Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
mmc
|

Strajk Kobiet. Posypały się mandaty

8
Podziel się

Podczas protestów związanych z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego doszło do aktów wandalizmu. Policja ostrzega, ile kosztować może niszczenie zabytków, oraz jak kosztowne jest nieprzestrzeganie obowiązujących zasad sanitarnych.

Strajk Kobiet. Posypały się mandaty
bFdPuUth

Protesty w związku z wyrokiem TK trwają w Polsce od tygodnia. Podczas niektórych pochodów dochodzi do aktów wandalizmu. Zniszczono kilka pomników, elewacje kościołów czy budynków siedziby PiS i Konfederacji.

Policja ostrzega, jak kosztowne może być niszczenie zabytków. To akt wandalizmu, który traktowany jest już jako przestępstwo. Opisane jest ono w Ustawie z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Zgodnie z art. 108 ustawy sprawcom zniszczenia lub uszkodzenia zabytków może grozić kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

bFdPuUtj

Funkcjonariusze w największych miastach Polski masowo blokują punkty, pod którymi zbierają się protestujący. Policja informuje również, że gdy dojdzie do przestępstwa, zbierany jest materiał dowodowy w celu ustalenia sprawców.

Ponadto policja apeluje o przestrzeganie obowiązujących zasad sanitarnych. Łamanie ich może być równie kosztowne. Brak zakrycia nosa i ust może być karany mandatem lub skargą skierowaną do sanepidu. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, ma możliwość nałożenia kary w drodze decyzji administracyjnej do 30 tysięcy złotych.

bFdPuUtp

W Olsztynie doszło do zatrzymania mężczyzny, który bez maseczki wykrzykiwał przez megafon wulgarne hasła. Interwencja policji i pobyt w radiowozie nie przyniosły skutku. Mężczyzna wrócił do protestujących, dalej nie trzymając się wymaganych zasad. Okazało się, że był nietrzeźwy, a podczas pochodu ukradł telefon, który policja znalazła przy mężczyźnie w trakcie drugiej interwencji.

Tego samego wieczoru doszło do zatrzymania innego mężczyzny, który nie stosował się do wymogu zakrywania nosa i ust. Okazało się, że był poszukiwany przez prokuraturę.

Z kolei inny mężczyzna, wykorzystując marsz, próbował na bramie kościoła zamieścić baner z faszystowskimi symbolami. Policja również interweniowała w tej sprawie. Każdy z mężczyzn usłyszał stosowny zarzut.

Tylko w środę na Warmii i Mazurach policjanci interweniowali kilkadziesiąt razy. Tego dnia 37 osób zostało ukaranych mandatami karnymi, a wobec 28 skierowane zostały wnioski o ukaranie do sądu.

bFdPuUtq

W stolicy mandaty za brak maseczek podczas protestów również sypią się z zatrważającym tempie. W piątek ukarano 200 osób, każda z nich spodziewać się może również listu z sanepidu. Wystawiono też wtedy 70 mandatów i skierowano 120 wniosków do sądu.

Zobacz także: Kinga Duda zabrała głos. Poseł PiS: "Andrzej Duda córki nie przekonał"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdPuUtK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
_oO
rok temu
Prezydent twierdzi, że zamieszki zostały wywołane zmianą prawa dotyczącego aborcji. (tego co jak było zmieniane w zeszłym roku to były zamieszki) - średnio ogarnięty dziesięciolatek to ogarnia, ale na tym forum to pewnie będzie odkrycie.
mnb
rok temu
A co z zakazem zgromadzeń?
GFG
rok temu
Pewna Pani prawnik radzi mandatu nie przyjmować pouczyć policjanta że to on łamie prawo. a następnie złożyć do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez policjanta a to skutkuję że taki policjant otrzymuje czesc wynagrodzenia i może stracic przywileje emerytalne
bFdPuUtL
wot
rok temu
Pewna Pani prawnik radzi mandatu nie przyjmować pouczyć policjanta że to on łamie prawo. a następnie złożyć do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez policjanta a to skutkuję że taki policjant otrzymuje czesc wynagrodzenia i może stracic przywileje emerytalne
Chyży ruj
rok temu
Każdemu uczestnikowi tych rozrób wlepić mandat PO 10tys i sprzedać kilka pał jak robi to policja w demokratycznych krajach takich jak Niemcy Francja czy Włochy!
Simara
rok temu
Tak wogle to dlaczego ta pani lempart i jej sztab nie siedza w celach za deprawowanie nieletnich uzywajac slow wulgArnych w miejscu publicznym oraz za podzeganie do zamachu stanu jak i narazenie na utrate zycia lub zdrowia nie przestrzegajac zasad sanitarnych w czasie pandemi ?jesli jest taka mozliwosc sam zloze zawiadomienie o mozliwosci popelnienia pezestepstwa narazenia zy ia przez ta pania .Tylko ze konucha zaden sad nie ruszy.chyba ze ,niezalezny" tuleja
Kmicic
rok temu
Upozycja kazała przesunąć wybory jak było 300 zakazonych teraz jak są tysiące zakazen mówi zeby wychodzić na ulice i demonstrować. MA|CIE KREW NA RĘKACH!!!!
Do domu
rok temu
Bardzo dobrze dodał bym tu jeszcze nie legalne blokady skrzyżowań w miastach i za takie coś również laweta plus mandat
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić