Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Strajk Kobiet. MEN reaguje na protesty nauczycieli. Będą konsekwencje

69

Pojawiły się doniesienia wskazujące na to, że w protestach po wyroku Trybunału Konstytucyjnego uczestniczą również nauczyciele. Niektórzy z nich mieli zachęcać uczniów do tego, by też manifestowali. Za coś takiego grożą kary.

Strajk Kobiet. MEN reaguje na protesty nauczycieli. Będą konsekwencje
Będą kary dla strajkujących nauczycielek i nauczycieli (PAP)

W Polsce wciąż odbywają się protesty po decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Mnóstwo osób wyraża swoje głębokie niezadowolenie. W strajkach uczestniczą też nauczyciele, a niektórzy z nich mieli namawiać uczniów na taki sam ruch.

Mamy sygnały, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach. Naszym obowiązkiem jest natychmiastowa reakcja na takie informacje - podkreśla w komunikacie przesłanym PAP rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska.

Już podjęto starania mające na celu weryfikację tych doniesień. Kuratorzy oświaty mają sprawdzać, czy w ich regionie pojawiały się takie przypadki.

Strajk Kobiet. "Nie ma zgody na to..."

Ostrowska zapowiada, że jeżeli potwierdzą się doniesienia wskazujące na to, że nauczyciele zachęcali uczniów do strajkowania, to wówczas wyciągnięte zostaną konsekwencje.

Jeżeli potwierdzi się, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach lub sami brali w nich udział, powodując zagrożenie w czasie epidemii i zachowując się w sposób uwłaczający etosowi ich zawodu, będą wyciągnięte konsekwencje przewidziane prawem. Nie ma także naszej zgody na zachęcanie dzieci oraz młodzieży do chuligańskich i wulgarnych zachowań. Nie ma zgody na to, aby uczniowie zachowywali się w taki sposób - informuje rzeczniczka MEN.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić