o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

Strajk Kobiet. Eurodeputowani murem za Polkami

51
Podziel się

Podczas środowego posiedzenia Parlamentu Europejskiego członkowie podjęli dyskusję na temat wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego dot. zaostrzenia prawa do aborcji. Wielu z nich pojawiło się w koszulkach z logo Strajku Kobiet.

Strajk Kobiet. Eurodeputowani murem za Polkami
Iratxe Garcia Perez, europosłanka z Hiszpanii w koszulce Strajku Kobiet. Podobną koszulkę miał (PAP, EPA)
bDzLcjfp

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego to temat gorący w całej Europie. Choć Unia Europejska nie ma kompetencji, by wpływać na kwestię aborcji w krajach członkowskich, to sprawa jest ważna społecznie i podjęto dyskusję w sprawie.

Okazało się, że eurodeputowani już wcześniej planowali okazać Polkom wsparcie w tej kwestii. Kilku zagranicznych posłów pojawiło się w koszulkach z logiem Strajku Kobiet. To między innymi Evelyn Regner i Andreas Schieder z Austrii, Chrysoula Zacharopoulou z Francji czy Iratxe Garcia Perez z Hiszpanii.

bDzLcjfr
Nie pozwolimy na to, żeby nasze córki miały mniej praw niż nasze matki. To się dzieje teraz w Polsce. Jesteśmy z wami - miała powiedzieć Perez z Hiszpanii według relacji Polsat News.
Dziś kobiety nie mają innej opcji, niż udać się za granicę i tam zrobić aborcję. To jest krok wstecz. Jesteśmy z wami, będziemy z wami do końca. PE nie pozwali, abyście walczyły same - powiedziała Samira Rafaela eurodeputowana z Holandii.
bDzLcjfx

Zagraniczne kraje przekazały w środę w Belgii Polkom wiele wsparcia. Nie tylko podczas dyskusji, która odbyła się podczas posiedzenia, ale również przed budynkiem europarlamentu.

bDzLcjfy

Nie obyło się również bez głosów z drugiej strony. Szczególnie europosłowie ze strony EKR stawali w obronie życia. Głos zabrały również przedstawicielki PiS, Beata Mazurek i Jadwiga Wiśniewska. Wiśniewska miała powiedzieć, że ci, którzy protestują, protestują przede wszystkim przeciwko konstytucji i praworządności kraju.

Zobacz także: Koronawirus. Burza wokół Stadionu Narodowego. Emocjonalny apel Pawła Kukiza do Polaków
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDzLcjfz
bDzLcjfS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(51)
Ocalona
2 miesiące temu
Czyli teraz zwolennicy i propagatorzy aborcji to Polki lub kobiety w Polsce. Nie zgadzam się! Jestem Polką i przeciwniczką aborcji. Wstawiam się za każdym nienarodzonym dzieckiem, przyszłą Polką i Polakiem. To mój obowiązek, ponieważ kiedyś ktoś wstawił się za mną i wybłagał i wymodlił, abym się urodziła. Dziękuję Ci Tato!
trawa
2 miesiące temu
jakie to polki
Leninw-nieżyw
2 miesiące temu
"Proletariusze Wszystkich Krajów Łączcie Się " ⚡
bDzLcjfT
?????
2 miesiące temu
A gdzie koszulki z napisem KONSTYTUCJA ?
Czesław
2 miesiące temu
Kiedyś takich nazywano kolaborantami
Najnowsze komentarze (51)
stiv
2 miesiące temu
to niech robia tak by polki zarabialy tyle co one.a nie musialy jezdzic do niemiec na szparagi,a dzieki PiSowi wiekszosc juz nie musi
r;o
2 miesiące temu
Nie stać ich na normalne ubranie? Straszna drożyzna w tej Brukseli.
przytulania
2 miesiące temu
Jestem kobietą i jestem za życiem a nie za aborcją. Polska to wolny kraj, nie chcesz dzieci - antykoncepcja lub zrezygnuj z seksu. W rodzinie były przypadki, że lekarze twierdzili, że dziecko będzie upośledzone, a dzieci rodziły się zdrowe... Co zrobić, żeby było słychać głosy normalnych kobiet, a nie tylko wojujących feministek i lesbijek?
Bożena M.
2 miesiące temu
Polki muszą walczyć o swoje prawa, ponieważ nic nie jest dane raz na zawsze. PIS uważał , ze za 500+ będzie miał niewolników. Zrobi wszystko aby podlizać się hierarchom kościelnym, a że kosztem kobiet to ich nie obchodzi.To ,że większość starych mężczyzn jest za ograniczeniem praw kobiet mnie nie dziwi , tak zostali wychowani przez matki , które zachowywały się jak służące , wymagając od córek a nie od chłopców. Teraz mamy 21 wiek i czas porzucić stereotypy -a dla niektórych jest to trudne bo likwiduje to ich przywileje. Trzeba pamiętać ,że każdy musi mieć wybór. Nigdy nie zapominać ,że kobieta jest człowiekiem. ZABRANIE KOBIETOM prawa wyboru to tak jak powiedzieć " nie jesteś czlowiekiem"
stiv
2 miesiące temu
SOLARZOWA ARMIA
!!!!
2 miesiące temu
Pani Perez ma zawsze usta otwarte w ten sposób !?
????
2 miesiące temu
Skąd mają koszulki ?
Haha
2 miesiące temu
Zagraniczne kraje ? A są inne ? Kto to napisał ?
bDzLcjfL
Polka
2 miesiące temu
Wyrzucić mmc z redakcji,"kosztulki",niedokończone zdania....oczy bolą od czytania,WYRZUCIĆ!
Wwwww
2 miesiące temu
Ktos im te koszulki rozdal
?????
2 miesiące temu
Pewnie te koszulki "darczyńcy" Jerzego S. dostali, bo sami by sobie nie kupili.
Wanda co ..
2 miesiące temu
Polki tego sobie nie życzą !!!
Tomasz
2 miesiące temu
Czemu mnie to nie dziwi? Bowiem komuniści chińscy czy sowieccy niczym się nie różnią od komunistów europejskich. Łączy ich zbrodnia ludobójstwa. W obozach koncentracyjnych też mordowały kobiety. Przed Bogiem, każdy człowiek będzie osądzony z grzechów choćby najmniejszych. Nie będzie obrońcy.
⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡
2 miesiące temu
⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡⚡
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić