o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Strajk Kobiet. Papież Franciszek pozdrowił Polaków. Co powiedział?

34
Podziel się

Podczas środowej audiencji generalnej papież Franciszek postanowił zwrócić się do Polaków. Przesłał im pozdrowienia.

Strajk Kobiet. Papież Franciszek pozdrowił Polaków. Co powiedział?
Papież Franciszek zwrócił się do Polaków (PAP)
bECtayut

W trakcie środowej audiencji generalnej papież Franciszek "serdecznie pozdrowił" pielgrzymów z Polski. Przypomniał też ważną okoliczność, jaka ostatnio miała miejsce.

Minionego 22 października obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, w roku setnej rocznicy jego urodzin - zaznaczył.
bECtayuv

Franciszek mówił, że jeden z jego poprzedników "zawsze wzywał do szczególnej miłości wobec ostatnich i bezbronnych, i do ochrony każdego życia ludzkiego - od poczęcia aż do naturalnej śmierci".

Przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny i świętego papieża Polaka, proszę Boga, aby obudził w sercach wszystkich szacunek dla życia naszych braci, zwłaszcza najsłabszych i bezbronnych, i dał siłę tym, którzy je przyjmują i troszczą się o nie, także wtedy, gdy wymaga to heroicznej miłości. Niech Bóg Wam błogosławi! - mówił ojciec święty.

Strajk Kobiet. Temperatura coraz wyższa

Nastroje wśród protestujących absolutnie nie ulegają poprawie. W dalszym ciągu kobiety mają dużo energii do tego, by walczyć o swoje prawa. Niestety, podczas manifestacji pojawiają się akty wandalizmu. Niszczone są kościoły i figury świętych. Protestujący uważają bowiem, że zaostrzenie prawa aborcyjnego to również wina Kościoła.

bECtayuB
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECtayuW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(34)
Katolik
11 miesięcy temu
Dość tej obłudy kościelnej i biskupiej. Dziwisz nawet nie pofatygował się obejrzeć filmu Sekukulsch "Zabawa w chowanego". Biskupi zapisali Pana Jezusa do PIS czego się spodziewali. Afery, afery i afery w państwie przy poparciu i udziale kościoła. A Papież mówi o dobroci, biskupi o dialogu. Wam sie poprzewracało w głowach z tego dobrobytu.
Nick
11 miesięcy temu
Kobieta to człowiek nie ideologia kościoła. Kobieta to nie inkubator to człowiek. Kobieta to nie bydło to nie rzecz i własność Panstwa. "Bóg dał ludzią wolność wgboru a kk zaprzecza temu." Człowiek ma prawo obrony przed nie zasadnym cierpieniem. A prawo do aborcji jest własnie takim prawem.
Apis
11 miesięcy temu
Chyba Gnostycy mieli rację, ten świat jest stworzony przez złego Boga....
bECtayuX
Apis
11 miesięcy temu
Ochrona życia nienarodzonych... A jak już się urodzisz, to już radź sobie sam...
Apis
11 miesięcy temu
Wina kościoła to także wyprawy krzyżowe, zakaz stosowania prezerwatyw na kontynencie gdzie co czwarta osóba jest nosicielem HIV,,, (można to podciągnąć pod ludobójstwo), najkrwawsza wojna Europy, czyli wojna trzydziestoletnia, wymordowanie 80 mnl. Indian w obu Amerykach,, w imię "boga". przekręty finansowe Pana Marcinkusa,, stojącego na czele Banku watykańskiego,za czasów J. P2,, itd. Itp. Zabrakło by miejsca na tym portalu,,,
EVA
11 miesięcy temu
adoptuj moje 31 letnie dziecko ,opieka calodobowa,pieluchy ,gotowanie,karmienie...kapiele,zabki,golenie ,mam wymieniac dalej...nic nie otrzymalam od panstwa polskiego ,tylko klody pod nogi
aaaa
11 miesięcy temu
"Monika 15 godz. temu To jest decyzja moralna, nie prawna, szczegolnie w takim wypadku. Kosciol powinien wycofac sie z zycia politycznego. Mozna ludzi namawiac, jak papiez to czyni, nie zmuszac."Tu nie chodzi oskrobanki ale o wymuszenie na rządzie jak to się uda wymuszeniom i protestom nie będzie końca. To jest polityka o miliardy.
jan
11 miesięcy temu
Niech Papież posłucha co kobiety gadają o kościele w Polsce. Potrzebna wyprawa krzyżowa w obronie kościoła w Polsce, Jan III Sobieski powstrzymał Turków pod Wiedniem zapewniając chrześcijaństwo w Europie. Potrzebne zdecydowane działania, ale nie polegające na pozdrawianiu LGBT czy o zapraszaniu islamskich imigrantów. Z Panem Bogiem. Szczęść Boże
gość
11 miesięcy temu
OBŁUDA i UŁUDA są piękne, ale zaplecze maja paskudne od wieków!
aaaa
11 miesięcy temu
"ela 7 godz. temu Przecież to od początku rządów pis było widać, że dążyli do Państwa wyznaniowego, katolickiego... " ELA mnie to pasuje, Tobie nie. To kto ma z NAS wyjechać? mtśle że to TY droga ELU, niezwłocznie.
aaaa
11 miesięcy temu
"olek 1 godz. temu Wy walczycie o wolność ale nie swoją. Nie chcę tu pisać czyją bo tego nie puszczą. Jak wrócą do władzy to dopiero będziecie mieć "wolność" ." nie pasuje droga wolna do dziczy arabskiej bez ziemii.
asasas
11 miesięcy temu
kaczkę na stos i podpalić *** *****....Chcę żyć w Polsce, ale takiej, gdzie z dumą opowiem przyjaciołom na całym świecie, że biała kobieta nie będzie wytykana palcem i obrażana dlatego, że idzie za rękę z Afroamerykaniem, a Azjatka z Hiszpanem. Gdzie geje i lesbijki będą czuć się wspaniale na ulicy, w kinie, w pubie i będą mogli wziąć ślub oraz posiadać dzieci. Gdy Polska będzie kolorowa, pełna ludzi z różnych stron świata, różnych kultur, międzynarodowych festiwali i festynów. Homofobia, rasizm zostaną zapomniane, a każda kobieta, która z jakiegoś niepożądanego powodu, nawet prostego, nawet jeśli ciąża jest zdrowa, mogła ją przerwać bezpiecznie pod opieką lekarza, nie uciekając się do nielegalnych metod podziemia lub wyjeżdżając do Holandii lub Anglii by to zrobić. Chcę żyć w kraju, gdzie ludzie nie gapią się na siebie na ulicy oczami papieża, który słyszy słowo ,,antykoncepcja’’, niczym bazyliszki. Chcę kraju, gdzie pracę otrzymuje każdy człowiek, który posiada w danym zakresie wiedzę, doświadczenie i wykształcenie, a nie przez znajomości, układy i musi być pięknym, młodym, białym Polakiem, najlepiej z dużymi cyckami. Chcę żyć w Polsce, gdzie nie będę wydawał 20% pensji na benzynę i liczył każdą złotówkę, czy stać mnie w tym miesiącu na lepsze jedzenie, pójście do kina, czy zabranie rodziny na fikuśny posiłek w restauracji. Pragnę Polski szczęśliwej, bo to co widzę dziś to koszmar, którego nie spodziewałem się w najczarniejszych snach i nie przewidziałem z żadnym z moich scenariuszy życiowych. Nie będę mówił i pisał, że jest ok, bo mam osobiście stosunkowo dobrą sytuację. Nie. Patrzę na to poprzez pryzmat ludzi w Polsce, którzy nie mają takiego szczęścia, którzy jako uchodźcy nie mogą znaleźć tu azylu, którzy jako muzułmanie i poprzez to jak wyglądają i w co się ubierają są bici i poniżani w miejscach publicznych a także w propagandowych mediach masowego przekazu. Żyję w państwie pogardy, ludzie nienawidzą siebie i się nawzajem, władza nienawidzi Polaków, władza jest złożona z psychopatów, ludzi podłych, małych, zakompleksionych, ale niestety inteligentnych. Wszyscy źli tego świata, dyktatorzy, mordercy, byli niestety bardzo inteligentni, jak Hitler, Stalin, Łukaszenko, Caucescu, Ted Bundy czy Kaczyński. Psychopaci i ludzie mali są inteligentni.
Zeed
11 miesięcy temu
Nawet nie czytam wypocin tego komunisty, szkoda czasu.
bECtayuP
Wilkowiecko
11 miesięcy temu
My Polacy również Cię pozdrawiamy! Idź wreszcie na emeryturę bo więcej robisz szkody niż pożytku!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić