecież on taki młody
bEUDhMmj
Tak jest
3 miesiące temu
Wszystkie K zbierają się na Wiertniczej przed TVN będzie się działo
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić