o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Strajk Kobiet. Agata Kornhauser-Duda o aborcji i protestach

26
Podziel się

Agata Kornhauser-Duda zabrała głos na temat Strajku Kobiet i wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji. "Czy każdy jest zdolny do heroizmu? Czy kobiety muszą być zmuszane do heroizmu? Mam tutaj wątpliwości" - skomentowała pierwsza dama.

Strajk Kobiet. Agata Kornhauser-Duda o aborcji i protestach
Agata Kornhauser-Duda zabrała głos w sprawie Strajku Kobiet (Newspix)
bDpbUyZh

Agata Kornhauser-Duda przerwała milczenie w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego i Strajku Kobiet. W czasie telefonicznego wywiadu Andrzeja Dudy na antenie Polsat News, pierwsza dama przejęła od niego słuchawkę.

Cieszę się, że mąż powiedział o tym, że należy przygotować jakieś rozwiązania. Ja nie wyobrażam sobie, żebym mogła usunąć ciążę, nawet tę zagrożoną, ale wynika to z moich przekonań, wiary, ale i ze świadomości, że w tej niewyobrażalnie trudnej sytuacji nie zostałabym sama - powiedziała.
bDpbUyZj

Agata Kornhauser-Duda: Czy kobiety muszą być zmuszane do heroizmu?

Pierwsza dama wyznała, że przez ostatnie 5 lat poznała wiele kobiet, które nie zdecydowały się na usunięcie ciąży i wychowują ciężko upośledzone dzieci.

Mam do tych kobiet ogromny szacunek i uważam je za bohaterki, choć one pewnie same by się tak nie określiły, kochają bezgranicznie swoje dzieci, jak każda matka - podkreśliła.
Stawiam pytanie, czy każdy jest zdolny do heroizmu i czy kobiety muszą być do niego zmuszane? Mam tu wątpliwości - dodała po chwili.
bDpbUyZp

Agata Kornhauser-Duda zabrała także głos w sprawie Strajku Kobiet. Podkreśliła, że nie można tolerować aktów agresji i niszczenia kościołów.

Zobacz także: Strajk kobiet. Rafał Trzaskowski apeluje do Andrzeja Dudy

bDpbUyZK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(26)
mitch
miesiąc temu
Z politykami to jest tak: wilk musi być syty i owca cała.
Tola
miesiąc temu
Chyba juz lepiej bylo jak milczala..
aza
miesiąc temu
Nikt już nie oczekuje na głos tej panci.
bDpbUyZL
poprostunic
miesiąc temu
manekin sie odezwal...?
Antypis
miesiąc temu
W jakim kraju przyszło nam żyć? Wydarzeniem staje się gdy pierwsza dama zabrała głos w sprawie, która od tygodnia rozpala Polskę. Nie ważne że tylko kilka zdań, nie ważne że jej wypowiedź nic nie wniosła, SUKCES BO COS POWIEDZIAŁA! Tak pis postrzega kobiety, a wszystko przez to że jarek się ich boi i nienawidzi kobiet.
Najnowsze komentarze (26)
GerRUDa1##7**
miesiąc temu
....NIE WIERZĘ.....NIEMOWA - MÓWI!??? Tyle LAT, człowiek współczuł, że TAKA tragedia, że NIE mówi.....a TU CUD!!! ps: ładna kiecka na tym wieszaku, bardzo ładna.......
banan
miesiąc temu
Jak Pani Duda taka obrończyni płodów -to prosze ja opodatkowac alimentami na rzecz kobiety z chorymi dziecmi! dlaczego budzet ma ponosic te koszty sie pytam???? Sa obroncy niech placa alimenty!
Zibi
miesiąc temu
Podajcie się do dymisji wszyscy zawiedliście
Mariola
miesiąc temu
Agata Duda udzielila wykretnej odpowiedzi.
gregorrek
miesiąc temu
zawsze na koniec musi być wilk syty i wilk syty.
emeryt
miesiąc temu
o jakiej agresji mówi pani prezydentowa? może ma na myśli milicję pis-owską rozpylającą gaz lub ORMO-ców komendata bąkiewicza.co się tyczy niszczenia kościołów to proszę wskazać choć jeden zniszczony kościół. pani AKD jest niby za ,a nawet przeciw.
alla
miesiąc temu
Powiedziala co wiedziala.... plakac sie chce
Pin
miesiąc temu
TO ONA MOWI???? WOW 😳 👋👋👋👋
bDpbUyZD
Z Bogiem
miesiąc temu
Należy dodać że dziecko może stać się kaleką pomimo iż USG tego nie przewiduje np. porażenie mózgowe, niedotlenienie mózgu etc.
p.s.
miesiąc temu
Zagrożoną...? unik, czy usunęłaby dziecko bardzo upośledzone, jak z reklam fundacji Polsat?
ssss
miesiąc temu
lepiej niech milczy...gówno - miód-nic nie wynika z jej wypowiedzi....kaczkę na stos i podpalić *** *****....Chcę żyć w Polsce, ale takiej, gdzie z dumą opowiem przyjaciołom na całym świecie, że biała kobieta nie będzie wytykana palcem i obrażana dlatego, że idzie za rękę z Afroamerykaniem, a Azjatka z Hiszpanem. Gdzie geje i lesbijki będą czuć się wspaniale na ulicy, w kinie, w pubie i będą mogli wziąć ślub oraz posiadać dzieci. Gdy Polska będzie kolorowa, pełna ludzi z różnych stron świata, różnych kultur, międzynarodowych festiwali i festynów. Homofobia, rasizm zostaną zapomniane, a każda kobieta, która z jakiegoś niepożądanego powodu, nawet prostego, nawet jeśli ciąża jest zdrowa, mogła ją przerwać bezpiecznie pod opieką lekarza, nie uciekając się do nielegalnych metod podziemia lub wyjeżdżając do Holandii lub Anglii by to zrobić. Chcę żyć w kraju, gdzie ludzie nie gapią się na siebie na ulicy oczami papieża, który słyszy słowo ,,antykoncepcja’’, niczym bazyliszki. Chcę kraju, gdzie pracę otrzymuje każdy człowiek, który posiada w danym zakresie wiedzę, doświadczenie i wykształcenie, a nie przez znajomości, układy i musi być pięknym, młodym, białym Polakiem, najlepiej z dużymi cyckami. Chcę żyć w Polsce, gdzie nie będę wydawał 20% pensji na benzynę i liczył każdą złotówkę, czy stać mnie w tym miesiącu na lepsze jedzenie, pójście do kina, czy zabranie rodziny na fikuśny posiłek w restauracji. Pragnę Polski szczęśliwej, bo to co widzę dziś to koszmar, którego nie spodziewałem się w najczarniejszych snach i nie przewidziałem z żadnym z moich scenariuszy życiowych. Nie będę mówił i pisał, że jest ok, bo mam osobiście stosunkowo dobrą sytuację. Nie. Patrzę na to poprzez pryzmat ludzi w Polsce, którzy nie mają takiego szczęścia, którzy jako uchodźcy nie mogą znaleźć tu azylu, którzy jako muzułmanie i poprzez to jak wyglądają i w co się ubierają są bici i poniżani w miejscach publicznych a także w propagandowych mediach masowego przekazu. Żyję w państwie pogardy, ludzie nienawidzą siebie i się nawzajem, władza nienawidzi Polaków, władza jest złożona z psychopatów, ludzi podłych, małych, zakompleksionych, ale niestety inteligentnych. Wszyscy źli tego świata, dyktatorzy, mordercy, byli niestety bardzo inteligentni, jak Hitler, Stalin, Łukaszenko, Caucescu, Ted Bundy czy Kaczyński. Psychopaci i ludzie mali są inteligentni.
Prawda
miesiąc temu
Każdą osobę z Rządu wysłać do pracy z łopatą oraz każdy ksiądz niech w ten sposób zarabia i każdej z tych osób dać niepełnosprawne dziecko i nich spróbuje pogodzić pracę za te pieniądze i opiekowaniem się takim dzieckiem i po kilku latach niech dopiero się wypowiadają na temat aborcji...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
GORZKA PRAWDA
miesiąc temu
CHYBA JUŻ LEPIEJ BYŁO JAK MILCZAŁA !!!!
kitchen
miesiąc temu
i stał się cud, niemowa przemówiła.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić