o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
DSM
|

Strajk Kobiet. Pokojowy protest? Policja pokazała film

497
Podziel się

Na oficjalnym profilu warszawskiej policji opublikowano "zapowiedź" protestów odbywających się w stolicy. Autorzy nagrania sugerują, że jednym z celów protestujących jest robienie krzywdy policjantom. Mają o tym świadczyć nawołujące do agresji wpisy z internetu.

Strajk Kobiet. Pokojowy protest? Policja pokazała film
(PAP, Abaca)
bEDALDjF

Protesty w Warszawie powoli się kończą, ale na profilu warszawskiej policji właśnie opublikowano ich "zapowiedź". Autorzy postu ironicznie nazwali demonstracje Strajku Kobiet, przedsiębiorców i górali "pokojowym protestem".

Pokojowemu charakterowi protestów mają przeczyć wpisy anonimowych internautów. Filmik zmontowano z dokładnie dziesięciu postów w mediach społecznościowych i jednej bezpośredniej wiadomości do policjanta. Autorzy pokazanych przez policję wpisów nie kryją niechęci wobec funkcjonariuszy, część z nich także wprost nawołuje do agresji wobec nich.

bEDALDjH
Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem - wśród pokazanych przez policę wpisów znalazł się cytat z Thomasa Jeffersona umieszczony na ilustracji przedstawiającej podpalony koktajl Mołotowa.

Najwyraźniej w ten sposób policja chciała "ujawnić" prawdziwy charakter protestów. Autorzy nagrania nie wyjaśnili, jakie przełożenie na wielotysięczne demonstracje antyrządowe ma jedenaście postów anonimowych internautów.

Nagranie w ciągu godziny obejrzało kilkadziesiąt tysięcy osób. Część komentujących w odpowiedzi zachęca policjantów do większej stanowczości w tłumieniu protestów. Wśród porad znalazło się m.in. polewanie protestujących wodą z "Wisły poniżej zrzutu ścieków z Czajki".

bEDALDjN
Rozgonić to nienormalne towarzystwo co najmniej jak we Francji, bo jak nie, to się hołota jeszcze bardziej rozbisurmani, nie będą mieć umiaru i rzeczywiście w końcu komuś zrobią krzywdę - zachęca policję internautka.

W czasie protestu w Warszawie doszło do starć grupy demonstrujących w policją. Na skrzyżowaniu ulic Zajączka i Mickiewicza niesprecyzowana liczba protestujących zaatakowała policjantów, na szczęście sytuacja została szybko opanowana przez funkcjonariuszy. Na razie nie poinformowano, ile osób zatrzymano w związku z tym incydentem i czy ktoś został ranny. W oddzielnym incydencie policja zatrzymała nietrzeźwego mężczyznę, który trzymał w ręku nóż.

Zobacz także: Strajk Kobiet w Warszawie. Otoczony pomnik. "Władza się boi"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDALDki
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(497)
cvfr
2 tyg. temu
Czy zdarzyło się aby protestujący udusili Policjanta albo zamordowali na ulicy raczej odwrotnie to Policja morduje czasami niewinnych ludzi zachowuje się jak Gestapowcy to nie Policja a Bandyci
jojo
9 miesięcy temu
typowa prowokacja. policjanci musieli sie bardzo starac zeby wykazac "agresje" protestujacych. jednak jak te zmanipulowane maja sie do agresji policji w stosunku do protestujacych.
Ines
9 miesięcy temu
To już nie jest policja, tylko policja polityczna. Straty będą odrabiane przez lata. To jest niebywałe, jak ten mały człowiek niszczy nasz kraj...
bEDALDkj
Aga
9 miesięcy temu
Droga policjo, nie pogrążaj się bardziej. Coraz więcej ludzi widzi w tobie milicję, armię wykonującą polecenia polityczne, a nie obrońców praw obywatelskich. Przez 30 lat odbudowywałaś swoją reputację i teraz koncertowo spartaczyłaś te wszystkie lata.
123
9 miesięcy temu
Policja jest od pilnowania porzadku. A jak wsciekle macice ten porzadek zaklocaja i utrudniaja ludziom zycie w miescie, to policja ma obowiazek porzadek przywrocic. I tyle w temacie
wawa
9 miesięcy temu
Nowa definicja pokojowych protestów :) przekraczanie kolejnych granic... a media cały czas swoje...
Prześmiewca
9 miesięcy temu
Zanim nie wyłapią wszystkich lampartów na ulicach i nie zamkną ich w "ZOO" to będą roznosić zarazę. Złapanym proponuję murawę Narodowego - zawszeć to bliżej do tlenu w razie czego!.
Gero
9 miesięcy temu
Świetny pomysł. Że też ZOMO nie wpadło na taki. Nie trzeba by było teraz przywracać poprzedni system.
Lallka
9 miesięcy temu
Już lepiej niech Policja nic nie umieszcza w internecie. Bo az hadko tego słuchać i czytać.
Jak widać...
9 miesięcy temu
post factum, manifestacje przebiegały pokojowo i w spokoju. Nikt się nie dał sprowokować przebierańcom, którzy w usiłowali doprowadzić do konfliktu. Fakty mówią same za siebie. A to, że na miliony wpisów w internecie znajdą się i takie, nie uzasadnia nieadekwatnych sił i środków użytych do zabezpieczenia tego protestu (za nasze przecież pieniądze).
wykształcona
9 miesięcy temu
Mądre, wykształcone kobiety b. często są same, boją się związków i ślubu. Nie chcą być zależne od swoich mężów, chcą zrozumienia, docenienia i równouprawnienia. Nie wymagają aby to mąż utrzymywał rodzinę i więcej zarabiał ale też nie chcą same pracować w domu i zawodowo. Nie chcą też tracić zawodowo tylko dlatego że są kobietami. Mężczyzna który to rozumie ma wspaniałą rodzinę, a jak nie rozumie to tragedię. Proponuję poprawić prawo i stosowanie go względem kobiet Szanujmy się nawzajem bo tylko dzieci w rodzinach zdrowych poprawią przyrost naturalny.
D81
9 miesięcy temu
Wszystkie te komentarze z filmu nawoluja fo przemocy ich autorzy w jeden dzien powinni byc wylapani i osadzeni. Jesli to prawda... Oczywiscie
Adela
9 miesięcy temu
"Strajk Kobiet. Ironiczny klip policji"" w sprawie tej błyskawicy na balkonie! too faktycznie majstersztyk interwencji policyjnej! Nic tylko wzorować się!!! hahaha! Niedługo to z atekami,będą zrywać flagi z błyskawicami.. ii z piorunami oczach. Policja polityczna .
bEDALDkb
Policjanci i
9 miesięcy temu
Policjantki z Warszawy. Zapytajcie swojego komendanta, kto jest autorem tego filmiku i czy wasz komendant podjął kroki mające na celu zatrzymanie autorów tych wpisów ? Niektóre z nich mają znamiona przestępstwa podżegania do przestępstwa przeciwko WAM, wiec to w waszym interesie jest uzyskanie odpowiedzi na to pytanie od komendanta Dobrodzieja
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić