Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|
aktualizacja

Andrzej Duda przerywa milczenie. "Rozumiem kobiety, które protestują"

151
Podziel się:

Po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego w całym kraju zawrzało. Prezydent po niemal tygodniu zabrał głos w sprawie. Powiedział, że rozumie protestujące kobiety.

Andrzej Duda przerywa milczenie. "Rozumiem kobiety, które protestują"
Andrzej Duda przerywa milczenie. "Rozumiem kobiety, które protestują". (Getty Images)

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego zawrzało w całym kraju. Od zeszłego piątku trwają protesty w największych miastach Polski. Prezydent, pierwsza dama i córka prezydenta, Kinga Duda, do tablicy wzywani byli niejednokrotnie.

Andrzej Duda w końcu przerwał milczenie. W "Gościu Wydarzeń" zabrał głos w sprawie aktualnej sytuacji w Polsce.

Jestem bardzo zasmucony tą sytuacją - powiedział prezydent. - Przede wszystkim zacznę od tego, że kobiety, które protestują rozumiem. Czuję tę sytuację, choć wszyscy znają moje poglądy i wiedzą o tym, że jestem przeciwnikiem aborcji eugenicznej i mówiłem o tym wielokrotnie. W pierwszej chwili, kiedy była mowa o orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który te bardzo niejasne przesłanki umożliwiające aborcję eugeniczną uznał za niezgodne z konstytucją rzeczywiście byłem z tego zadowolony - powiedział prezydent Andrzej Duda w programie.

Na głos prezydenta Polacy czekali długo. Andrzej Duda dodał również:

Natomiast spodziewałem się jednak, mimo wszystko, że Trybunał Konstytucyjny zostawi czas na to, aby przepisy w tym zakresie mogły zostać doprecyzowane dlatego, że o ile te przesłanki rzeczywiście nie były jasne i zgodzę się z Trybunałem, że spowodowały one sytuację niebezpieczną, bo jeżeli mowa była o dużym prawdopodobieństwem ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu, to rozumiem, że Trybunał Konstytucyjny uznał, że w aspekcie norm konstytucyjnych te przesłanki są absolutnie niewystarczające - powiedział prezydent.

Dzisiaj zabrała również głos Kinga Duda. Córka prezydenta do zabrania głosu była wzywana od samego początku, gdy tylko wybuchły protesty. W prezydenckiej kancelarii pracuje jako doradca. Ponadto Kinga Duda stała się małą nadzieją Polaków po swojej wypowiedzi na wiecu wyborczym ojca w dniu wyborów.

Prezydent zaznaczył, że jest dumny ze swojej córki. Zauważył, że zdania mają odmienne (jego córka uważa, że obowiązujący od 27 lat kompromis aborcyjny jest najrozsądniejszym rozwiązaniem), ale cieszy się, że Kinga odważyła się zabrać głos w tej sprawie.

Zobacz także: Strajk Kobiet. Magdalena Biejat odpowiada abp. Markowi Jędraszewskiemu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(151)
Miasto
2 lata temu
Dziecko jest od drugiego roku życia po narodzinach. Po drugie to co ty nazywasz dzieckiem to embrion i płód. Po trzecie postaw się na miejscu kobiet. Po czwarte: nie rób ze wszystkiego co ma ludzkie dna i ludzki organizm człowieka. Bo człowiek to homo sapiens =człowiek myślący. A samokontrola, opanowanie, inteligencja i chłodna kalkulacja, Wola i przewaga rozumu nad :emocjami, poędani i instynktami oraz unoszenie się honorem czynią nas ludźmi, bo to te cechy i zachowania odróżniają nas od rzeczy i zwierząt. A człowieka człowiekiem czyni to, co go odróżnia od rzeczy i zwierząt.Te rzeczy o, których wspominam pojawiają się grubo po narodzinach.
Racjonalista
2 lata temu
Ja tam wolę, jak on się w ogóle nie odzywa!
Racjonalista
2 lata temu
Dziwne, milczące zwyczaje panują w tym żydowskim małżeństwie.
joda
2 lata temu
Naprawianie szkód jakie PiS wyrządził Polsce i Polakom będzie trwało kilka pokoleń.
wik
2 lata temu
Ja pamiętam , u mnie w pracy- odkąd rządzi PIS wróciły stare stawki płacy, bo po zmianie rządu, jak PO doszło do władzy, każdemu dali pisemko do podpisania, o zmniejszeniu stawek, a jak nie na bruk!!!!
wik
2 lata temu
Ja pamiętam , u mnie w pracy- odkąd rządzi PIS wróciły stare stawki płacy, bo po zmianie rządu, jak PO doszło do władzy, każdemu dali pisemko do podpisania, o zmniejszeniu stawek, a jak nie na bruk!!!!
ifr
2 lata temu
Przestałem rozumieć Dudę.
Bartek
2 lata temu
To nie prezydent to snowman.
Kroczę
2 lata temu
i Patrzę--- Towarzystwo śmiesznych kroków wymyśliło nowy krok.
wuj
2 lata temu
teraz zabralbym 500+ i te inne dodatki jak uwazaja kobietki ze jest zly rzad
SMS
2 lata temu
A czy ktoś zauważył że złotówka poleciała na łeb, i wiele innych złych rzeczy dzieje się w gospodarce. Kłócimy się między sobą nie widząc że niszczą nam kraj. PIS dobrze wiedział do czego to doprowadzi, odpalając taką atomówkę w takiej chwili można się spodziewać że chcą przykryć coś dużego.
GOść
2 lata temu
Głupota szczyt głupoty to też mało .głupawe kalkulacje tak się kończą . Jest pytanie komu przeszkadzało to co było wiadomo było że naginane jeśli idzie o konstytucje .Życzę PIS owi przerwę w prostowaniu wszystkiego i przynajmniej rok spokoju a nie dawaniu opozycji nieustających możliwości . Prezes na Majorkę na rok odpocznie . Rząd do walki z Pandemia i ratowania gospodarki .
qwe
2 lata temu
Oni jeszcze nie rozumieją, że to protest Polaków przeciwko spaczeniu naszego kraju jakiego dopuścił się PIS z przystawkami? W tym kościół, Bosak, Ziobro i reszta. To będzie smutna lekcja dla dyktatury. Stop ideologiom. Chcemy normalności w NASZYM kraju. Już nie damy się kupić 500+
entuzjasta
2 lata temu
przerywa milczenie??? a co go zatkało? jego rola to milczeć??? żenua.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić