o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

Andrzej Duda przerywa milczenie. "Rozumiem kobiety, które protestują"

156
Podziel się

Po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego w całym kraju zawrzało. Prezydent po niemal tygodniu zabrał głos w sprawie. Powiedział, że rozumie protestujące kobiety.

Andrzej Duda przerywa milczenie. "Rozumiem kobiety, które protestują"
Andrzej Duda przerywa milczenie. "Rozumiem kobiety, które protestują". (Getty Images)
bDmIpegR

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego zawrzało w całym kraju. Od zeszłego piątku trwają protesty w największych miastach Polski. Prezydent, pierwsza dama i córka prezydenta, Kinga Duda, do tablicy wzywani byli niejednokrotnie.

Andrzej Duda w końcu przerwał milczenie. W "Gościu Wydarzeń" zabrał głos w sprawie aktualnej sytuacji w Polsce.

bDmIpegT
Jestem bardzo zasmucony tą sytuacją - powiedział prezydent. - Przede wszystkim zacznę od tego, że kobiety, które protestują rozumiem. Czuję tę sytuację, choć wszyscy znają moje poglądy i wiedzą o tym, że jestem przeciwnikiem aborcji eugenicznej i mówiłem o tym wielokrotnie. W pierwszej chwili, kiedy była mowa o orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który te bardzo niejasne przesłanki umożliwiające aborcję eugeniczną uznał za niezgodne z konstytucją rzeczywiście byłem z tego zadowolony - powiedział prezydent Andrzej Duda w programie.

Na głos prezydenta Polacy czekali długo. Andrzej Duda dodał również:

Natomiast spodziewałem się jednak, mimo wszystko, że Trybunał Konstytucyjny zostawi czas na to, aby przepisy w tym zakresie mogły zostać doprecyzowane dlatego, że o ile te przesłanki rzeczywiście nie były jasne i zgodzę się z Trybunałem, że spowodowały one sytuację niebezpieczną, bo jeżeli mowa była o dużym prawdopodobieństwem ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu, to rozumiem, że Trybunał Konstytucyjny uznał, że w aspekcie norm konstytucyjnych te przesłanki są absolutnie niewystarczające - powiedział prezydent.
bDmIpegZ

Dzisiaj zabrała również głos Kinga Duda. Córka prezydenta do zabrania głosu była wzywana od samego początku, gdy tylko wybuchły protesty. W prezydenckiej kancelarii pracuje jako doradca. Ponadto Kinga Duda stała się małą nadzieją Polaków po swojej wypowiedzi na wiecu wyborczym ojca w dniu wyborów.

Prezydent zaznaczył, że jest dumny ze swojej córki. Zauważył, że zdania mają odmienne (jego córka uważa, że obowiązujący od 27 lat kompromis aborcyjny jest najrozsądniejszym rozwiązaniem), ale cieszy się, że Kinga odważyła się zabrać głos w tej sprawie.

Zobacz także: Strajk Kobiet. Magdalena Biejat odpowiada abp. Markowi Jędraszewskiemu
bDmIpehu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(156)
ASD
4 tyg. temu
To nie tylko Protest Kobiet. To Protest Polaków przeciwko temu co PiS zrobił z Polską i Polakami.
msa
4 tyg. temu
skoro Prezydent rozumie protestujace kobiety to niech zrobi cos co pozwoli go uznac za czlowieka z wlasnym zdaniem a nie slepo wykonujacym polecenia Prezesa.niech wreszcie skonczy sie dyktatura prezesa i tyranizowanie Polakow.uwazam rowniez ,ze w nastepnej kadencji PIS nie ma szans przetrwania.
Iii
4 tyg. temu
Zarowno PiS jak i PAD spodziewali sie ze bedzie zgrzyt i to duzy, wiec wymyslili ze TK poinformuje w czasie pandemi (wsyscy spodziewali 2 fali), oraz ze PAD pojdzie na chorobowe i odezwe sie kiedy trzeba bedzie ratowac sytuacje. Cynizm! Narracja ze aborcja eugeniczna (ustawa precyzowala) jest dalszym oklamywaniem. Ludzie z tytulem i wiedza co to opos powinni rozrozniac pojecia. Niestety jego wypowiedz nie lagodzi nastrojow I nie zmniejsza napiec. JK przeliczyl sie i KK tez dostal rikoszetem. Kiedy ludzie obala system to narod rozliczy ich wszystkich, tak jak oni policzyli wstecz. To widac z daleka.
bDmIpehv
Jakto
4 tyg. temu
Większość z tych kobiet wybrała go za 500+ nie patrząc na następstwa i naraz zdziwione ?
Ogień
4 tyg. temu
Wreszcie rozumie prezydent wszystkich Polaków? Z pełnymi gaciami przyszło mu łatwiej zrozumieć drugiego człowieka?
Najnowsze komentarze (156)
Racjonalista
3 tyg. temu
Ja tam wolę, jak on się w ogóle nie odzywa!
Racjonalista
3 tyg. temu
Dziwne, milczące zwyczaje panują w tym żydowskim małżeństwie.
joda
4 tyg. temu
Naprawianie szkód jakie PiS wyrządził Polsce i Polakom będzie trwało kilka pokoleń.
wik
4 tyg. temu
Ja pamiętam , u mnie w pracy- odkąd rządzi PIS wróciły stare stawki płacy, bo po zmianie rządu, jak PO doszło do władzy, każdemu dali pisemko do podpisania, o zmniejszeniu stawek, a jak nie na bruk!!!!
wik
4 tyg. temu
Ja pamiętam , u mnie w pracy- odkąd rządzi PIS wróciły stare stawki płacy, bo po zmianie rządu, jak PO doszło do władzy, każdemu dali pisemko do podpisania, o zmniejszeniu stawek, a jak nie na bruk!!!!
ifr
4 tyg. temu
Przestałem rozumieć Dudę.
Bartek
4 tyg. temu
To nie prezydent to snowman.
Kroczę
4 tyg. temu
i Patrzę--- Towarzystwo śmiesznych kroków wymyśliło nowy krok.
bDmIpehn
wuj
4 tyg. temu
teraz zabralbym 500+ i te inne dodatki jak uwazaja kobietki ze jest zly rzad
Ewcia
4 tyg. temu
Nie rozumiem ludzi zwierzęta też mają martwe potomstwo ale je rodzą. A kobiety wola się poddać aborcji i dziecko wyrzucić niż urodzić i pochować . Ludzie są naprawdę gorsi niż zwierzęta. Ciągle słyszę PRAWA KOBIET ale nawet zdrowych dzieci niepotrafią wychować. KOBIETY mają problem z wychowaniem jednego ZDROWEGO DZIECKA idą ich dzieci do szkoły i nikt sobie z nimi nie radzi. A ponoć takie ZDROWE a mamusie ,,A CO JA MOGĘ,,
SMS
4 tyg. temu
A czy ktoś zauważył że złotówka poleciała na łeb, i wiele innych złych rzeczy dzieje się w gospodarce. Kłócimy się między sobą nie widząc że niszczą nam kraj. PIS dobrze wiedział do czego to doprowadzi, odpalając taką atomówkę w takiej chwili można się spodziewać że chcą przykryć coś dużego.
GOść
4 tyg. temu
Głupota szczyt głupoty to też mało .głupawe kalkulacje tak się kończą . Jest pytanie komu przeszkadzało to co było wiadomo było że naginane jeśli idzie o konstytucje .Życzę PIS owi przerwę w prostowaniu wszystkiego i przynajmniej rok spokoju a nie dawaniu opozycji nieustających możliwości . Prezes na Majorkę na rok odpocznie . Rząd do walki z Pandemia i ratowania gospodarki .
qwe
4 tyg. temu
Oni jeszcze nie rozumieją, że to protest Polaków przeciwko spaczeniu naszego kraju jakiego dopuścił się PIS z przystawkami? W tym kościół, Bosak, Ziobro i reszta. To będzie smutna lekcja dla dyktatury. Stop ideologiom. Chcemy normalności w NASZYM kraju. Już nie damy się kupić 500+
entuzjasta
4 tyg. temu
przerywa milczenie??? a co go zatkało? jego rola to milczeć??? żenua.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić