Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Strajk Kobiet. Agata Kornhauser-Duda o aborcji i protestach

43

Agata Kornhauser-Duda zabrała głos na temat Strajku Kobiet i wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji. "Czy każdy jest zdolny do heroizmu? Czy kobiety muszą być zmuszane do heroizmu? Mam tutaj wątpliwości" - skomentowała pierwsza dama.

Strajk Kobiet. Agata Kornhauser-Duda o aborcji i protestach
Agata Kornhauser-Duda zabrała głos w sprawie Strajku Kobiet (Newspix)

Agata Kornhauser-Duda przerwała milczenie w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego i Strajku Kobiet. W czasie telefonicznego wywiadu Andrzeja Dudy na antenie Polsat News, pierwsza dama przejęła od niego słuchawkę.

Cieszę się, że mąż powiedział o tym, że należy przygotować jakieś rozwiązania. Ja nie wyobrażam sobie, żebym mogła usunąć ciążę, nawet tę zagrożoną, ale wynika to z moich przekonań, wiary, ale i ze świadomości, że w tej niewyobrażalnie trudnej sytuacji nie zostałabym sama - powiedziała.

Agata Kornhauser-Duda: Czy kobiety muszą być zmuszane do heroizmu?

Pierwsza dama wyznała, że przez ostatnie 5 lat poznała wiele kobiet, które nie zdecydowały się na usunięcie ciąży i wychowują ciężko upośledzone dzieci.

Mam do tych kobiet ogromny szacunek i uważam je za bohaterki, choć one pewnie same by się tak nie określiły, kochają bezgranicznie swoje dzieci, jak każda matka - podkreśliła.
Stawiam pytanie, czy każdy jest zdolny do heroizmu i czy kobiety muszą być do niego zmuszane? Mam tu wątpliwości - dodała po chwili.

Agata Kornhauser-Duda zabrała także głos w sprawie Strajku Kobiet. Podkreśliła, że nie można tolerować aktów agresji i niszczenia kościołów.

Zobacz także: Strajk kobiet. Rafał Trzaskowski apeluje do Andrzeja Dudy

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić